Skocz do zawartości


Zdjęcie

18 lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_kmieciu102
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jasło

Napisano Ponad rok temu

18 lat
Witam, być może ten temat był kiedyś poruszany ale muszę spytać :lol: Czy jest sens zapisywać się na judo wieku 18 lat? Słyszałem (i czytałem na innych forach) iż osoba w moim wieku może zostać nie przjęta. Mogę jeszcze nauczyć się czegoś "konkretnego" do samoobrony na ulicy? Seka w moich mieście jest raczej ukierunkowana na zawody sportowe. Dodaję, że nie jestem jakimś pakerem z siłowni ale przeciętną osobą. Pozdrowienia
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
jezeli chodzi Ci o samoobrone to doradzilbym jakis inny sport krav-mage lub cos takiego oczywiscie sens jest jak trener bedzie dobry to zejdziesz z maty zmeczony do ostatnich granic wiec bedziesz silniejszy lepsza kondycha itp... przyjety do jakies grupy napewno zostaniesz
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
Ojj, naewt nie wiesza na jaka agresje narazasz sie zadajac to pytanie na tym forum!:twisted: :twisted:

Jezeli chcesz trenowac judo to jest sens, ale jezeli jestes kompletnie zielony to nie licz na kariere judoki! Sprobuj i sam wyrob sobie zdanie!
Faktycznie wiele sekcji jest nastawionych tylko na sport, ale przeciez zawsze mozesz sprobowac pogadac sie z prowadzacym!
Jezeli ci chodzi tylko o samoobrone to jest pare innych systemow ktore lepiej i szybciej cie przygotuja to tzw starcia w "realu", ale zdania sa podzielone! Napewno nauczysz sie bezpiecznie padac:) , a to przydatna umejetnosc nie tylko w samoobronie:wink: !
Wierz mi ze nieporozciagane koksy z silowni nie nadaja sie na judo, ale milo jest zobaczyc ich wyraz twarzy gdy na treningu maja najwyzsze loty :lol: !

Uwazaj na tym forum z pytaniami o skutecznosc, bo one wyzwalaja ciemna strone mocy forumowiczow!

Powodzenia i pozdrawiam MH!
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
jak mawia mój trener " na judo nigdy nie jest za późno! "

pozdr.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
shpyo: jak mawia mój trener " na judo nigdy nie jest za późno! "
kręciel: mój mówi odwrotnie. To na naukę nigdy nie jest za późno bo uczyć się można całe życie a trenować tylko do jakiejś granicy (np 30 lat)
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
kmieciu102: Witam, być może ten temat był kiedyś poruszany ale muszę spytać :lol: Czy jest sens zapisywać się na judo wieku 18 lat?
kręciel: Ten temat był rzeczywiście poruszany niejednokrotnie. Wystarczyłoby przejrzeć poprzednie dyskusje na ten temat... 8O
Co do odpowiedzi to jest jak mówią: za późno na wyczyn ale nie za późno na nauczenie się podstawowych elementów samoobrony i podniesienie sprawności fizycznej. Polecam w tym celu sekcje akademickie, tam często zaczynają osoby w podobnym wieku i stopniu wtajemniczenia.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
Judo jets o tyle dobre ze cwiczysz z oporujacym przeciwniekim i to juz jets duzy plus judo w porownaiu do innych tradycyjnych sztuk walki gdzie wszystko jest cwiczone statycznie
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
No właśnie, dobrze ujęte. Tu nie ma zbyt dużych złudzeń. Jak przeciwnik nie chce upadać, to znaczy że robimy coś źle. Poza tym są jeszcze bezpośrednie konfrontacje w walce a takie też często dają do myślenia co trzeba poprawić...
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
Zaluje teraz ze nie zaczalem ciwczyc judo od malego (kiedys cwiczylem ale tylko rok) pozniej koles zwial z kasa, okazalo sie ze to byl jakis oszust, i ood tego czasu zrazilem sie do tego sportu, obecnie odkrywam judo od nowa i naprawde to jest to, masz tam wszystko sport, realnosc itd. zadnych pierdol wzystko realne
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
Ja zaczalem cwiczyc w wieku 29 i nie widze w tym nic zlego. Wczesnie cwiczylem pare lat karate a teraz od zera zaczynam Judo. To swietny sport nawet dla takiego "dziadka" jak ja. Oczywiscie wiem ze do pekinu na olimpiade nie pojade (no chyba ze :wink: ) ale po treningu czuje sie ekstra.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat

jezeli chodzi Ci o samoobrone to doradzilbym jakis inny sport krav-mage lub cos takiego oczywiscie sens jest jak trener bedzie dobry to zejdziesz z maty zmeczony do ostatnich granic


Pierwsze słyszę, żeby krav maga odbywała się na macie 8O

A odnosząc się do właściwego tematu topiku. Pytanie o wiek w tym przypadku wydaje się szukaniem wykrętów jeszcze przed podjęciem próby wykonania zadania. Równie dobrze można byłoby zapytać - czy nie mam za krótkich nóg do judo? czy nie ważę za mało, by poradzić sobie na macie? etc. etc.

Historia sportu zna wielu, którzy szczyt swoich możliwości osiągnęli w wieku więcej, niż dojrzałym. Znakomity bramkarz reprezentacji Anglii - Peter Shilton (chyba nie przekręciłam nazwiska?) w wieku 40 lat bronił lepiej, niż dwudziestolatkowie.

Zresztą, nie trzeba zawężać tematu jedynie do sportu. W innych dziedzinach również najdujemy przykłady na poparcie tezy, że wiek jest kwestią względną. Ot, chociażby sukces pani Feldman w "Nikiforze".
:D
Jeden z forumowiczów tak mądrze podpisuje swoje posty: jeśli chcesz - znajdziesz Sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz Powód. Oto bezgraniczne pole do przemyśleń, prawda? :D

Życzę mądrych decyzji i konsekwencji w działaniu!
Pozdrówka.
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 18 lat
kmieciu102 -> nie ma co gadac. Rusz tylek na trening jak wpadniesz na fajna sekcjce z ok trenerem to sie sporo nauczysz no chyba ze trafisz na sekcje wyczynowa gdzie trenuja zawodnicy wyzszych lotow to bedziesz robil za worek treningowy i nauczysz sie tylko upadac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024