Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZAKAZ !!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
155 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

W sumie Rybak ma racje .. po krotkiej polemice na PW ... przyznam sie szczerze ze przemawiaja przeze mnie ostatnie wydarzenia ... za duzo znajomych mi osob zostalo pocietych nozem ... jednak w jaki inny sposob prawny poprawic bezpieczenstwo przed takimi atakami na ulicy ?

Jak to jak?

Stosowaniem juz istniejacego prawa.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Warhead ostatnio w andrzejki do znajomego na imprze wpadli goście z maczeta 70 cm, nozem i kijem bejsbolowym. wywiazała sie bijatyka znajomy kosą dostał w plecy, jego kolega ma palca obciętego maczeta a jeden dostał kilka razy w głowe "lolem". gdzie tu kalkulacja przemyślane, działanie i myslenie o kwalifikacji czynu?
gosci od razu złapała policja. wszyscy karani.zamknęli ich z mejsca. mam mnożyc przykłady "przemyślanego działania" o które pochopnie nieco pomawiasz niektórych?

pzdr gnz sztn


Gonzo zdarzaja sie psychole ... i Ci psychole napadli na kumpla w celu zarobku ? jakas nowa forma przestepczosci ;) O ile wiem to nie napada sie przy swiadkach :>
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

W sumie Rybak ma racje .. po krotkiej polemice na PW ... przyznam sie szczerze ze przemawiaja przeze mnie ostatnie wydarzenia ... za duzo znajomych mi osob zostalo pocietych nozem ... jednak w jaki inny sposob prawny poprawic bezpieczenstwo przed takimi atakami na ulicy ?

Jak to jak?

Stosowaniem juz istniejacego prawa.


Tzn ?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
naprawde jestem nieprzytomny ;) olej moj wczesniejszy post Rybak ;)
:oops:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Jaki wpływ miałoby wprowadzenie zakazu noszenia noży (tzn. posiadania na ulicy, poza miejscem zamieszkania) i innych narzędzi na następujące grupy użytkowników:

1. Rzemieślników, elektryków, monterów, bodowlańców, hydraulików, rolników, drwali, ogrodników itp. którzy używają ich jako narzędzi do pracy.
2. Wędkarzy, myśliwych, grzybiarzy, harcerzy, modelarzy, działkowców itp. posługujacych sie w/w narzędziami w swojej działalności hobbystycznej
3. Kupujacych noze czy siekiery w drodze ze sklepu do domu.
4. Noszących noże jako narzędzia, scyzoryki itp. ostrza wielorakiego zastosowania: nóż + otwieracz do butelek + piłka + korkociąg
5. Noszących noże do ewentualnej samoobrony
6. Chuliganów, meneli, żuli, złodziejaszków noszących nóż jako "ubezpieczenie" - na wypadek duzych "kłopotów"
7. Bandytów posługujacych się bronią do popełniania przestępstw
Czyli co: pozwolenia dla 1, ew 2 i 5 wydawane przez policję, 3 na podstawie paragonu zakupu,
rozbroją się 2, 4, 5, 6(?!), na 7 zadnego wpływu?
Czy to istotnie zmniejszy szansę dostania nozem na ulicy???
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Czy to istotnie zmniejszy szansę dostania nozem na ulicy???

Nozem byc moze tak, ogolnie - raczej nie bardzo.

Przeciez to juz wszystko bylo po piec razy...
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

sory Muchol ale o co kaman ?
bo nie bardzo rozumiem do czego ten text z dziadkiem??
pzdr gnz sztn

podałeś tylko przykład i to taki, który podpiera to co mówisz
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Kselos - słabe te przykłady. Znam monterów / budowlańców / elektryków i nie noszą oni takich noży i na pewno nie za paskiem.

Rybak : OT : a za prawem do posiadania broni jesteś : T/N?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Rybak : OT : a za prawem do posiadania broni jesteś : T/N?

Po raz pietnasty, nie tylko w tym topiku: tak.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
To całkiem inna sprawa.
Bo myślałem, że za nożem tak a giwerą nie.
To już więcej nie będę najeżdżał o noże.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Kselos - słabe te przykłady. Znam monterów / budowlańców / elektryków i nie noszą oni takich noży i na pewno nie za paskiem.

