Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_wilczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wichrowe Wzgórza

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
Ja mam to szczęście, że pare dobrych lat byłem bramkarzem na boisku ;) (od małego) i gdy przyszedłem do dojo pady były kwestią doszlifowania. Jak ktoś jest młody albo lubi, zebrać kumpli w dzień gdy treningu nie ma i iść pograć w zwykłą noge. Jak stoisz na bramce to trza daleko skakać, miękko padać i szybko wstawać, wiedząc co się dzieje wokoło ;) . Trenować można, jak widać, zawsze i wszędzie :)

Wilczan (kultywujący stare tradycje vortalu ;) )
  • 0

budo_cardan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

Ja mam to szczęście, że pare dobrych lat byłem bramkarzem na boisku ;) (od małego) i gdy przyszedłem do dojo pady były kwestią doszlifowania. Jak ktoś jest młody albo lubi, zebrać kumpli w dzień gdy treningu nie ma i iść pograć w zwykłą noge. Jak stoisz na bramce to trza daleko skakać, miękko padać i szybko wstawać, wiedząc co się dzieje wokoło ;) . Trenować można, jak widać, zawsze i wszędzie :)

Wilczan (kultywujący stare tradycje vortalu ;) )


ta, 6 lat w amatorskim klubie na brameczce daje niezle bonusy. Nie ma strachu przed upadkiem, nie przelatujesz przez glowe, szybko sie podnosisz...
  • 0

budo_mik35
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
Hej,

Dziękuje wszystkim za słowa otuchy i wsparcia, gdybym nosił ze sobą chusteczkę (jak każdy gentleman winien czynić) to pewnie otarłbym łzę … ale serio - aikido traktuję bardzo poważnie. Gdy minie się wiek chrystusowy i zdobędzie nieco doświadczenia życiowego to człowiek ma w końcu ochotę spełnić swoje marzenia i zrobić coś dla siebie. Nie wszyscy z nasz mieli tyle szczęścia żeby w wieku lat nastu poświęcić się drodze lub jej szukaniu.
Co do przygotowania to może nie byłem wzorowy z WF-u ale od pół roku robie tygodniowo ok. 50 km. na wiosłach więc kondychy mi nie brakuje. Co innego kwestie techniczne.
Konkludując - temat inspirowany jest tylko i wyłącznie pytaniem o właściwe podejście metodyczne podczas pierwszego treningu. Mam za sobą sporo lektury na temat samego aikido i generalnie SW i dlatego postanowiłem „poddać” się obróbce – może tu leży błąd? Ale wydawało mi się, żę dokonałem dobrego wyboru – w końcu sensei u którego obyłem tenże trening ma bardzo duże poważanie w środowisku, tak przynajmniej czytam.
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem i do zobaczenia (być może) na macie – bark wyleczony jutro „wracam do gry”

pzdr
mik35
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

kurde, niektórzy to się szybko padów uczą, ja musiałem sobie połamac obojczyk po roku treningów (z wydatną pomoca kolegi), by do mnie dotarły pewne fakty. Pogratulować, dwa miechy i ktos umie pady, łoł :D


Ano, mój znajomek uparł się, że zrobi piękny padzik na plecki. I zrobił...prawie.... Spadł na prawy bark i z pewnym zdziwieniem stwierdził, że obojczyk nie specjalnie trzyma się kupy. Całości znaczy. A ćwiczył coś tak właśnie około roku, półtora może. Też mu się zdawało, że umie :-)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
kumpel zrobił coś podobnego, ale już po treningu też poleciał obojczyk, mieli potem wszyscy radochę jak przyszedł w gipsie na trening. :) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

kumpel zrobił coś podobnego, ale już po treningu też poleciał obojczyk, mieli potem wszyscy radochę jak przyszedł w gipsie na trening. :) :)


I wtedy okazało się, że był PRAWDZIWYM twardzielem. Przynajmniej z jednej strony :P
  • 0

budo_yooggie
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znak byl ale urwali...to nie wiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

odpowiadając globalnie to:
wyznaje zasadę, że jak się do czegoś zabierać to porządnie - jak człowiek się uczy pływać to nie przychodzi na pierwszy trening w dresie.
Co do tego przewrotu, to daleki jestem od brawury, chodzi o to, że wykonanie przewrotu to też pewna technika (tak przynajmniej czytałem) ergo jeżeli ktoś tobą rzuca a ty nie umiesz spaść to resztę robi grawitacja.
Myślę, że sednem sprawy jest faktyczne bycie początkującym i kwestia czy zanim człowiek rozpocznie treningi to powinien pochodzić na gimnastykę, rozciągnąć się, etc. Tak żeby nie mieć tego typu problemów.
Czy to tak wygląda? Czy może grupy początkujące uczy się stopniowo, tak jak jest to w literaturze.
Nie chcę podwarzać czyjegoś autorytetu i dlatego pytam.


