Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarny pas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Ja piore pas i kimono - oczywiscie pas znacznie rzadziej.
W sportach chwytanych w szczegolnosci pasy sie strasznie brudza - non stop sa chwytane spoconymi dlonmi w czasie walk i lapia znacznie wiecej brudu czesto niz reszta kimona.

Ja sie nie przejmuje jak wyglada pas czy kimono bo to jest tylko stroj treningowy a jak sie cwiczy to i sie niszczy. Kimono nie cwiczy tylko czlowiek.

Pasy scieralne (jedwabne, satynowe) powtarzam jeszcze raz nie wziely sie stad zeby ladnie sie wycieraly. Nie po to byly stworzone. Jedwab to bardzo ceniony material na wschodzie. Czarny pas to tez bylo wyroznienie a wiec jedwabne pasy dodawaly jeszcze wartosci temu wyroznieniu.
A gwarantuje ze nawet bialy pas obszyty powloka innego koloru brezentowa po 4 latach codziennych porzadnych treningow caly sie poszarpie i zmieni kolor - no chyba ze trening polega glownie na kopaniu i uderzaniu w powietrze a nie cwiczeniu z partnerem.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas


8O
Czy sa ludzie ktorzy piora swoje pasy?
Prac pas to tak jakby... pisac w zeszycie a jak sie zapisze caly to scierac i pisac od nowa.

Karategi też nie pierzesz? A o higienę dbasz?

Ano, wyobraz sobie ze dbam, a gi piore conajmniej raz na tydzien :)
Ja przywiazuje do pasa dosyc duza wage. Nie piore i nigdy nie pralem bo staje sie wtedy jakis "inny". Pozatym po tym jaki jest pas widac jak ktos trenuje. Ja uwazam ze pasa nie powinno sie prac i tyle. Po 2 latach na judo moje pasy wygladaly na bardzo zuzyte, ale wlasnie takie mi sie podobaly.
Ile ludzi tyle opinii.
Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Po 2 latach na judo moje pasy wygladaly na bardzo zuzyte, ale wlasnie takie mi sie podobaly.


prane zuzywaja sie szybciej a przynajmniej sa czyste ;)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Ano, wyobraz sobie ze dbam, a gi piore conajmniej raz na tydzien :)
Ja przywiazuje do pasa dosyc duza wage. Nie piore i nigdy nie pralem bo staje sie wtedy jakis "inny". Pozatym po tym jaki jest pas widac jak ktos trenuje. Ja uwazam ze pasa nie powinno sie prac i tyle. Po 2 latach na judo moje pasy wygladaly na bardzo zuzyte, ale wlasnie takie mi sie podobaly.
Ile ludzi tyle opinii.
Pozdrawiam


Jestem tego samego zdania co liczmistrz i uwazam, ze pasow nie powinno sie prac.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Po 2 latach na judo moje pasy wygladaly na bardzo zuzyte, ale wlasnie takie mi sie podobaly.


prane zuzywaja sie szybciej a przynajmniej sa czyste ;)

Scierane pumeksem tez.
Trzeba "uczciwie" zuzywac :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Scierane pumeksem tez.
Trzeba "uczciwie" zuzywac :)


Ubior moze byc zniszczony ale powinien byc czysty a to dotyczy tez pasa inaczej to jest tak jakbys zalozyl garnitur i biala koszule z krawatem na smierdzace majtki ;)

Ty mozesz sie w takiej postaci rzeczy czuc dobrze gorzej Twoj sparringpartner ktoremu wcale nie jest przyjemnie jak mu sie rece lepia kiedy Ciebie za pas chwyci aby obalic
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas


Scierane pumeksem tez.
Trzeba "uczciwie" zuzywac :)


Ubior moze byc zniszczony ale powinien byc czysty a to dotyczy tez pasa inaczej to jest tak jakbys zalozyl garnitur i biala koszule z krawatem na smierdzace majtki ;)

Ty mozesz sie w takiej postaci rzeczy czuc dobrze gorzej Twoj sparringpartner ktoremu wcale nie jest przyjemnie jak mu sie rece lepia kiedy Ciebie za pas chwyci aby obalic

Nie no, az tak to moj pas jeszcze nie jest zapocony czy zniszczony. Z reszta, czy do roznych styli nie sa przypadkiem rozne pasy?
Czy pasy mistrzow, starte i zniszczone, smierdza? Czy oni je piora?
Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Czy pasy mistrzow, starte i zniszczone, smierdza? Czy oni je piora?
Pozdrawiam


Zapewniam Cie ze piora tak jak i reszte :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas


Czy pasy mistrzow, starte i zniszczone, smierdza? Czy oni je piora?
Pozdrawiam


Zapewniam Cie ze piora tak jak i reszte :)