Dlaczego słabe? Lista niekompletna, czy co?
A czy ja napisałem ze za paskiem? I czy tylko noży? Co to znaczy "takich" noży??
Bo zakaz byłby mniej wiecej taki:
Zakazane jest posiadanie/noszenie noży, siekier i innych podobnie niebezpiecznych przedmiotów w miejscach publicznych.
Na upartego do w/w definicji wejdzie i śrubokręt i tulipanek i scyzoryk, nóż do glazury i młotek
Ps. Mam taraz w pracy ekipę remontową która ma noże i całą masę innego ostrego sprzętu!
Pozdr.
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Ja tam nic nie mam do monterów na słupach ale już na przykład do drwali na dyskotece z siekierami pod pazuchą mam już pewne zastrzeżenia. ; ) A wy byście nie mieli? Mi się nie zdarzyło bronić przed bandytą. Musiałem się bronić tylko przed zwykłymi podpitymi ludźmi. Taki człowiek jak się zdenerwuje to może się zapomnieć i zaatakować tym co ma pod ręką. A często to będzie broń nieadekwatna do sytuacji. Tym łatwiej przekroczyć granice obrony koniecznej im potężniejszą bronią się dysponuje. A do pomyłek dochodzi częęęsto. Dlatego uważam że niebezpieczne narzędzia powinny trafiać tylko do ludzi którzy mają szacunek do nich.
Czy da się zweryfikować prawo żeby uregulować takie sytuacje? Odpowiem jeśli zostanę kwalifikowanym specjalistą od takich zagadnień.

I jeszcze raz powtarzam mnie nie martwią bandyci ( bo oni z założenia łamią prawo ) tylko zabawy z broną laików jakimi jest większość uczciwych obywateli.

Ktoś wspomniał że są miejsca gdzie prawie każda rodzina ma broń i że niema tam strzelanin na ulicach. No faktycznie bo tam strzelaniny są w szkołach. U nas czasem uczniowie do szkół wpadają z siekierami i nożami ( bo mają ) a w stanach z automatycznymi karabinami ( bo mają ). To w kwestii broni palnej.

Jakieś całkowite wydumane zakazy ( np. odnośnie noży ) bez chociaż uwzględnienia wyjątków to oczywista głupota co nie znaczy że uważam iż prawo powinno iść całkiem w drugą stronę.
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Widzisz Badtrip, ja to widze troche inaczej.
Dla mnie "zwykly podpity czlowiek" ktory atakuje mnie nozem, albo tulipankiem, albo srubokretem (bez roznicy czym) wlasnie przekroczyl granice ktora oddziela go od bandyty. I stal sie bandyta. I ja np. chce miec mozliwosc skutecznie sie obronic przed takim atakiem - dlatego cwicze i nosze bron.
Ja patrze na to tak ze noz jest to bron tak stara i prosta ze nie trzeba miec doktoratu zeby wiedziec jak sie nia posluguje i ze mozna nia zabic. I mysle ze od prehistorii przez sredniowiecze do dzisiaj nawet "laicy" wiedza o tym. Wiedza tez nawet "napici" ze jak wyjma noz i kogos nim dzgna to beda konsekwencje (tez chlalem i rozne rzeczy robilem ale nawet w bojce wiedzialem ze nie ma potrzeby wyciagnac noza i co sie stanie jak go wyciagne). A jak nie wiedza to prawo jest po to zeby sie dowiedzieli po fakcie - i nie ma roznicy czy wbija mi w szyje nielegalny noz czy "legalnego" tulipanka lub szydelko (dostalem kiedys szydelkiem dawno temu (na szczescie nie w szyje) - bolalo :) )
Ludzi (wchodzacych w sklad tzw. spoleczenstwa) trzeba traktowac powaznie a nie jak dzieci ( no chyba ze o tym przedziale wiekowym dyskutujemy) ktore nie wiedza co to dobro co zlo. I karac za popelnienie przestepstwa a nie wprowadzac zakazy ktore utrudniaja (w dowolny sposob) lub odbieraja mozliwosc obrony uczciwemu obywatelowi - prawo do obrony jest prawem naturalnym!
A co do tego przykladu z USA to chodzilo mi tylko o to ze udostepnienie broni nie powoduje ze nagle wybuchaja rzezie na ulicach. W koncu kamienie leza na ulicach i sa dostepne ale wiekszosc "laikow" wie ze nie nalezy sobie jednak nimi rozwalac glow - prawda? Moze tez dlatego ze wie ze inny "laik" tez moze zawsze podniesc kamien?
A co do tych szkol (rozumiem ze chodzi o USA) to rzadkie przypadki a i np w Niemczech sie zdarzaja o ile sobie przypominam.
Nie wydaje mi sie (ale studiow nie robilem) zeby dostepnosc broni korelowala silnie z przestepstwami (patrz np. Kanada, Szwajcaria, Norwegia, stany dzikiego zachodu). Nie slyszalem tez zeby dzieki zakazom posiadania nozy zrobilo sie jakos super bezpiecznie w Liwerpoolu czy pewnych dzielnicach Londynu. Nie wydaje mi sie tez ze po zakazie bejzboli podniosl sie znacznie poziom bezpieczenstwa w Polsce. Itd. Itp. Chyba dla mnie EOT.
Pozdrawiam,
Swingline
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Zapominasz o kilku sprawach. Po pierwsze jeśli ktoś zaatakuje cię kamieniem a ty załatwisz go nożem to w świetle prawa to ty możesz zostać uznany za bandytę i nie ma tu znaczenia czy nóż był legalny. Inna sprawa że wierzysz w taki podział na złych i dobrych. Niestety bardzo naiwne. Bo jak obronisz się przed przygłuchym dziadkiem który wystraszył się ciebie i wyjmie załóżmy na to legalną szablę lub siekierę? Inna spraw to to że ograniczona poczytalność to nie tylko prawnicza ściema ale także termin medyczny opisujący jak najbardziej realne zjawisko. W chwili stresu ograniczoną poczytalność może się zdarzyć u wzorowej matki która np. niosła z banku cały majątek i wzięła cię za bandytę i wyjęła swoją broń itd. Zdarzały się takie sytuacje.

