Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

:) też tak mam... :wink:
pozdrawiam serdecznie


Hej, cieszę się, że inni też tak mają - ja od kilku lat nie rozstaję się z CQC7a NIGDY (oprócz tego mam przy sobie oczywiście 1-2 inne, zależnie od potrzeby i nastroju). Bez Emersonka jest tak niepewnie ... 8)

Pozdr.,
c
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Bierz go na kamien i nic sie nie boj. Ja wlasnie zdjalem 1mm nativa w poszukiwaniu powierzchni plain :wink: .
Troche strachu bylo ale okazalo sie ze tak naprawde to proscizna :P
Trzeba tylko jako tako kat trzymac.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Gabed masz tego noza kilka dni, jak tak dalej pojdzie to za rok on bedzie mial polowe ostrza gora ;)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Bo ja nie mam na niego gablotki tak jak ty :P :P:P :) :):)
A wiesz co jest najlepsze ? Nie mam zielonego pojecia skad jest, a raczej skad byl ten zab :?
W kazdym razie juz go nie ma :)
Teraz tylko niech ktorys z chlopakow przyniesie trojkata na zlocik Warszawski :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
W istocie -WAR-, moj E telepie sie we wszytskie mozliwe strony, ale dopoki trzyma liner, to wszystko mu wybaczam.
Choc ostatnio zapalalem miloscia (znowu) to mojego Benchmade 42 (motylka). Ja wiem, ze nie zdazylbym wyjac, ze to pol godziny dluzej niz "klasycznym" folderem, ale te raczki z tytanu budza we mnei nieustannie mile uczucia esttetyczne i poczucie superpewnego narzedzia.
A tak a'propos, to co jaki czas przesmarowuje sie balki? Bo, ja przyznam, raz na pol roku...
K_P
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
No, zmusiłem go już do golenia :) Dzis znowu go masakrowałem i uszkodziłem nieco końcówkę ostrza. zakończyłem o prostu cięcie i siłą rozpędu uderzyłem końcem osrza w metalową rurkę :twisted: I nabrałem respektu dla ostrza - myślałem, że już po nim, a tu maleńkie nawet nie wyszczerbienie, tylko się stępił nieco :D . Dno kubka i pasek=OK.

A propos otwierania - zacząłem otwierać nóż opierając paznokieć kciuka na (a właściwie za) kołku i po wyprostowaniu kciuka ostrze pięknie samo wskakuje "na miejsce" :) Jak automat :D

Zaraz zacznę pstrykać fotki, do wieczora pojawić się powinna recka + foto.

A, jeszcze jedno: czy to normalne, że przy zamkniętymnożu ostrze się telepie (oczywiście w "poziomie")?

No i ostateczne pytanie podsumowujące ten temat - czy likwidacja blade-play wiąże się ze zmniejszeniem łatwości otwierania ostrza, czy raxczej to nie ma wpływu?

Sorki, że tak was zadręczam pytaniami, ale w koncu od czego jest forum, nie? :-)
PZDR
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

No i ostateczne pytanie podsumowujące ten temat - czy likwidacja blade-play wiąże się ze zmniejszeniem łatwości otwierania ostrza, czy raxczej to nie ma wpływu?

W tym przypadku tak, ma to duży wpływ. Jak dokręcisz za mocno to będzie chodził ciężko. Musisz poszukać własnego złotego środka.

Jedynie w nożach, w których ostrze chodzi na dodatkowym łożysku nie ma to znaczenia. A nawet powiedziałbym więcej - takie noże zawsze skręca się mocno i do końca i wtedy chodzi jak miodzik...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

Jedynie w nożach, w których ostrze chodzi na dodatkowym łożysku nie ma to znaczenia. A nawet powiedziałbym więcej - takie noże zawsze skręca się mocno i do końca i wtedy chodzi jak miodzik...


Szkoda ze stosunkowo malo firm stosuje takie rozwiazania. Ze znanych mi to tylko Tachyon i Sebenza...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024