Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pełno płucni...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_hwast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Pełno płucni...
czesc
myslieliscie kiedys o tym co by zrobic zeby podczas konkretnego matowania na plecach tak nie zatykalo??
ja zauwazylem ze gdy zaraz przed uderzeniem o mate wypuszcze powietrze z pluc i uderze juz z 'pustymi' plucami mozna powiedziec ze nie ma efektu zatykania mozna prawie normalnie oddychac ale wydaje mi sie ze jest druga strona medalu podczas takiego upadku sa mniej chronione zebra tak to powetrze troche amortyzuje a bez niego wydaje mi sie ze latwiej o uraz
co o tym sadzicie??
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pełno płucni...
ja proponuję nauczyć się padać ;]
  • 0

budo_adi89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pełno płucni...
jak sie tylko dobrze umie wykonywac pady, to jest małe prawdopodobiestwo ze cos Ci sie stanie. no chyba ze przeciwnik cos specjalnie CI zrobi:(
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pełno płucni...
A "napnij sie jak lecisz" zatykalo mnie tylko czasem jak niespodziewanie walnalem na plecy ze sporej wysokosci a na treningu raczej nie. Pocwicz sobie pady z partnera, przez partnera z coraz wiekszej wysokosci nie tylko z ziemi to sie przyzyczai organizm.
  • 0

budo_hwast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pełno płucni...
nie sadze aby byla to kwestia tylko nie umiejetnego padania poniewaz u nas na sekcji czasem sie to zdaza nawet nie tak mizernym przeciwnikom jak mnie przy ostrym potraktowaniu poprostu chyba nie da sie tego uniknac choc moze sie myle
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pełno płucni...
Należy się spiąć w momencie padania (nie zesztywnieć, ale wykonać krótki mocny wydech). Napinasz w ten sposób przeponę i zapobiegasz uderzeniu od dołu w płuca przez wnętrzności.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pełno płucni...

nie sadze aby byla to kwestia tylko nie umiejetnego padania poniewaz u nas na sekcji czasem sie to zdaza nawet nie tak mizernym przeciwnikom jak mnie przy ostrym potraktowaniu poprostu chyba nie da sie tego uniknac choc moze sie myle


Nasz trener by kiedyś w kadrze judo. Czasem się zapomniał, to rzucał na full. Wtedy rzucany (młode rozgrzane byki, nieźle padające) miał ciemno w oczach i dłuuugo zbierał się z maty.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pełno płucni...
Wszystko jest kwestią obycia z upadkami. Mnie na przykla przy 99,9% padów po rzucie nie zatyka...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024