Inna opcja. Załóżmy pod dyskoteką. Jest zamieszanie. Ktoś grozi ci ( nawet na żarty ) nożem, ty wyjmujesz swój nóż. Widzi to zupełni inny człowiek który ze strachu wyciąga swoją spluwę. Widząc to twój kolega i wyjmuje swój sprzęt. Jakiś nawalony koleś widzi ludzi krzyczących i machających bronią. Pierdoli mu się po prochach i wyciąga swoją całkiem legalną spluwę i zaczyna strzelać. Robi się totalny chaos itd. są ranni i ofiary. Typowy wieczór w wielu miastach świata. U nas w ruch idą sztachety bo zwykli ludzie boją się nosić broń itd. Dla mnie to oczywiste że wole jak się tymi kamolami i sztachetami napieprzają niż prawdziwą bronią. Jak mam zostać przypadkowo trafiony to wolę być trafiony sztachetą, kamolem, krzesłem niż siekierą, nożem czy kulą z pistoletu. Powtarzam a ni razu nie zostałem napadnięty a za to przy bójkach bywałem często i cieszę się że nikt nie używał w nich legalnych noży pistoletów itd. Czysty szczery egoizm ; )

Co do zakazów to już pisałem co o nich myślę.
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Badtrip,
Widze ze ciezko cie przekonac.
Co do uznania za bandyte lub nie to zawsze zalezy od sytuacji - z tego co wiem to Sad Najwyzszy uchwalil ze obrona konieczna nie jest pojedynkiem (nie musisz uzywac kamienia na kamien, noza na noz itp.). Z tego co wiem mozna tez bronic sie bronia nielegalna. Bylo o tych sprawach na forum nie raz.
BTW o kamieniu pisalem nie jako o ataku usprawiedliwiajacym obrone nozem (pisalem o kamieniu jako przykladzie ogolnodostepnej broni). Pisalem o ataku tulipankiem, nozem,czy srubokrecie.
Nie wierze w dobrych i zlych jak sugerujesz. Nie strasze przygluchych dziadkow. I obronil bym sie tak samo czy dziadek wyjalby legalna czy nielegalna szable lub siekiere (bo dziadek moglby miec taka i taka - moze tez miec granat z czasow wojny w kieszeni dlatego podchodze do dziadkow z szacunkiem) - skutecznie lub nieskutecznie zaleznie od szczescia. A w hipotetyczne wzorowe matki wyciagajace noz (bo mowimy glownie o nozu) i chlastajace mnie na ulicy bo sie mnie przestraszyly (wygladam w miare porzadnie) - nie wierze. Nawet jak sa takie przypadki to ile - bo ja nie slyszalem?