No dobra...
W takim razie chyba za malo trenuje... Zobacze jak moj pas bedzie wygladal za kolejne kilka lat. Na razie nie smierdzi i jest przyjemny w dotyku wiec nie mam zamiaru go prac.
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

jakoś nie czułem potrzeby zdawania, wystarczyło mi że ludzi lałem
Teraz, ostatnio jakoś tak stwierdziłem , ze trzeba by zdac wyżej. Wiesz, jak się widzi ludzi którzy jak zaczynali to ty im coś pokazywałeś, małe dzieciaki byli itd, a terazz oni mają czarne pasy to tak jednak chce się go wreszcie mieć.


czy to jakas osobista uwaga do mnie?
A z tym Ryu Te to mnie normalnie zagiąłeś. Jak dobrze było żyć w nieświadomości. Teraz czeka mnei sporo pracy...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Nie no, az tak to moj pas jeszcze nie jest zapocony czy zniszczony. Z reszta, czy do roznych styli nie sa przypadkiem rozne pasy?

Zapewniam cię, że jest brudny i przepocony, tylko tego nie widać. :)
A ubrania treningowe pierze się nie tylko dla siebie, ale też żeby inni chcieli z tobą ćwiczyć.
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

boze to ty 5 lat 3 kyu nosisz????To faktycznie bierz sie za kata


Wiesz ja z Laserem w jednym klubie cwicze i też mnie to zdziwiło, że ma 3 kyu, bo myślałem, że ma dana... Mój brazowy nosiłem 4,5 roku... więc nieco krócej niz on. Ale tez na trojce długo stałęm...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas


Nie no, az tak to moj pas jeszcze nie jest zapocony czy zniszczony. Z reszta, czy do roznych styli nie sa przypadkiem rozne pasy?

Zapewniam cię, że jest brudny i przepocony, tylko tego nie widać. :)
A ubrania treningowe pierze się nie tylko dla siebie, ale też żeby inni chcieli z tobą ćwiczyć.

Odnosze nieodparte wrazenie iz traktujesz mnie jak osobe nie pioraca swoich ubran.
Dla mnie pranie pasa jest czyms nowym, bo zdecydowana wiekszosc ludzi ktorzych znam nie pierze, a z treningiem z nimi nikt nie ma problemu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Ja też pasa nie piorę. Nigdy żandego nei uprałem, i nie śmierdzą o dziwo. Gi oczywiścei, ale pas? Hmmm, kto jeszcez pierze obi??? Zgłaszać się!!!


ps. EE Yanoosh, nieee, akurat nie ciebie miałem na myśli
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Ja sie nie przejmuje jak wyglada pas czy kimono bo to jest tylko stroj treningowy a jak sie cwiczy to i sie niszczy. Kimono nie cwiczy tylko czlowiek.


Tu masz juz odpowiedz Karate Koks. Kolor pasa i jego mistyczne wlasciwosci maja takie znaczenie dla umiejetnosci walki jak kolor i zuzycie czapki narciarskiej.
Za duzo w tym wszystkim gadania o sztuce i celebracji nieistotnych rzeczy. Teraz jeszcze "prac pas czy nie prac" ? 8O
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Kimono naturalnie nalezy prac, ale pas???Ja tez pasa nie piore i jakos on, ani sie nie lepi, ani nie smierdzi :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas

Kimono naturalnie nalezy prac, ale pas???Ja tez pasa nie piore i jakos on, ani sie nie lepi, ani nie smierdzi :)


No dobra moze bardziej obrazowo opisze o co mi chodzi 8)

Przychodzicie do knajpy i widzisz ze jedna kupka talezy jest myta w wodzie itp a druga kupka talezy jest wylizywana przez pracownikow.
Jedna i druga kupka nie smierdzi (poniewaz dokladnie wylizuja) i jest teoretycznie jednakowo czysta.

Z ktorej kupki naczyn chcecie aby wam kelnerzy podawali ? ;)

Ubranie treningowe nie musi byc piekne, nowe, wyprasowane, ale podstawa musi byc czyste a nie tylko teoretycznie czyste.

Kiedys we Francji za czasow Ludwika Slonce arystokracja myla sie tylko przecierajac perfumami i tez byli teoretycznie czysci.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Kiedys we Francji za czasow Ludwika Slonce arystokracja myla sie tylko przecierajac perfumami i tez byli teoretycznie czysci.

bleeeeee
ale jak się pytam to prawie nikt pasa nie pierze
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
kimono ( vo phuc ) tak co tydzień, ale pas - już stoi :) obok skarpetek
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: czarny pas
Ja pasa nie piore... bo ciemny jest ;) Ale "bialasa" z bjj bede musial chyba przeprac, bo widac, ze brudny.
Zadnej ideologi w praniu czy nie praniu, sie nie dopatruje.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024