Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo po 30-tce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Judo po 30-tce
....mysle ,ze uprawianie judo nie konczy sie na 30-tce.Coraz wiekszym zainteresowaniem ciesza sie zawody weteranow i seniorow umozliwiajace odnoszenie sukcesow rowniez w pozniejszym wieku (nawet gdy nie odnosilo sie ich wszesniej ). Przed kilkoma tygodniami odbyly sie w Wiedniu "6 World Masters Championships".Mistrzostwa Swiata dla zawoniczek i zawodnikow ,ktorzy ukonczyli 30-ty rok zycia. Udzial wzielo prawie 1000 pan i panow w roznym wieku z 39 krajow ze wszystkich kontynentow . Zawodnicy podzieleni sa na normalne kategorie wagowe no i oczywiscie na kategorie wiekowe.Przykladowo grupa K1 to panie w wieku30-34,a K5-to przedzial wiekowy 50-54.Podobnie u panow M1-to 30-34 a M8 to 65-69!!!!. Tak,tak i w tym wieku mozna zostac mistrzem swiata !!!!.Zawody zawieraly turniej indywidualny,druzynowy i kata.Jedyna przeszkoda moglobyc dosc wysokie wpisowe-100 dolarow-no ale po 30-tce mqa sie pieniadze :wink: .W ubieglym roku odbyly sie juz Mistrzostwa Europy w tym przedziale wiekowym i planowane jest szereg imprez dla weteranow.Pozdrawiam !!!
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo po 30-tce
Myślę, że w dużej mierze odpowiada to ideom Kano, który chciał, by judo stało się powszechną dyscypliną, uprawianą przez różne grupy wiekowe i zawodowe, łączącą ludzi... Bardzo fajna sprawa.

Inna rzecz, że 100 bugsów wpisowego - to dużo, a przy tysiącu uczestników daje całkiem pokaźną sumę. Nie żebym był przeciwnikiem komercji - przeciwnie, uważam, że wolny rynek daje najlepsze rozwiązania, ale tu już chyba ktoś niezłą kaskę chce sobie przytulić...

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo po 30-tce

Inna rzecz, że 100 bugsów wpisowego - to dużo, a przy tysiącu uczestników daje całkiem pokaźną sumę.


dokladnie 100 000 $ Czy to tak duzo na organizacje duzych zawodow ?
Idea za to naprawde fajna. Przeciez miare popularnosci sportu jest to jak duzo osob go uprawia, i to osob w kazdym wieku :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo po 30-tce

Inna rzecz, że 100 bugsów wpisowego - to dużo,

Jak dla kogo, dla adiunkta na uczelni bo ja wiem, w centralnej Polsce, zapewne dosc duzo (do tego jeszcze dojazd :-? ), dla slusarza, czy elektryka (ze juz np. o majacym zlecenia adwokacie nie wspomne) w Bawarii za dzien dobrej zabawy niekoniecznie.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo po 30-tce
No fakt - przyznam, Rybaku, że patrzyłem na to bardziej przez polskie realia...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo po 30-tce

No fakt - przyznam, Rybaku, że patrzyłem na to bardziej przez polskie realia...

A ja sie postaralem troche to spojrzenie rozszerzyc, jako, ze zawody byly w Wiedniu ;)
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo po 30-tce

No fakt - przyznam, Rybaku, że patrzyłem na to bardziej przez polskie realia...

A ja sie postaralem troche to spojrzenie rozszerzyc, jako, ze zawody byly w Wiedniu ;)


Mogą Austriacy, możemy i my ... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024