Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZAKAZ !!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
155 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Badtrip, w ogólnym zarysie podzielam twoje spostrzeżenia, człowiek obyty z bronią, świadom możliwości jej i własnych, inaczej będzie się zachowywał niż ktoś kto tą broń będzie miał przez przypadek. Ale podejrzewam że ten pogląd u ustawodawców zaowocuje ścisłą reglamentacją dostępu do broni zamiast promowaniem właściwej kultury jej używania. O takiej "opiekuńczości" państwa wobec obywatela myślałem. Otwiera się tu pole do filozoficznych dyskusji jaki jest świat, jaki powinien być, jak go zmienić. Pogadać można, tylko ja już wiem, że nie zawsze zdążysz rozwinąć dyskusję ... a patrol przybędzie 5 minut później. Koncepcji filozoficznych wiele a życie jedno. Ty byś nie chciał aby moje przekonania dyktowały Ci jak masz żyć, ja też nie chcę. Zdrowia życzę, kamboras
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
wiadomo, że jak będzie zakaz to będzie słabo egzekwowany (teraz np. niby nie można mieć przy sobie narkotyków, ale kto to sprawdza)

chodzi o to, że jak złapią kogoś podczas sprzeczki i będzie miał nóż to od razu inna kwalifikacja czynu
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Traktujmy ludzi powaznie, nie jak dzieci, chronmy uczciwych a nie bandytow.

Amen.
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Muchol, nie przekonasz mnie. Cieszę się, że nie rozpatrujemy demontażu pewnych "części" męskich ciał, pod pretekstem walki z gwałcicielami. Może taki absurdalny przykład da Ci do myślenia.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Ja jestem za wprowadzeniem zakazu i pozwolen na noze.

Na przykladzie popularnej broni jaka jest nunczaku. W czasach mojej mlodosci wszyscy jarali sie filamami o Bruce Lee i 3 / 4 nastolatkow (a czesto bywalem na woli) prowadzilo wojny osiedlowe tlukac sie robionymi przez siebie cepami. POtem wpisano cep na czarna liste i w ciagu 2 lat NIKT nie uzywal tego w zadymach ... potem nastala era kijow bejzbolowych i nastal znowu strach ... wpisano palke na liste ... i nie ma kijow bejzbolowych w az tak powszeechnym uzyciu jak kiedys. Teraz cwaniaczkom miejscowym zostaly noze ... bazarowki motylki niesmiertelne przezywaja swoj renesans.

Dlaczego nalezy pozwolenia wprowadzic ?

Dlatego ze:

1. Bandyci kalkuluja - kiedys napadali przy uzyciu nunczako i kiijow bejzbolowych - i to jest czyn karany - ale pare godzin czatuja na swoja ofiare - typuja ... i w tym czasie jak patrol policji ich spisze znajdujac przy nich zakazany przedmiot stosuje sankcje. Sa juz spisani i maja przedstawiny zarzut ... kiedy by bejzboli nie bylo na liscie zostali by po prostu prewencyjnie spisani i odpuscili by sobie ten 1 dzien "zarobku". Drugiego dnia odrobili by sobie "strate" w innym miejscu. Bandytom nie kalkuluje sie nosic na "robote" przedmiotow zakazancyh - teraz popularne sa juz w uzyciu noze - bo za samo posiadanie ich policja nie moze im nic zrobic co najwyzej spisac.
2. Pijany bandyta tez kalkuluje - jestem pijany lubie dymy mam teraz noz bo jak ich bedzie wiecej to w trakcie zadymy dziabne w dupe "leszcza" i bedzie fajnie. Jakby noz byl na liscie przedmiotow - kurcze bede pijany zadymy nie skrece bo policja mnie jako pijanego hoolsa wykrzykujacego na ulicy moze spisac i nie daj boze przeszukac !!!! zamiast obic paru mord spedze 48 h na dolku i bede mial zarzut murowany. Nie nie biore noza , bezjzbola , nunczako za duze ryzyko ...
3. Gnoje blokersi - jestem cienki w uszach ale za to siedze ciagle przed lawka i dre morde ... krece dymy a jak koles sie okaze lepszy zawsze mam noz ... po zapisaniu noza wiadomo gdzie blokers codziennie spisywany przed lawka za darcie mordy i rozroby nie bedzie bral noza bo ryzyko przeszukania u niego podczas interwencji jest za duza i moze za to bardzo po dupie dostac.

