Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyusho jitsu w praktyce Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_borys
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Od kilku miesiecy wlaczylem to do swojego treningu, ktos sie jeszcze tym zajmuje ?
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Z tego co sie zdążyłem zorientować chodzi, o uderzenia w punkty witalne na ciele przeciwnika?
  • 0

budo_borys
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
To te same punkty co w akupresurze tylko inaczej sie je wykorzystuje
mialem do czynienia z jednym z instruktorow, dal mi po punktach ze hej, wczesniej bylem sceptykiem takich teori.
  • 0

budo_arjuna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
no, jakieś szczegóły, śmiało :wink:
  • 0

budo_renshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Też dość septycznie odnosiłem sie do teorii punktów witalnych, aż zobaczyłem ich działanie w praktyce. Na stażu sensei wygłosił pogadanke o rodzajach atemi, uderzeń itd zawadzająć tematem o punkty witalne. Widząc pewnie nasze sceptyczne uśmieszki poprosił jednego z nas na środek ustawił do obok siebie i nie przerywając wykładu machnął ręką w okolice jego żuchwy. Efekt był niesamowity. Gość zamnknął oczy i ugieły sie pod nim nogi (właściwie wyglądało to tak jakby ktoś obciął mu je w kolanach :D ) i popadł nietomny na mate. I przy okazji dowiedzielśmy się jak przywracać w takich przypadkach do rzeczywistości. Pytany o odczucia mowił , że nie odczuł żadnego bólu, zrobiło mu sie nagle jasno przed oczami i ocknął się jak go sensei masował.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Ok. Teraz popros senseja, zeby wzial ligowego boksera jakiejkolwiek wagi i zrobil to samo.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_joshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido

Ok. Teraz popros senseja, zeby wzial ligowego boksera jakiejkolwiek wagi i zrobil to samo.
Pozdrawiam
K_P

Kubuś Puchatek - ta ksywa to chyba nie przypadek :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Kubus_puchatek, nawet nie musi byc ligowy bokser ... wystarczy rowny stazem w treningu ... ponadto jak to sie mowi ... z partyzanta na pokazie to kazdy potrafi wylaczyc swiatlo na pozorancie ... po prostu mowisz zeby czlowiek stanol sobie i zaraz pokazesz na nim technike ... bierzesz zamach i wyplacasz mu takiego prostego zeby sie nogami zakryl ... :) Bardziej wiarygodne bylo by jakby na pokazie te witalne punkty byly uzyte w sparingu ... .
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Wyglada mi na demonstracje sily w wykonaniu tego senseia. Moze mial na imie Jacek ? Tak powaznie to zadna sztuka walnac we wrazliwy punkt kogos kto sie tego nie spodziewa. Jest masa wrazliwych punktow tylko ze podczas prawdziwej walki bardzo trudno trafic we wiekszosc z nich. Tak jak np. grdyka czy splot sloneczny. Smieszy mnie troche gdy slysze o szkolach typu kyusho jitsu i o tym ze sa to style nastawione tylko na uderzenia w czule miejsca. Ktos nawet sie produkuje i nagrywa kasety z tym "tajemniczym" stylem ale po obejzeniu tego cuda stwierdzam ze raczej nie bylo warto. Nie obrazajac aikidokow musze przyznac ze w walce z prawdziwym fighterem raczej wam sie to na niewiele zda.
  • 0

budo_renshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido

Ok. Teraz popros senseja, zeby wzial ligowego boksera jakiejkolwiek wagi i zrobil to samo.


Z tym się zgodzę, aczkolwiek uderzenie wygladało bradziej jak dotknięcie co w przypadku boksera wyglądałoby inaczej. W tym wypadku nawet głowa nie odskoczyła na bok, facet poprostu wygladał jak mdlejaca panienka :) .
Sensei na codzień żyje z masażu shiatsu (robi to całe życie) tak że jest wiarygodnym żródłem jeżeli chodzi o możliwe zastosowanie użycia punktów witalnych, które są przecież w większości zakończeniami nerwów i nie ma tu żadnej magi.

Bardziej wiarygodne bylo by jakby na pokazie te witalne punkty byly uzyte w sparingu ... ..


