Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powybijane paluchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_hwast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Powybijane paluchy
Witam jestem poczatkujacym judo'ka cwicze dopiro od roku i mam problem z powybijanymi paluchami w stopach nie jest to moze wielki problem ale czasem troche boli :) Czy jest to kwestia tylko niedociagniec technicznych ktore raczej u mnie sa nagminne po tak krotkim okresie trenowania czy jest to normalna sprawa podczas wykonywania technik noznych i poprostu musze do tego przywyknac??
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Powybijane paluchy
specem nie jestem, ale wydaje mi się że to bardziej sprawa anatomii i sposobu walki, niż doświadczenia. odnosze wrażenie, że jednym to się zdarza po prostu częściej. bez względu na staż.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Powybijane paluchy
cze!

Norma, standart, chleb powszedni!
Na poczatku ma sie tez pozdzierane kolana, zadarte skorki u paznokici (drobiazg ale upierdliwy), obtarcia (ja mam najczesciej na klatce i karku), troche pozniej kalafiory itp itd. Nie przejmuj sie- przywykniesz :wink: i przestaniesz na to zwracac uwage!
Czesto na treningu w ramach rozgrzewki gramy w pilke... no wiesz taka troche zbrutalizowana wersja z rzutami, podcieciami i wybicie jest czyms nagminnym, nie da sie tego uniknac! Czyli wszystko z toba w porzadku!
Pozatym zycze ci by powybijane paluchy byly twoja najpowayzniesza kontuzja :D !

Pozdrawiam MH! :!:
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powybijane paluchy
Możesz uniknąć takich dobnych kontuzji albo przynajmniej zmniejszyć ich prawdopodobieństwo poprzez dobrą rozgrzewkę
  • 0

budo_hwast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Powybijane paluchy
heh no tak Tengu z tymi skorkami u panokci to tez niezla komedia po trenigu zawsze wisza mi jakies takie wiekcie w niczym to nie przeszkadza ale wyglada sie jak drakula
dzieki za rade Kreciel sprobujemy tylko troche brakuje mi pomylow jak rozgrzac te zesztywniale paluchy :)
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powybijane paluchy
1. Podstawa rozgrzewki to bieg. Zrobisz kilkanaście kółek dookoła maty i nawet palce się rozgrzewają...
2. Stoisz na jedenj nodze, gruga stopa opiera się tylko palcami o matę i kręcisz nią w różne strony,
3. W siadzie, kolano zgięte tak że stopa jest na udzie drugiej nogi i przy użyciu dwóch dłoni rozgrzewasz paluchy pocierając, naciągając itp.
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Powybijane paluchy
ja wybilem sobie duzego palucha przy kazdym mocniejszym zgieciu mnie bolal przez jakies 3-4 miesiace ale w koncu pzeszlo samo aha a wybilem go jak podcinalem po prostu zle stope ulozylem
  • 0

budo_hwast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Powybijane paluchy
a dzieki dzieki Kręciel wsumie cwiczenia te sa jednym z elementow naszej rozgrzewki ale widocznie zamalo sie do tych cwiczen przykladalem teraz postraram sie wiecej serca oddac moim paluszka :)
a co do kontuzji to tez mam nadzieje ze tylko takie blachostki beda mi sie przytrafiac poniewaz trenuje calkiem rekreacyjnie dla wlasnej przyjemnosci bo cos mnie czasem swedzi w kosciach jak to juz ktos powiedzial wiec nie chcial bym zeby kiedys musieli mnie skladac
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powybijane paluchy
Przejdzie samo albo sie przyzwyczaisz :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024