Na pewno nie jestem za tym by noze byly dla wszystkich ... ale jak znam nasza wladze to zabronia w ogole stosowania tych przedmiotow a nie zastanowia sie jak umozliwic ich stosowanie / uzytkowanie normalnym ludziom .. ale zyjemy w chorym panstwie. Moze pozwolenia by cos zmienily ?


Sorka za chaotyczny post ale jestem w trakcie pracy i nie mam czasu na pisanie powazniejszych postow skladniowo.


POzdrawiam
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Sory Warhead ale skąd wiesz jak kalkuluja bandyci czy "blokersi"?
wydaje ci sie...
ty moze bys tak to przemyslał ale wierz mi ludzki umysł chadza różnymi
ścieżkami...
ps. bejzboli nie używaja bo nie ma ich w sklepie (sa za to trzonki od siekiery, tańsze i lepiej sie trzyma ), a nóz kupisz w kazdym sklepie agd
wiec...
pzdr gnz sztn
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Taaak ... a Ty nie kalkulujesz co Ci sie bardziej oplaca ? Uwierz mi ze kwalifikacja czynu karalnego jest brana pod uwage i rozpatrywana przez bandziorow. Tzw. "ryzyko zawodowe". Jak na razie nie podales zadnych kontrargumentow .. wiec nie bede z toba polemizowal ... chyba ze bardziej sie postarasz.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Sory Warhead ale skąd wiesz jak kalkuluja bandyci czy "blokersi"?
wydaje ci sie...
ty moze bys tak to przemyslał ale wierz mi ludzki umysł chadza różnymi
ścieżkami...
ps. bejzboli nie używaja bo nie ma ich w sklepie (sa za to trzonki od siekiery, tańsze i lepiej sie trzyma ), a nóz kupisz w kazdym sklepie agd
wiec...
pzdr gnz sztn


To mial byc argument przeciwko mojemu zdaniu ? :) :) :)
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Warhead :
8O 8O
Czyli jednak w tym temacie ktoś się ze mną zgadza.

Bo dokładnie tak jest - dresy/bandyci/gnoje/zadymiarze - oni wcale nie są idiotami i KALKULUJĄ. A nóż jest bronią nad którą trudną zapanować. Może taki napatsnik wyjąć go, żeby postraszyć a na zabójstwie się skończy.

A ci bandyci, którzy naprawdę mają w dupie prawo - oni i tak często mają broń ostrą i zarówno nożem jak i bez noża zabiją i jak nawet będziecie mieli nóż legalnie to też się nie obronicie.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Warhead - nie pisz z pracy.

Idac dalej Twoim tokiem rozumowania, za dwa kolejne lata trzeba bedzie wprowadzic pozwolenia na srubokrety.

Tez tam macie taka pogode do dupy?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Muchol jestem wielbicielem nozy ... nieukrywam ale takie sa realia jezeli mowimy o ulicy.

Moze bedzie mozliwosc powolania prawnej mozliwosci powolania stowarzyszen wielbicieli nozy ? i takie stowarzyszenie we wpolpracy z policja wydawaloby legitymacje tak jak jest w przypadku kijow bejzbolowych ? NIe wiem ...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Warhead - nie pisz z pracy.

Idac dalej Twoim tokiem rozumowania, za dwa kolejne lata trzeba bedzie wprowadzic pozwolenia na srubokrety.

Tez tam macie taka pogode do dupy?