Tylko jak byś to sprawdził czy uderzenie zostało zadane w punkt czy tylko ktoś celował w wątrobe lub nery? Spodziewasz się że dotykają palca u stopy spowoduje paraliż prawej ręki? :)
Na poważnie jednak - jako przykład ż sparingu - uderzenie w okolice pachy powoduje chwilowy bezwład ręki (wiem, wiem, każdy bokser to potrafi.... :wink: )
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
bezwlad reki uderzeniem w pache ? :) Ale nie podczas spiecia sie w momencie przyjmowania uderzenia ? :) Moze miales na mysli krotkie zebra albo cos :) . Wiekszosc magicznych ciosow powinna byc zadawana w momencie bezwladnych miesni .. pokaz mi sytuacje oprocz ciosu z partyzanta kiedy przeciwnik walczac jest calkowicie rozluzniony :) wystarczajaco dlugo bys mogl uderzyc go w punkt witalny ? :)
  • 0

budo_renshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido

Wyglada mi na demonstracje sily w wykonaniu tego senseia. Moze mial na imie Jacek ?


Nie, Sensej Yoshiharu Hosoda (rocznik 1949) jest głównym instruktorem RENSHIN Aikido w Danii, Polsce i Szwecji. Posiada 6 dan Aikido, 6 dan Iaido, 4 dan Enshinryu Iai Kempo i 3 dan Karate. Mimo tylu "tytułów" sensei jest osobą skromną (znam go już 12 lat) i nie sądze ze pokaz miał na celu demonstrację siły ile pokazanie możliwości z których czasami nie zdajemy sobie sprawy.
A tak, troche off topic CO WY WSZYSCY Z TYM JW :?: - NIE ZNAM GO OSOBIŚIE ALE MUSIAŁ NIEKTÓRYM NIEŻLE ZAJŚĆ ZA SKÓRE? :)
  • 0

budo_renshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido

Wiekszosc magicznych ciosow powinna byc zadawana w momencie bezwladnych miesni ..


widze, że jednak próboweś 8O :)

Nie jetem ekspertem w dziedzinie punktow witalnych, wiem jednak - co sam potwierdzasz że możliwe jest ich stosowanie. Podkreślam słowo możliwe. Tu można teraz przyjąć szereg założeń - spięty, nie spięty, na stojąca lub w parterze :) . Zdarzył sie jedank przez te parenaście latek ćwiczeń ze nawet wydawałoby sie słabe uderzenie powodowało "dziwną" reakcje sparing partenera. Ze to był przypadek - no pewnie że tak ale jedak daje do myślnia. Podobnie jak ty nie wyobrażam sobie walki w której jedna strona byłaby nastawiona na używanie punktów - można to robić kiedy sprzyja sytuacja. W innym przypadku przypominało by to trochę próbe aktaku głową w kolano przeciwnika :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
To czysta teoria akupunktury ... pacjent musi byc rozluzniony by mozna bylo go leczyc ... a kto wie wiecej niz adepci akupunktury o punktach witalnych ? Musialbys unieruchomic przeciwnika najpierw by tego uzywac ... ale jak juz go unieruchomisz to przeciez jest tyle wiecej sposobow by go zniechecic do ataku niz punkty witalne i szybszych do zastosowania i skuteczniejszych ;) .
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Jedyna przychodzaca mi na mysl rzecz to szpan :) Wiesz po pijaku mowisz podnies reke uderzysz go palcami w "punkt witalny" zaboli oponenta i jestes "master" :) Do walki pkt witalne to tylko te ktore wszyscy cwiczacy MA znamy :) . Na tyle duze zeby mozna bylo probowac w nie trafic.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Mozliwe to jest wiele rzeczy. Zapytaj raczej sprawdzonych fighterow czym dla nich sa wrazliwe punkty. Z pewnoscia dowiesz sie ze kolano , udo, piszczel, glowa brzuch itp. sa to bardzo wrazliwe punkty przy mocno zadanym ciosie a pozatym o wiele latwiejsze do zlokalizowania niz inne "tajemne" miejsca. Czesto slyszy sie roznych specjalistow ktorzy twierdza ze nie ma nic lepszego skuteczniejszego niz cios w grdyke, oczy , splot sloneczny i inne. Moze tak jest tylko ze trudno wykonac taka akcje nie narazajac sie na proste acz skuteczne kontry w ogolnie dostepne miejsca.
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Polecam ten temat
  • 0

budo_borys
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
Ten gosc to podobno jeden z najlepszych w tej branzy

George A. Dillman
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_renshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu w praktyce Aikido
do spajk i warhead:
Jak pisalem nie jestem ekspertem w tej "tajemnej sztuce" :D . Myśle że link od Despera zawiera wiecej informacji i kończy dyskusje .
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024