Skocz do zawartości


Zdjęcie

SR101 ... INFI ... S30V ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

SR101 ... INFI ... S30V ...
Interesująca wypowiedż Jerry'ego Busse:

"Here's a pic of a performance test done on a Swamp Rat Ratweiler made from SR-101 ... This is a knife that costs $178.95. Its Resiprene handled cousin only costs $128.95. THERE IS NOT A SIMILAR SIZED S30V BLADE ON THE PLANET THAT CAN DUPLICATE EVEN HALF OF THIS TEST RESULT.
INFI outperforms SR-101."
Dołączona grafika
Czy to robi wrażenie? Czy to ma znaczenie? :wink:
I jeszcze fragment z 'warranty policy' Swamp Rat KW (dla przypomnienia ... 8) :

"YOU decide whether or not your knife should be covered by warranty. Do you want to give yourself a five year warranty... a ten year warranty... a lifetime warranty? Do you want to guarantee your knife against normal use... or do you want to guarantee your knife against insanely stupid over-the-top extreme abuse? Don't ask us... it's your decision. We will honor any guarantee that you give your knife against major damage."
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...
Wrazenie robi... ale podobne foty byly na www firmy MD, a co sie niedawno stalo wszyscy wiemy.

Na mnie wieksze wrazenie robi gwarancja - to sie nazywa pelny profesjonalizm i pewnosc co do niezawodnosci swoich nozy.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...
Na mnie tez wieksze wrazenie robi gwarancja...bo takie testy chlopaki z ColdSteel pokazuja juz od ladnych paru lat.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...
Cold Steel też gnie noże na filmach, też w podobnym zakresie o 90 stopni. Strider czy Extrema R. nie gnie ich tak dalece... a dla czego? Cóż, to typowy test na to ile wytrzyma nóż np. przy wyważaniu. Tylko wg mnie lepiej tak zahartować klingę, aby można bylo coś faktycznie wyważyć, a nie aby się okazało, że po przyłożeniu pełnej siły nóż się gnie jak sprężyna zamiast pracować pełną siłą jak dźwignia. Z resztą, mam zawsze mieszane uczucia jeśli chodzi o takie testy. Gdyby się na tym opierać to najlepsze noże robiłaby firma Cold Steel, i nikt by nie podskoczył nawet!
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...

... wg mnie lepiej tak zahartować klingę, aby można bylo coś faktycznie wyważyć, a nie aby się okazało, że po przyłożeniu pełnej siły nóż się gnie jak sprężyna zamiast pracować pełną siłą jak dźwignia.


Absolutna racja - ale zauważ, iż nóż jest wyginany z użyciem dźwigni, a więc przyłożona jest dużo większa siła, niż może być wywierana przy wyważaniu (które raczej wykonujemy ręką, prawda?). Im raczej chodziło o pokazanie, że nawet przyłożenie tak dużej siły nie złamie (biedny Mad Dog ...), a jeno wygnie klingę. BTW, ta wypowiedź Jerry'ego była w kontekście dyskusji wartości (w ekstremalnych warunkach) noży Stridera (stąd S30V) i Busse.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...
Jerry może skoczyć Mickowi :lol: :lol: :lol: A tak na poważnie, to przecież oni się nie cierpią jak jasna cholera. Jeden pokazuje, że jego noże sie lepiej gną, a drugi, że jego lepiej tną. Jeden wygina nóż rurą, a drugi rąbie imadło. A prawda jest taka, że czy to Busse Natural Outlaw czy to Strider MT to i tak wykraczają daleko poza standardowe pojmowanie noża jako narzędzia. I oba są dobre i drogie. A po środku jest jeszcze Chris Reeve ze swoim GB, który jest lżejszy, tnie idealnie, wykonany przepięknie, elegancki w formie i jest cholernie użytecznym nożem, taki no-nonsense w teren (choć też nie tani rzecz jasna). No i jeszcze ER oczywiście... i już nie wiadomo co brać. No, ja tam wiem, ale nie powiem bo musiałbym być posądzony o stronniczość :)
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...

Jerry może skoczyć Mickowi :lol: :lol: :lol:


Dokładnie to samo - ale na odwrót!! - mówią użytkownicy (wyznawcy ... :? ) Busse ...

Wspomniałeś kilka wspaniałych narzędzi (jestem zaskoczony, że Extrema Ratio znalazła się w tym towarzystwie ...) - a jak Twoim zdaniem ma się do nich taki customik jak Moose Hunter? Kiedyś był Twoim ulubionym (ale pominąłeś go w ewolucji ... 8) ).
Pozdr.,
C
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...
Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie wziac pare nozy o podobnym zastosowaniu z najwyzszej polki i solidnie, az do bolu przetestowac. W kazdej dziedzinie. Oczywiscie mowie tu o jakichs magazynach (najlepiej takich co obiektywnie ocenia) lub nadzianych gosciach typu Cliff Stamp.

Testy wykonywane przez SRK lub Busse sa imponujace ale przydalaby sie nutka obiektywnosci czyli ktos z zewnatrz.

I byloby jasne za co sie placi...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...
Np Strider MT vs MD ATAK vs Satin Jack vs GB 7'' vs ...
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...

Np Strider MT vs MD ATAK vs Satin Jack vs GB 7'' vs ...

oczywiście Camp Tramp/Ratweiler! :-)

Cliff Stamp prowadzi tego rodzaju testy (choć mało porównawcze - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i 'badał' w nich m.in. GB, Project I, Battle Mistress Busse, Howling Rat.
Ostatnio męczy Green Bereta ... i tenże nie budzi w nim zachwytu. Ot, ciekawostka ... 8)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...

Jerry może skoczyć Mickowi :lol: :lol: :lol:


Dokładnie to samo - ale na odwrót!! - mówią użytkownicy (wyznawcy ... :? ) Busse ...


Mam nadzieję, że wyczuwasz tą nutkę ironii :) :lol:
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...

Mam nadzieję, że wyczuwasz tą nutkę ironii :) :lol:

:peace:
Idę rżnąć Howlerem i Moosem ... :twisted:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...
Tak na marginesie, to testy Cliffa przestały już na mnie robić większe wrażenie. A co do ER... bynajmniej nie należę do grona "przeciwników ER" więc dla czego miałbym je pomijać. Moje osobiste preferencje są łatwe do odgadnięcia i nie są to bynajmniej noże "najbardziej hardcore'owe na świecie" :wink:

Moose Hunter... to nie jest bynajmniej mój EDC. To nóż, który z przyjemnością zabieram ze sobą na działkę czy do lasu. Elegancka klasyka i dobra robota plus przyjemność z użytkowania. Ale nie chcę go styrać otwierając puszki ze śledzikiem czy mielonką, bo to prezent i chcę aby cieszył moje oko swoim idealnym wyglądem. Takie tam fanaberie...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SR101 ... INFI ... S30V ...

Ostatnio męczy Green Bereta ... i tenże nie budzi w nim zachwytu. Ot, ciekawostka ... 8)


Ok moze jednak pominmy tego pana. Czytalem ta recenzje i pisze ze rekojesc jest m.in niewygodna... 8O co za bzdura. Mial na mysli reverse ale po co komu reverse przy 7 calach? Jedyne ale ktore widze w tym nozu to zastosowanie S30V zamiast A2.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024