Co do przykladu bojek w ktorych bywales czesto - teraz noz jest legalny i nikt jak piszesz go nie uzywal - po co wiec zakaz i cala ta dyskusja?
Wlasnie to glownie chcialem napisac - ludzie choc odrobine rozsadni (wg mnie tzw. "dobrzy" :) ) nie uzywaja czegos (np noza) bo jest dostepne, nawet w bojce - ilu jest takich co w bojce zlapia cegle i zaczna nia walic przeciwnika po glowie? - mniejszosc. A nierozsadni (czyli wg mnie tzw. "zli" :cry: ) beda uzywali noza do popelniania przestepstw czy bedzie legalny czy nie.
Stosujmy istniejace prawo a nie wprowadzajmy zakazy ulatwiajace zycie bandytom.
Pozdro i peace,
Swingline
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Podsumowując :
moje zdanie takie - są dwi opcje
1. eliminować wszystko co może w łatwy sposób zabić (noże i nawet naostrzone śrobokręty)
2. nie traktować ludzi jak dzieci i pozwolić nosić noże, giwery

w przypadku 2 zginie więcej ludzi, ale nie będzie to aż tak wiele więcej a będą przypadkiem jakieś zasady (w miarę równe szanse obrony)

(bo do obrony nożem trzeba mieć oprócz sprawności szczególne cechy psychiczne
np.
- ja nie wiem czy bym potrafił się efektywnie nożem obronić
- moja matka za wględów wieku też raczej nożem bandyty nie odpędzi)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
Podsumowując podsumowanie muchola:

Martwi mnie trochę, że łażą po świecie ludzie rozpatrujący nóż tylko i wyłącznie w kategorii broni. Na szczęście nie wszyscy tak mają.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!
do Badtripa - stokroc wole byc zastrzelony, niz dostac po twarzy butelka czy siekiera (a siekiery dosc czesto sie zdarzaja u nas niestety...) . Nie usmiecha mi sie do konca zycia wygladac jak poduszka na igly czy tez miec mniej konczyn niz ustawa przewiduje...
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

do Badtripa - stokroc wole byc zastrzelony, niz dostac po twarzy butelka czy siekiera (a siekiery dosc czesto sie zdarzaja u nas niestety...) . Nie usmiecha mi sie do konca zycia wygladac jak poduszka na igly czy tez miec mniej konczyn niz ustawa przewiduje...

Już drugi raz takie głupoty gadasz.
A skąd wiesz? Miałeś taki wybór?
Oczywiście wiem, że byś wybrał życie bez np. ręki niż śmierć, ale chodzi o to, że tak mówiąc obrażasz ludzi kalekich.

mój głos nie jest tu za zakazem posiadania broni ostrej - tylko nie podoba mi się twoja "determinacja" i "odwaga"
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKAZ !!!

Inna opcja. Załóżmy pod dyskoteką. Jest zamieszanie. Ktoś grozi ci ( nawet na żarty ) nożem, ty wyjmujesz swój nóż.

8O chodzisz na dyskoteki z nozem? po co?

Jakiś nawalony koleś widzi ludzi krzyczących i machających bronią. Pierdoli mu się po prochach i wyciąga swoją całkiem legalną spluwę i zaczyna strzelać.

8O prochy też legalnie posiadane

U nas w ruch idą sztachety bo zwykli ludzie boją się nosić broń itd.

i dlatego masakrują ludzi sztachetami ??? brałeś jakies legalne prochy??

Dla mnie to oczywiste że wole jak się tymi kamolami i sztachetami napieprzają niż prawdziwą bronią.

8O 8O gratuluje ja wole jak sie wogule nie napieprzają

Jak mam zostać przypadkowo trafiony to wolę być trafiony sztachetą, kamolem, krzesłem niż siekierą, nożem czy kulą z pistoletu.

zaje...sty wybór ale mam wrażenie ze nigdy nie byłes trafiony kamieniem, krzesłem ni sztachetą :?

Powtarzam a ni razu nie zostałem napadnięty a za to przy bójkach bywałem często i cieszę się że nikt nie używał w nich legalnych noży pistoletów itd.

ale brałes w nich udział czy tylko sie przyglądałeś ?? a wogule to było w Meksyku czy cos ???
bez obrazy ale nie wiesz co mówisz więc...
pzdr gnz sztn
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024