Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarny pas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
mi sie wydaje jadnak, ze pas powinno sie nosic tle czasu az sie rozpadnie, nie wazne ze sie wytarl. Jest to jakas forma szacunku dla takiego pasa, bo ciezko go bylo zodobyc na przyklad.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

mi sie wydaje jadnak, ze pas powinno sie nosic tle czasu az sie rozpadnie, nie wazne ze sie wytarl. Jest to jakas forma szacunku dla takiego pasa, bo ciezko go bylo zodobyc na przyklad.


istotny jest kolor bo on cos oznacza. pas jako rzecz to sprawa drugorzedna. zwlaszcza jesli sie go kupilo
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

mi sie wydaje jadnak, ze pas powinno sie nosic tle czasu az sie rozpadnie, nie wazne ze sie wytarl. Jest to jakas forma szacunku dla takiego pasa, bo ciezko go bylo zodobyc na przyklad.


istotny jest kolor bo on cos oznacza. pas jako rzecz to sprawa drugorzedna. zwlaszcza jesli sie go kupilo

Jak widac sa rozne zdania.
Ja mam sentyment do swoich pasow i trzymam je w szafie i nigdy nie wyrzuce.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Ja mam sentyment do swoich pasow i trzymam je w szafie i nigdy nie wyrzuce.


Kolorowe??

A ja mam tylko akutalny (brazowy), nosze go od stycznia i mylse ze torszke czasu go ponosze, bo jak wiadomo w karate tradycyjnym brazowe pasy sa 3 (3 kyu, 2 kyu, 1 kyu).

Poprzednie pasy posprzedawalem na biezaco po egzaminach, zeby miec pieniadze na nowy, za wyjatkiem bialego, ktory gdzies tam w domu lezy nie wiem czemu :)
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Liczmistrz oswiec mnie i powiedz od kiedy to w karate jest walka w parterze. Zwlaszcza w kyokushin bo jakos nie zauwazylem.

Jedyna forma walki ze slowem "karate" w nazwie to shidokan ktory zaadoptowal jakies tam elementy z bjj i submission wrestling i prawde mowiac na tym slowie jego zwiazek z ta sztuka walki sie konczy...

pzdr

Brat Pit
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Liczmistrz oswiec mnie i powiedz od kiedy to w karate jest walka w parterze


Dla mnie od zarania i to w Shotokanie :D


--
Washi
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Wam chyba chodzi o to na ktorej kondygnacji budynku najczesciej znajduje sie sala do cwiczen...

pzdr
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Wam chyba chodzi o to...


Nie wiem jak im, ale mi chodzi o to ze by cwiczyc walke w parterze nie trzeba cwiczyc w sekcji zapasow, valetudo czy bjj.

Chcialbym Cie jakos oswiecic ale nie wiem czy mi sie uda :)

Cwiczac iks-igrek-zet mozna cwiczyc bez problemu parter (oczywiscie nie jako element wiodacy) a jedynym ograniczeniem jest wyobraznia trenera, ktorej chyba tobie tez brak.

A tobie o co chodzi??


--
Washi
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
pewnie ze technike cwiczyc mozna - ale pozostaje jeszcze kwestia kto ja opracowal. Obawiam sie jednak ze "wyobraznia trenerow" nieco odbiega od realiow

pzdr
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Cwiczac iks-igrek-zet mozna cwiczyc bez problemu parter (oczywiscie nie jako element wiodacy) a jedynym ograniczeniem jest wyobraznia trenera,


Mozna nawet kajakarstwo cwiczyc jak trenenr ma wyobraznie... ale to nie swiadczy o tym ze jest to w programie szkoly.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Mozna nawet kajakarstwo cwiczyc jak trenenr ma wyobraznie... ale to nie swiadczy o tym ze jest to w programie szkoly.


