Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaczenie doświadczenia w walce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Znaczenie doświadczenia w walce
Witam! Na samym początku chciałem się przywitać z wszystkimi na forum, bowiem jest to mój pierwszy post :) . Interesuje mnie wasza opinia na wyżej wymieniony temat - jak bardzo doświadczenie liczy się w walce. Pytam, bowiem trenuję już od dłuższego czasu, ale (Bogu dzięki!) nie musiałem jeszcze nigdy walczyć naprawdę. Jedyne moje "starcia" jak dotąd to kumite na treningach, a tam jak wiadomo jest trochę inna atmosfera - walczy się ze znajomymi ludźmi, obowiązują pewne zasady (nikt mi celowo palców w oczy nie wsadzi) itd. itp. Co wobec tego uważacie - czy doświadczenie w realnych bojach to podstawa, czy jednak mimo wszystko liczy się w większości technika, timing itd. nabyte na treningach?
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce

Witam! Na samym początku chciałem się przywitać z wszystkimi na forum, bowiem jest to mój pierwszy post :) . Interesuje mnie wasza opinia na wyżej wymieniony temat - jak bardzo doświadczenie liczy się w walce. Pytam, bowiem trenuję już od dłuższego czasu, ale (Bogu dzięki!) nie musiałem jeszcze nigdy walczyć naprawdę. Jedyne moje "starcia" jak dotąd to kumite na treningach, a tam jak wiadomo jest trochę inna atmosfera - walczy się ze znajomymi ludźmi, obowiązują pewne zasady (nikt mi celowo palców w oczy nie wsadzi) itd. itp. Co wobec tego uważacie - czy doświadczenie w realnych bojach to podstawa, czy jednak mimo wszystko liczy się w większości technika, timing itd. nabyte na treningach?

Liczą sie walki w relanym świecie, bardziej niz wszystko!

Dlaczego? Sam sobie odpowiedziałeś...
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce
Liczy sie i to bardzo. Jednak w trakcie sparingu zdobywasz wlasnie doswiadczenie. Nie jest to to samo co prawdziwa walka, jednak zawsze cos. Miedzy innymi dla tego "doswiadczenia" sparingi sa takie potrzebne.

Technika jak najbardziej sie liczy, jednak pod warunkiem ze potrafisz ja zastosowac na zywym, oporujacym przeciwniku.

Pozdrawiam
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce

Liczy sie i to bardzo. Jednak w trakcie sparingu zdobywasz wlasnie doswiadczenie. Nie jest to to samo co prawdziwa walka, jednak zawsze cos. Miedzy innymi dla tego "doswiadczenia" sparingi sa takie potrzebne.

Technika jak najbardziej sie liczy, jednak pod warunkiem ze potrafisz ja zastosowac na zywym, oporujacym przeciwniku.

Pozdrawiam

Ale kolega pytał o sytuacje na ulicy...a tam liczy sie przdewszystkim siła, szybkosć i agresja.
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce

Liczy sie i to bardzo. Jednak w trakcie sparingu Ale kolega pytał o sytuacje na ulicy...a tam liczy sie przdewszystkim siła, szybkosć i agresja.


Jasne, ale technika nie zaszkodzi. :wink:

Pozdro
J.
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce
Prosty przykład - jak na treningach oswoisz się z możliwością, że możesz dostać, to nie będzie dla ciebie zaskoczeniem jak na ulicy dostaniesz parę strzałów.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce
z wlasnego doswiadczenia wiem ze po pierwszej "ulicznej bojce" (geeez jakie okreslenie :roll: ) zupelnie zmienia sie spojrzenie na walke.Ulica to nie film,nie ma miejsca/czasu/mozliwosci zastosowania jakis skomplikowanych technik,do glosu dochodza emocje...etc...wydaje mi sie ze mozna x lat cwiczyc rozne rzeczy ale bez doswiadczenia w realnej walce czlowiek tak naprawde nie potrafi sie bić...
  • 0

budo_emtu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce
odezwał sie specjalista .... to sądzisz, że tranowanie czegokolwiek jest zbędne :> [?] ... bo moim zdaniem baardzo potrzebne a do tego sparingi i niczego wiecej niepotrzeba a jak nieumiesz wykorzystac tego co sie nauczyles na trenigu bądź sparingu to ciezka sprawa ;/ no ale co poradzisz


pozdro all
  • 0

budo_kungfu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce
Z tego co mówicie wynika, że nie ma sensu ćwiczyć SW, po prostu idziesz sobie co drugi dzień w "najlepszą dzielnicę" i masz trening? Czy ktoś kto powiedzmy 15 lat ćwiczy judo+kicka a nigdy nie prał się na ulicy jest złym i niedoświadczonym fighterem??

Moim zdaniem można to porównać do szkoły, treningi to właśnie codzienne chodzenie do szkoły, klasówki (=sparringi), a ewentualna samoobrona na ulicy to matura, egzamin zewnętrzny, jak się przygotowałeś to zdasz.
A nie - codziennie zdaję maturę aby w końcu się czegoś nauczyć :wink:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce

odezwał sie specjalista .... to sądzisz, że tranowanie czegokolwiek jest zbędne :> [?] ... bo moim zdaniem baardzo potrzebne a do tego sparingi i niczego wiecej niepotrzeba a jak nieumiesz wykorzystac tego co sie nauczyles na trenigu bądź sparingu to ciezka sprawa ;/ no ale co poradzisz


pozdro all

:roll: :roll: :roll: grzeczniej może?czepiasz sie bo ci zwrocilem uwagę w innym temacie,ze nie czytasz starych postow i zadajesz durne pytania.
Patrol pisal o roli dosiadzcenia w realnej walce.IMO czlowiek ktory nigdy nie walczyl naprawde tylko sparowal moze sie niemile zaskoczyc walczac na ulicy.Nikt nie pisal o roli treningow bo w kontekscie dyskusji bylo oczywiste ze rozmawiamy a ludziach cos cwiczacych.Wkladanie komus w usta slow ktorych nie powiedzial jest raczej dziecinne,nie sadzisz?
Poza tym,sadzac z poprzednich postow,
ty nic nie cwiczysz wiec jakim prawem dajesz rady typu"ważne są sparingi,ważne jest to czy tamto" :roll:
Ty naprawde masz duzo wspolnego z czlowiekiem na twoim avatarze...nie jesteś czasem jakimś "młodzieńcem wszechpolskim"
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znaczenie doświadczenia w walce

z wlasnego doswiadczenia wiem ze po pierwszej "ulicznej bojce" (geeez jakie okreslenie :roll: ) zupelnie zmienia sie spojrzenie na walke


Też tak uważam, ważne tylko żeby ta lekcja za drogo nie kosztowała. Ja w pierwszej bójce ulicznej uważałem, że to jakieś nieporozumienie i usiłowałem sprawę wytłumaczyć :oops: zamiast walczyć lub wiać Ale baaardzo młody byłem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024