Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywiad z trenerem Gołoty - Samem Colonna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Wywiad z trenerem Gołoty - Samem Colonna

By Scoop Malinowski

Boxinginsider.com: How's training going with Andrew Golota (for the November 13th Madison Square Garden fight against John Ruiz for the WBA Heavyweight title)?

Sam Colonna: "It's going good. He's real focused. He's doing everything that he's asked to do. And we're gonna start sparring on Monday."

Boxinginsider.com: That's funny, we've heard rumors that Andrew's been sparring with Oquendo and even put him down a few times...

Sam Colonna: "Nooo, that's just a rumor. We haven't even started sparring yet. We're supposed to spar with Oquendo. Oquendo's gonna have camp - I don't know where he's going but is brother don't want him in Chicago."

Boxinginsider.com: After Andrew's stunning performance against Chris Byrd in April, how has that affected him since? Have fans and people treated him differently?

Sam Colonna: "Yeah, I think he got a lot of respect for that. He's not fouling no more, there's hope for him, you know? Before (Byrd), people were like Oh this crazy guys' gonna get disqualified again. Now they're looking at him as the favorite now. If he just keeps his head straight, that's how they see it now, he should beat Ruiz. Probably this fight is harder than the last one - that's how I'm looking at it. It's a different fight. He's a bigger man, more rugged guy. Chris Byrd is flashier, smaller. This guy - he always finds a way to win, look at his past."

Boxinginsider.com: Do you believe Andrew's performance changed his own psyche at all? As a fighter?

Sam Colonna: "You know, I think he believes in himself now too. That performance - he knows he can go the distance. The confidence - it's a booster for your confidence. To go out there and perform like that, you gotta feel good."

Boxinginsider.com: What's his weight right now?

Sam Colonna: "I weighed him out the other day at 242, 243."

Boxinginsider.com: A lot of people look at Ruiz's style and say Boxing is terrible if a holder/clincher like that is a heavyweight champion. Do you think heavyweight boxing would be better off with or without John Ruiz as champion?

Sam Colonna: "I'd like to see Golota in there [smiles]. Instead of Ruiz. I think Golota brings more to the table. When Golota fights, he fills places. When John Ruiz fights, people are just like, Here's this Ruiz again, you know? He doesn't bring as much to the table as Golota does."

Boxinginsider.com: At this stage of his career, at age 36, do you think Andrew Golota can summon up one more tremdendous effort?

Sam Colonna: "Well, I think so. Because here's a guy that is pretty clever in the ring. And he hasn't got beat up like some fighters, they go 12 rounds time after time like a Ruiz. Just take a lot of beatings going through those fights. And I think Andrew - I don't want to say he's in the prime of his life - he's not because he's up in age - but for a heavyweight, they go longer than those little guys. And I think Golota is looking better than ever. I think his attitude has changed and that's the difference between the Golota of today and the Golota of yesterday."

Boxinginsider.com: How would you illustrate that his attitude is different now?

Sam Colonna: "The guy doesn't miss a day of training. Monday was a holiday - Labor Day. We went in the morning to train. Last Saturday he couldn't train because he had something to do. So we trained Sunday morning. He's got to get his six days in. He's got to get his run in. He changed my life too. I get up at 3:30 in the morning to go to work. And he wants me there at the gym at 9:30. Then he's got to weight lift at 2. And he runs at 5. He doesn't want to put 'em all together. He separates them. So he's really dedicated today, you know?"

Boxinginsider.com: Can you illustrate how important it is for Andrew to win the WBA Heavyweight title?

Sam Colonna: "Well, everybody wants to go down, when you retire, as a champion. And this is an opportunity to become that. You got John Ruiz, who no one likes, and they're like John Ruiz is fighting, it's not that they don't like him, he's just kind of a boring fighter. There's nothing flashy about him. And people would like to see a new face in there. And everybody knows Andrew can fight. If he wouldn't have made them mistakes in the past with Riddick Bowe, what happened with Tyson, and those other fights he just threw out the window...so, Golota, he's a flashy guy. People support him. Even with what he's gone through, people still are supporting him. When he fights, there's always a packed house."


  • 0

budo_zecior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z trenerem Gołoty - Samem Colonna
In Polisz pliz?
  • 0

budo_dazzz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z trenerem Gołoty - Samem Colonna
moze przetlumaczysz bo nie wszystko rozumiem a jak juz dajesz cos takiego to sie postaraj do konca
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z trenerem Gołoty - Samem Colonna

moze przetlumaczysz bo nie wszystko rozumiem a jak juz dajesz cos takiego to sie postaraj do konca

Brak czasu oraz angielski na takim sobie poziomie :roll: powodują, że nie podejmuje się tłumaczenia tekstów które wrzucam(nie chcę wprowadzać w błąd). Przykro mi ale może ktoś inny.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z trenerem Gołoty - Samem Colonna
Boxinginsider.com:Jak idą treningi z Andrzejem Gołotą (na walkę z Johnem Ruizem 13.11 w Madison Square Garden o tytuł mistrza wagi ciężkiej WBA )


Sam Colonna: Dobrze, Gołota jest skoncentrowany i robi wszystko, o co go proszę. Sparingi zaczniemy w poniedziałek.


Boxinginsider.com: TO śmieszne słyszeliśmy plotki, że Andrzej już sparuje, z Oquendo i nawet parę razy powalił go na deski....

Sam Colonna: Nie to tylko plotki. Jeszcze nie zaczęliśmy sparingów. Mamy w planach sparować Oquendo. Oquendo ma jakiś obóz- nie wiem gdzie jedzie, ale jego brat nie chce go w Chicago(kurde to jakaś dziwna wypowiedz możliwe, że nie zrozumiałem).