JAK dla mnie wiecznie filozofujacego kola...to za duzo myślisz...ja bym sie zaczoł zamyslac co jest nie tak ..po jakims 1-2 miechac treningu...
A tak wogóle to moze za abrdzo sie szarpiesz....wkoncu stary juz jestes .....Moze obrazliwie juz to zabrzmialo ale to fakt ze pewne nawyki juz ci wrosły jak dąb w ziemie... Nie szarp sie na maxa tylko na luzie to wszystko ebdize ok...chyba:)

YoGo (Podziwiajacy Tych co sie szarpia na maxa )
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
Witam wszystkich.

Jak ja przyszedłem na pierwszy trening z kolegą (nie zapomnę jak do instruktora zawołał SZEFIE ;) ) to latałem jak mały ptaszek a raczej worek kartofli. Starsi uczniowie tłukli mną jak diabli - instruktor też. A i na głowie mnie postawiono (kark potem bolał).

Po tym treningu myślałem sobie ale to aikido jest zajebiste, tak potrafią człowiekiem sponiewierać. Teraz wiem, że to po prostu głupota. Nie powinno się tak traktować człowieka który nie ma zielonego pojęcia o upadkach.

to tyle.
pozdrawiam
Sebol
  • 0

budo_damianos
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
NO to ladnie :) Ja mam jutro swoj pierwszy trening i tak sobie mysle moze ktos by mi udzielil pare rad tak zebym nie zrobil z siebie na wejsciu glupola jakiegos, jak mam sie zachowac i jak ubrac (kimonko na 1 trenie to chyba przesada ;) )
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

NO to ladnie :) Ja mam jutro swoj pierwszy trening i tak sobie mysle moze ktos by mi udzielil pare rad tak zebym nie zrobil z siebie na wejsciu glupola jakiegos, jak mam sie zachowac i jak ubrac (kimonko na 1 trenie to chyba przesada ;) )


Jak Ci sie spodoba to co tam bedziesz robic to kup sobie kimonko. Ale nie kupuj takiego najgrubszego. Tylko raczej ciensze. Bo grube przydaje sie tam gdzie jest duzo szarpania i rzutów tak ja przy judo. Ja od lat cwicze w karatedze i nic mi nie peklo. Na pierwszy trening nie idz tez w T-szercie i krotkich spodniach . Istnieje duze prawdopodobienstwo ze pobcierasz sobie lokcie badz kolana. Nie proboj tez robic wysokich padów. Na poczatku spoboj jak ci wychodza rolki. Naucz sie tez padac w tyl, z podlozeniem nogi. Nie proboj ladowac na tylek. Podstawa rolka w przod rolka w tyl. Jak nie bedziesz wiedzial jak to zrobic popros trenera na pewno ci pokaze. Po opanowaniu rolek - droga do Mistrzostwa otwarta. Bez tych umiejetnosci bedzie wyboista i pelna kontuzji :D

Byc moze za kilka lat zostaniesz przyjety do wewnetrznego kregu gdzie aikidocy zaawansowani odbywaja perwersyjne praktyki z otumanionymiu narkotykami kobietami i pija krew pepowinowa by wzmocnic tajemna energie KI
Powodzenia.
:)
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
Hmmm... niektórzy to mieli ciekawe przygody :wink:
Ja powiem tyle:
Gdy przyszedlem na pierwszy trening, nie mogłem sobie pozwolić na żaden pad... Chyba przez 3 miechy robiłem przewrót w przód
8) I nigdy nie byłem tak szczęśliwy, gdy instruktor powiedział mi,
że mogę SPRÓBOWAĆ zrobić pad... I wyszedł :D Ach i zapomniałbym... przez pół roku byłem "Dresikiem" oczywiście na macie :)
Ale życzę Ci mik35 dobrej drogi w Aikido i miękkich padów...
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
Co do keikogi to ja założyłem dopiero po 5 kyu. Tak się jakoś złożyło. Uważam jednak, że jak ktoś chce to może już na pierwszym treningu nosić. Koszulki się szybko drą ;)

pozdrawiam
Sebol
  • 0

budo_dorotasolo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
ja byłam "dresem" przez rok :D poza tym - czy krótkie, czy długie nogawki i rękawy - nie było specjalnego znaczenia, i tak się obcierałam :cry: a do tej pory od czasu do czasu przy "rolkach" moja głowa zahacza o matę :(

