Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarny pas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

chodzi tylko o to zeby miec jakies ogolne pojecie o parterze, zeby nie bylo dajmy na to niespodzianek jak nagle sie w nim znajdziemy.

A tak poza tym parter i walka w parterze to dla mnie bzdura, jedyna przydatna umiejetnosc z tego wszystkiego to jak z niego szybko wyjsc


Po jednym treningu w tygodniu to najlepiej poprosic przeciwnika zeby Cie puscil. :D
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Ja myśle ze telex przesadzasz. W treningu karate wplatanie co jakiś czas elementów jiu jitsu jest normale, w gosoku np stałym elementem jest tzw. kubo jitsu. Ćwiczy się to jako uzupełnienie karate, tylko tyle żeby wiedzieć jak się zachować jak się juz tam znajdziesz. Nie jest to trening pod vale tudo. Nie tylko parter - mocno ograniczony - racej rzuty, dzwignie i duszenia.

a co do liczmistrza, jak robiłem w kioku dawno temu to tam nic takiego niećwiczono, tylko pod zawody trening, dlatego zająłem się czymś innym...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

a co do liczmistrza, jak robiłem w kioku dawno temu to tam nic takiego niećwiczono, tylko pod zawody trening, dlatego zająłem się czymś innym...

To ze w niektorych sekcjach sie nie cwiczy parteru to nie znaczy ze go nie ma.
Pozdrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

To ze w niektorych sekcjach sie nie cwiczy parteru to nie znaczy ze go nie ma.
Pozdrawiam


Pytanie tylko, czy jest to parter z kyokushin, czy tez adaptowane elementy innych SW...

Gizmo
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
[quote]
To ze w niektorych sekcjach sie nie cwiczy parteru to nie znaczy ze go nie ma.
Pozdrawiam[/quote]

ja bym powiedział że w niektórych się go ćwiczy[/quote]
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Ostatnio zaskoczy mnie mój znajomy trenujący Taekwondo mówiąc, że nawet oni mają sporadycznie wprowadzane elementy z parteru. Ciekawy jestem tylko kto by w takim wypadku był ich instruktorem.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Niekoniecznie w tym przypadku, ale ogólnie to chyba nie doceniasz starej kadry instruktorskiej. Nie zawsze zajmowali się TKD czy czymś innym.
  • 0

budo_hunterlove
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin, Bialystok
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Moj sensei nosi ten sam czarny pas od 13 lat ma 3 dana (trenuje juz chyba 21 rok) i rowniez jego pas jest dosc wytary.

Pas wyciera sie najbardziej w kilku miejscach, po bokach od sciagania rak do hikite. Jak kots poprawnie cwiczy, to nie wyrzuca lokcia tylko technika jak wiadmo idzie po lini prostej zaraz przy ciele i obciera o pas, czy kimono, dlatego nie tylko po pasie, ale i po kimonie widac czy ma sie poprawna technike, poniewaz boki kimona po kilku latach rowniez ulegaja przetarciom (jak ktos dobrze ciwczy to po 3,4 latach juz trzeba te miejsca cerowac). A drugie miejsce, w ktorym sie pas lubi wycierac to okolice wezła, po prosto do wiazania i rozwiazywania pasa.


  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
może zarzucicie mi ignorancję, ale pas to kawałek materiału, który trzyma gacie i nadawanie mu znaczenia nieomal religijnego zawsze mnie dziwiło. szacunek należy mieć do trenera, ludzi z klubu itp, nie zaś do kawałka bawełny. przynajmniej ja to tak odbieram.
nota bene kupię sobie nowy ładny pasek teraz, bo jacyś blokersi włamali mi się do bagażnika i zaj....... torbę ze sprzętem :( . dobrze, że nie mam czarnego powycieranego paska, bo inaczej musiałbym też se pumeks kupić
pozdrawiam
art3ule
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
To nie prawda protestuje pas nie trzyma gaci no chyba ,ze twoje.Mój sluzy do obwiazywania bluzy przy gi :P
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

To nie prawda protestuje pas nie trzyma gaci no chyba ,ze twoje.Mój sluzy do obwiazywania bluzy przy gi :P


bluzy przy gi? hmmm to 2 "góry" nosisz? :-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

To nie prawda protestuje pas nie trzyma gaci no chyba ,ze twoje.Mój sluzy do obwiazywania bluzy przy gi :P


bluzy przy gi? hmmm to 2 "góry" nosisz? :-)


sory pomylka 3szt :)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Zimno u was w dojo :-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
gorzej poprostu go nie ma :cry:
  • 0

budo_stefan z ełku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ełk

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

może zarzucicie mi ignorancję, ale pas to kawałek materiału, który trzyma gacie i nadawanie mu znaczenia nieomal religijnego zawsze mnie dziwiło. szacunek należy mieć do trenera, ludzi z klubu itp, nie zaś do kawałka bawełny. przynajmniej ja to tak odbieram.
nota bene kupię sobie nowy ładny pasek teraz, bo jacyś blokersi włamali mi się do bagażnika i zaj....... torbę ze sprzętem :( . dobrze, że nie mam czarnego powycieranego paska, bo inaczej musiałbym też se pumeks kupić
pozdrawiam
art3ule


no akurat sie nie zgodze, dla mnie pas jest czymś więcej niż kawałkiem materiału,niektórzy mogą przecież śmiać się z samurajów że dla swojego miecza nadawali nieomal znaczenia religijnego.Fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa :
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Daleki jestem od śmiania się z samurajów - oni wyrastali w kulcie miecza, ja zaś wyrastałem w kulturze europejskiej, gdzie po raz ostatni znaczenie pasom nadawano kilkaset lat temu, słuckim zresztą. Stąd niewielki szacunek dla paska. Jeśli ktoś chce nadawać mu jakieś większe znaczenie - wolna wola!
Pozdrawiam
art3ule
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Mam osobisty uraz do słowa: "pasek". Paski jakie znam to: pasek klinowy, pasek do spodni, pasek na swiadectwie... itd.

Jeżeli szanujemy siebie nawzajem i to co robimy to niech obi zostanie pasem, a nie paskiem, bo to mi się ze sznurówkami kojarzy...

A pasy przycieraja się różnie. jak trenowałem dwa razy w tygodniu to po 3 latach mój pas nie był przetarty ani troszke. Kiedy doszło do 5 treningów w tygodniu zaczął się przecierać w bardzo szybkim tempie. Ale wiedziałem pasy, które po pół roku wyglądały jak strzępy sztandaru po bitwie pod Grunwaldem. A z tym pumeksem to taki żart, ktory jest starszy ode mnie... Jestem naiwny i wierzę, że wszyscy jesteśmy poważni na tyle, że nikt tego tak naprawdę nie robi.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

A z tym pumeksem to taki żart, ktory jest starszy ode mnie... Jestem naiwny i wierzę, że wszyscy jesteśmy poważni na tyle, że nikt tego tak naprawdę nie robi.


To naprawde jestes naiwny :)
Bo znam takich ludzi co kombinuja. Jeden typek u mnie w klubie sobie niebieski pas podobno zletka powycieral na kantach.
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Dla mnie ktos taki nie jest karateką, tylko pozerem. A dojo pozerów jest na Woronicza 17, a nie w klubie karate. Możesz mu to ode mnie przekazać.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
spoko. I powiem ci ze go w klubie nikt nie szanuje, kazdy mam z niego beczke, bo robi z siebie wielkiego miszcza, a w rzeczywistosci jest slubiutki jak barszczyk, wogle boi sie cwiczyc ze starszymi, bo czuje ze dostanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024