Boxinginsider.com: Jak wpłynęła na "image" (nie wiem jak to napisać) Andrzeja jego zajebista walka z Byrdem?? Czy ludzie i fani traktują go inaczej??

Sam Colonna: Tak myślę, że zdobył dużo szacunku za tą walkę. Już nie fauluje jest dla niego nadzieja. Wiesz, przed byrdem ludzie myśleli, że ten popieprzony(Andrzej) koleś znowu zostanie zdyskwalifikowany. Teraz uważają go za faworyta. Jeśli tylko (keeps his head straight,- chmm albo nie będzie faulował albo nie zmieni swojej postawy) powinien wygrać z ruizem. Ta walka chyba jest cięższa niż poprzednia tak ja to widzę. To będzie inna walka. On jest większym i twardszym facetem(ruiz), Chris Byrd jest szybszy(bardziej zrywny??) i mniejszy. Ten(nie jestem pewien, do kogo się to odnosi chyba do Byrda, ale kto go tam wie) facet zawsze znajdzie jakiś sposób na to żeby wygrać spójrz na jego poprzednie walki.

Boxinginsider.com: Czy myślisz, że walka Andrzejka zmieniła jego psychikę w jakikolwiek sposób jako wojownika(zawodnika)?

Sam Colonna: Wiesz myślę, że on uwierzył w siebie. W czasie tej walki dowiedział się ze też może walczyć w dystansie. Pewność siebie - to na pewno polepszyło jego pewność siebie. Wyjść i tak zawalczyć, to musi spowodować ze czujesz się dobrze.

Boxinginsider.com: Ile teraz waży Andrzej??

Sam Colonna: Ważyłem go niedawno i wyszło coś koło 242 243 (funtów of coz)

Boxinginsider.com: Wiele osób patrzy się na styl Ruiza i mówi, że jest coś bardzo nie tak z boksem, jeśli przytrzymująco klinczujący zawodnik jest mistrzem ciężkiej wagi. Czy myślisz, że ciężka waga będzie lepsza bez Jhona Ruiza ??

Sam Colonna: Chciałbym zobaczyć tam gołotę(uśmiecha się). Zamiast Ruiza. Myślę, że Gołota wnosi więcej w widowisko(chyba). Kiedy Gołota walczy więcej osób chce to oglądać. Kiedy Ruiz walczy ludzie mówią o znowu ruiz, wiesz on nie wnosi tyle do widowiska(ech nie jestem pewien czy o to chodzi), co Gołota.

Boxinginsider.com: W tym momencie jego kariery w wieku 36 lat czy myślisz, że stać Andrzeja na jeszcze jeden taki wysiłek??

Sam Colonna: Tak, tak mi się wydaje. Ponieważ mamy tu kolesia, który jest całkiem sprytny na ringu. I nie oberwał tak mocno jak niektórzy zawodnicy, oni walczą przez 12 rund raz za razem tak jak Ruiz i mocno obrywają przez te wszystkie walki. Myślę też, że Andrzeja - nie chce powiedzieć, że jest w najlepszym okresie swojego życia nie jest, ponieważ jest już trochę za stary- na ciężką wagę, oni mogą walczyć dłużej niż ci mali faceci. Myślę, że Gołota ma się lepiej niż kiedykolwiek. Wydaje mi się, że zmieniło się jego podejście i to robi naprawdę dużą różnicę pomiędzy Gołotą z przeszłości a Gołotą teraz.

Boxinginsider.com: Jak byś opisał tą zmianę w podejściu?

Sam Colonna: Facet nie przegapia ani jednego dnia treningu. W poniedziałek były święta(labor day nie wiem, co to). Poszliśmy rano trenować. W ostatnią sobotę nie mógł trenować, bo miał coś do załatwienia. Więc trenowaliśmy w niedziele rano. On musi mieć swoje 6 dni treningu. (Tu nie wiem, o co chodzi z tym run in, ale musi to mieć :) ). Moje życie też zmienił. Wstaje o 3:30 rano żeby pójść do pracy i on chce żebym był w klubie o 9:30. Potem trenuje na siłowni o 2:00 (pm) i biega o 5 (pm). Nie chce mieć wszystkich ćwiczeń na raz, rozłącza je. Więc na prawdę się za siebie.

Boxinginsider.com: Czy możesz powiedzieć jak ważne jest dla Andrzeja wygranie tytułu WBA w wadze ciężkiej??

Sam Colonna: Wszyscy chcę odejść jako mistrzowie. A to jest okazja żeby tak właśnie zrobić. Mamy Jhona Riza, którego nikt nie lubi znaczy nie lubią jego sposobu walki uważają, że on jest nudnym zawodnikiem. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. I ludzie chcieliby zobaczyć tam kogoś nowego a wszyscy wiedzą, że Andrzej potrafi walczyć. Jeśli nie zrobiłby tych pomyłek z Roddockiem Bowe, to, co się stało z Tysonem, i te parę innych walk, które po prostu wywalił przez okno(nie do końca wiem, o co chodzi)... Więc Gołota jest ciekawym zawodnikiem. ludzie go popierają. Nawet z tym, przez co przeszedł ludzie cały czas go popierają. Kiedy walczy zawsze jest pełna sala.





P.S. miłego czytania mój angielski nie jest doskonały ale mam nadzieje że coś wyjaśniłem.
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z trenerem Gołoty - Samem Colonna
Dzieki jerz!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024