U nas pady są na rozgrzewce i wydzielamy specjalny pas dla początkujących, zazwyczaj też mają blisko kogoś, kto pokazuje co i jak. Poza tym początkujący nie ćwiczą ze sobą, a zdrowy rozsądek starszych stażem na razie uchronił przed większymi kontuzjami... (odpukać...)
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

Ale nie kupuj takiego najgrubszego. Tylko raczej ciensze. Bo grube przydaje sie tam gdzie jest duzo szarpania i rzutów tak ja przy judo.

Ja jednak polecę plecionkę, takie grubsze kimono, cięsze mają tendencję to rozchełsywania się i trzeba je często poprawiać, a przy chwycie za rękaw lub kołnierz potrafią strasznie się wpijać.
  • 0

budo_damianos
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
NO dobra o plecionkach i innych pogadac mozemy jak przyjdzie czas :P
Poki co musze popdpatrzec co i jak . Aha i jeszcze jedno jak mam sie zachowac wobec senseja ? Bo padl juz post mowiacy o tym ze zawolanko "ej szefie" nie bardzo poplaca :P i wogole jakies podstawowe zasady etykiety czy cos takiego ............??: :?: :roll:
  • 0

budo_krzyzol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice - dom, Tychy - praca

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
Postaram sie na temat:
Do Senseia zwracaj sie z szacunkiem, czy na niego zasługuje, dowiesz sie po jakimś czasie, a po co masz wyjść na "chama" na poczatku?
Jeśli chodzi o traktowanie początkujących - w dojo w którym trenuje, praktycznie wszyscy mamy dobre podejście, tzn nie tylko sensei, hakamy, ale i my - już nie poczatkujący, wiemy z kim mamy do czynienia i staramy sie tak wykonywać techniki, żeby "zieolnego" nie połamać.
Rozgrzewka to zawsze kilka długości sali padów, jak ktoś nie wie jak to robić, zawsze sie znajdzie życzliwy, albo można sobie popatrzeć na lepszych. Nie ma mowy, żeby ktoś nie pomógł.
A tak ogólnie - trudno oczekiwać, żeby każdego nowoprzybyłego traktować jakoś szczególnie - wtedy proawdzący za każdym razem musiałby zajmowac sie jedynie nowymi. Trzeba pytać kolegów z maty co i jak robić. Ja ćwiczę od jakiegoś czasu, a jak czegoś nie wiem, to pytam, niekobniecznie sensei'a, hakamy też mogą poradzić.
Chyba sie rozpisałem.
Pozdrawiam i również życzę wytrwałości.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

..............
Byc moze za kilka lat zostaniesz przyjety do wewnetrznego kregu gdzie aikidocy zaawansowani odbywaja perwersyjne praktyki z otumanionymiu narkotykami kobietami i pija krew pepowinowa by wzmocnic tajemna energie KI
Powodzenia.
:)


jak mogłeś zdradzić to na ogólnym forum????!!!!! 8O :evil:

:wink: :)
  • 0

budo_damianos
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
Po to wlasnie jest to forum ,aby kazdy mogl sie dowiedziec "nowych" rzeczy :P
A co do zyczen wytrwalosci to wielkie dzieki krzyzol , postaram sie jak mogle :P Dzieki za wyczerpujace odp ;)
Pozdrowionka
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???

Byc moze za kilka lat zostaniesz przyjety do wewnetrznego kregu gdzie aikidocy zaawansowani odbywaja perwersyjne praktyki z otumanionymiu narkotykami kobietami i pija krew pepowinowa by wzmocnic tajemna energie KI
:)



Jasne, że "być może". Najpierw trzeba przejść rytuał wtajemniczenia:
kapiel w wannie pełnej larw muchy plujki, jedzenie karaluchów na czas, a w końcu....najcięższa próba - spędzenie miesiąca na tatami w towarzystwie Miszcza Mariana. :)
  • 0

budo_mik35
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening - czy tak to powinno wyglądać???
to gorzej niż w "fear factory"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024