Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_kristoff_doe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
Witam!
Aikido cwiczylem w Olsztynie.
Nazwiska mistrza podawac nie musze? :wink:
Treningi dla "swiezego mieska" przewaznie rozpoczynaly sie zgodnie z rokiem akademickim. Przez pierwsze 2 miesiace ludzie szlifowali kondycje i uczyli sie "podstawki" czyli padow, zwrotow, poruszania sie na macie itp. Techniki tylko te proste i maksymalnie statycznie zeby sie ludzie nie pozabijali. (Np. na pierwszym treningu kote gaeshi - "na zaostrzenie apetytu" :wink: )
Acha, 95% cwiczyla w dresach. :) Ja osobiscie preferowalem "bojowki" ze wzgledu na to ze sa nierozciagliwe, szerokie i maja podwojna warstwe materialu na kolanach (co bardzo sobie cenilem przy shikko :wink: )
Mialem tego pecha ze po roku bylem za slaby na "zaawansowanego" (trenowalem nieregularnie) i zbyt mocny na "poczatkujacego". Dla wlasnego bezpieczenstwa wolalem zaczac od poczatku niz dac sie polamac. (Bardzo to sobie chwale - dobrze przecwiczone podstawy sie przydaja.) Ale do rzeczy - ani razu nie widzialem kontuzji u poczatkujacych!
Zgaduje - moze to ze od poczatku byles w "pizamie" spowodowalo ze wzieli cie za nieco bardziej zaawansowanego?

Pozdrawiam,
K.
  • 0

budo_eve
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???


..............
Byc moze za kilka lat zostaniesz przyjety do wewnetrznego kregu gdzie aikidocy zaawansowani odbywaja perwersyjne praktyki z otumanionymiu narkotykami kobietami i pija krew pepowinowa by wzmocnic tajemna energie KI
Powodzenia.
:)


jak mogłeś zdradzić to na ogólnym forum????!!!!! 8O :evil:

:wink: :)


otumanionych mężczyzn też macie? :D :) może jakies inne atrakcje dla zaawansowanych koleżanek? :twisted:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

otumanionych mężczyzn też macie? :D :) może jakies inne atrakcje dla zaawansowanych koleżanek? :twisted:


Otumanionym meżczyznom nie ........ ten.. teges.... wiec nie są dla niewiast użyteczni :)
  • 0

budo_eve
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
zależy czym takiego otumanić :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
AvBert i eve*

Dołączona grafika
  • 0

budo_kristoff_doe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

Gdy przyszedlem na pierwszy trening, nie mogłem sobie pozwolić na żaden pad... Chyba przez 3 miechy robiłem przewrót w przód 8) I nigdy nie byłem tak szczęśliwy, gdy instruktor powiedział mi,
że mogę SPRÓBOWAĆ zrobić pad... I wyszedł :D


Jak poszedłem na pierwszy trening do "konkurencji" ;) to dopiero był ubaw - ludzie zieloni jak chlorofil a sensei mówi coś w stylu "Teraz robimy pady (kilka słów opisu, dwa razy pokaz)". Ludzie rozejrzeli się wokoło zdziwieni ale zaczęli robić. Efekt? Ani to pad ani fikołek. 95% ładnie klepała pleckami o matę, cud że nie było słychać jak się dyski przemieszczają, nadrywają więzadła itp. Uuu... Zraziłem się tym do nich... (Ja na swoje szczęście byłem po roku na macie więc się nie połamałem.)

Ach i zapomniałbym... przez pół roku byłem "Dresikiem" oczywiście na macie :)


Ja przez miesiąc byłem "dresikiem" (tylko na macie oczywiście) - do czasu kiedy poszedł szew w kroku. :) Przerzuciłem się na bojówki i tak ćwiczyłem przez 3 lata.

Ale życzę Ci mik35 dobrej drogi w Aikido i miękkich padów...


Twardych! Twardych! :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024