POchmurno ale troszke cieplo hustawka pogodowa ... a ja jestem meteopata :/

Niezupelnie Rybak ... to utopia ... ale w swietle tego co mozna zrobic nozem ... oraz sam efekt zastraszenia ofiary (rozne wyglady "kos") czyni noz potencjalnie atrakcyjnym "narzedziem pracy" dla bandziorow. Srubokret zawsze bedzie srubokretem - srubokretem nie potniesz ofiary,
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Warhead :
8O 8O
Czyli jednak w tym temacie ktoś się ze mną zgadza.

Bo dokładnie tak jest - dresy/bandyci/gnoje/zadymiarze - oni wcale nie są idiotami i KALKULUJĄ. A nóż jest bronią nad którą trudną zapanować. Może taki napatsnik wyjąć go, żeby postraszyć a na zabójstwie się skończy.

A ci bandyci, którzy naprawdę mają w dupie prawo - oni i tak często mają broń ostrą i zarówno nożem jak i bez noża zabiją i jak nawet będziecie mieli nóż legalnie to też się nie obronicie.


Z tym bym polemizowal ... wszystko zalezy od stopnia determinacji uzycia narzedzia.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
no i co znowu z tymi śrubokrętami?
można prawie wszystkim zrobić krzywdę ale śrubokrętem jest o wiele trudniej niż nożem i skutki z o wiele mniejszym prawdopodobieństwem będą takie jak przy nożu

to ja od drugiej strony pytam : to dlaczego jest zakaz na broń ostrą
(i bez argumentów o tym, że nóż to narzędzie : akurat na starówce do dłubania w zębach chyba)

i bez naciąganych argumentów ani metorskich uwag, bo tak się te dyskusje kończą :?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Muchol, daj spokój. Nie rób popeliny. Na spacer idź.

Po co rozmowy o niczym?
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Warhead ostatnio w andrzejki do znajomego na imprze wpadli goście z maczeta 70 cm, nozem i kijem bejsbolowym. wywiazała sie bijatyka znajomy kosą dostał w plecy, jego kolega ma palca obciętego maczeta a jeden dostał kilka razy w głowe "lolem". gdzie tu kalkulacja przemyślane, działanie i myslenie o kwalifikacji czynu?
gosci od razu złapała policja. wszyscy karani.zamknęli ich z mejsca. mam mnożyc przykłady "przemyślanego działania" o które pochopnie nieco pomawiasz niektórych?

pzdr gnz sztn
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Srubokret zawsze bedzie srubokretem - srubokretem nie potniesz ofiary,

A dlutem?

A tulipanem z butelki?

A jak naostrzysz plaski srubokret?

Zaczekaj z pisaniem, az sie cisnienie podniesie :P ;)
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Warhead ostatnio w andrzejki do znajomego na imprze wpadli goście z maczeta 70 cm, nozem i kijem bejsbolowym. wywiazała sie bijatyka znajomy kosą dostał w plecy, jego kolega ma palca obciętego maczeta a jeden dostał kilka razy w głowe "lolem". gdzie tu kalkulacja przemyślane, działanie i myslenie o kwalifikacji czynu?
gosci od razu złapała policja. wszyscy karani.zamknęli ich z mejsca. mam mnożyc przykłady "przemyślanego działania" o które pochopnie nieco pomawiasz niektórych?

pzdr gnz sztn

(bez urazy)

no to ja taki kontrargument :
"A mo dziadek pił, jarał, dymał i żył 90 lat. I to przez to, że się zaksztusił korkiem od mineralnej (niegazowanej)"
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
sory Muchol ale o co kaman ?
bo nie bardzo rozumiem do czego ten text z dziadkiem??
pzdr gnz sztn
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
W sumie Rybak ma racje .. po krotkiej polemice na PW ... przyznam sie szczerze ze przemawiaja przeze mnie ostatnie wydarzenia ... za duzo znajomych mi osob zostalo pocietych nozem ... jednak w jaki inny sposob prawny poprawic bezpieczenstwo przed takimi atakami na ulicy ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024