A ja na to:

Suwar-Waza -> kilkadziesiat lat -> postep/ewolucja -> parter
:)

--
Washi
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Suwar-Waza


Powinno byc:

Suwari-Waza

--
Washi
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Washi ma racje, ja tez trenuje Shotokan, i cwiczymy elementy parteru :) Mamy jeden taki trening w tygodniu, na ktorym jest parter, dzwignie (z koryute, aiki-jujitsu) oraz walka za pomoca kija :) no i jeszcze karate, ale nie tak wiele go jak w inne zwykle dni treningi. Sensei nazywa ten trenign treningiem dla fighterow :) zartuje i chodzi na niego tylko starsi.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

cwiczymy elementy parteru Mamy jeden taki trening w tygodniu, na ktorym jest parter, dzwignie (z koryute, aiki-jujitsu) oraz walka za pomoca kija no i jeszcze karate, ale nie tak wiele go jak w inne zwykle dni treningi.


Walka w parterze na tym nie polega. To co opisales mozna potraktowac jako ciekawostke, choc tak naprawde to bardziej strata czasu... albo cos robic porzadnie albo wcale.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Walka w parterze na tym nie polega. To co opisales mozna potraktowac jako ciekawostke, choc tak naprawde to bardziej strata czasu... albo cos robic porzadnie albo wcale.


no nie wiem czy to strata czasu
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Walka w parterze na tym nie polega. To co opisales mozna potraktowac jako ciekawostke, choc tak naprawde to bardziej strata czasu... albo cos robic porzadnie albo wcale.


Telex, wszystko jest wzgledne. Rownie dobrze mozna by zalozyc ze jesli trenuje karate dajmy na to 15 lat to bylbym lepszy gdybym cwiczyl tylko mae-geri i oi-zuki, bo w sytuacji zagrozenia powinienem miec wieksza szanse na wykonanie perfekcyjnego zuki, a nie mam takiego bo w miedzy czasie wykonalem kilka tysiecy shuto, haito itp.

Zreszta nie rozumiem dlaczego tak piszesz skoro trenujesz u kogos kto eksperymentuje wprowadzajac do karate elementy z innych szkol :)

--
Washi
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Boksu to jednak lepiej uczyc sie od trenera bosku, a parteru w kimonach to od trenera bjj, albo judo... specjalizujacego sie w parterze. Choc dodam, ze parter w judo, a bjj znacznie sie roznia.
Raz w tygodniu parter? Ostatnio stwierdzilismy, ze aby byl jakis postep musimy cwiczyc przynajmniej piec razy w tygodniu, dotychcza robilismy trzy.

Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Raz w tygodniu parter? Ostatnio stwierdzilismy, ze aby byl jakis postep musimy cwiczyc przynajmniej piec razy w tygodniu, dotychcza robilismy trzy.


No tak, ale trenujacemu karate przeciez nie chodzi o to by byl ekspertem w parterze ale mial o nim jakies pojecie.


--
Washi
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Zreszta nie rozumiem dlaczego tak piszesz skoro trenujesz u kogos kto eksperymentuje wprowadzajac do karate elementy z innych szkol


Pisze swoja ocene, nie podciagam tego pod shotokan czy inny styl. To co cwicze daleko odeszlo juz od karate i juz bym tak tego nie nazwal. Moja hipokryzja ma pewne granice. :D
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

No tak, ale trenujacemu karate przeciez nie chodzi o to by byl ekspertem w parterze ale mial o nim jakies pojecie.


--
Washi


Dokladnie poraz kolejny sie zgodze z Washim, chodzi tylko o to zeby miec jakies ogolne pojecie o parterze, zeby nie bylo dajmy na to niespodzianek jak nagle sie w nim znajdziemy.

A tak poza tym parter i walka w parterze to dla mnie bzdura, jedyna przydatna umiejetnosc z tego wszystkiego to jak z niego szybko wyjsc, bo nie wyobrazam sobie dajmy na to na ulicy ze kulasz sie z kims po ziemi, w kazdym momencie ktos moze podbiec i dostajesz buta w twarz, wiec nie jest to zbyt rozsadne :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024