Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego nie lubię na treningach aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Czego nie lubię na treningach aikido
Miałem szczęście ćwiczyć w kilku Dojo oto czego nie lubie na treningach Aikido.

Nie lubię kiedy ktoś robi z dłoni szpony i wbija mi je w przedramie. :X
Nie lubię kiedy uke pada zanim zrobię technikę (kiedyś mi sie wydawało że to Ki ale wydoroślałem). :?
Nie lubię kiedy jakiś młokos poucza mnie tylko dlatego że mnie pierwszy raz widzi na macie. :evil:
Nie lubię tej różnorodności, kiedy w różnych klubach techniki wykonywane są różnie.(I nie kapuje jak jest dobrze, bo wszystko niedziała i tak ) :wink:
Nie lubię kiedy znika z aikido duch bojowy, kiedy przeciwnik odwraca sie do mnie nerkami ciesząc sie ze ikkyo nie weszlo (korci mnie zeby te nerki :twisted: )
Nie lubię kiedy z aikido robi się cyrk na pokazach. Uważam Ze kung Fu sie do tego lepiej nadaje. 8)
Nie lubię kiedy rozczarowuje tori nie padając kiedy on się spodziewa. :)
Nie lubie ataków, które nawet nie próbują symulować ataku. :)
Nie lubię kiedy ktoś mi tłumaczy, lub komuś że aikido świetnie nadaje się na ulicę tylko trzeba ćwiczyć xx lat. :)
Nie lubię kiedy ktoś śmierdzi jak skunks na treningu. :2gunfire:
Nie lubię oglądać na czyichś stopach śladów ewidentnej grzybicy :blus:
Nie lubie kiedy mój partner zamiast powiedzieć że chce zrobic przerwę, bo stracił oddech, co chwilę ukradkiem rozwiązuje pas, żeby go ostentacyjnie i powoli wiązać. :balisong:
Nie kapuję dlaczego wszyscy kupują najbardziej możliwe z grubych kimon dostępnych na rynku, kiedy w aikido nikt się nie szarpie za fraki :?:


Wszystkie te żeczy dosyć regularnie zdażają się i chyba we wszystkich znanych mi miejscach gdzie uprawia się tą szlachetną sztukę.
Po za tym bardzo lubię ćwiczyć aikido
Wiadomość tą napisałem tylko z tego powodu żeby poćwiczyć sobie wstawianie smailejów papieros

pozdrawiam
AvBert
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
true true ....
a ja najbardzej nie lubie jak wlasnie kos sie wystawia nerami i cieszy sie ze twoje nikyo nie dziala ...tylko sie popukac w glowe..ah
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
sory ikkyo
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
taa... kącik czego nie lubie.. vide :nie lubie jak pani na poczcie itd..
i ok cos to zmieni?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

true true ....
a ja najbardzej nie lubie jak wlasnie kos sie wystawia nerami i cieszy sie ze twoje nikyo nie dziala ...tylko sie popukac w glowe..ah

Bo zle robisz ikkyo!

Ja najbardziej nie lubie jak ktos za swoje cieniarstwo obwinia uke :lol:
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
nie stary sory ale z ikkyo mozna sie spokojnie obrocic
.,,nie obwiniam uke hehehe (donry tekst :D )
po prostu mowie o sytuacji..cwiczymy i robie ikkyo a tu koles sie pbraca i mowi zobacz wyszedlem..."no so ty stary ale jak mialem cie pod soba to 4 razy mogles dostac laczka w twarz" <- wlasnie o tym mowie
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
oczywiscie jak sprowadzasz ikkyo do gleby....
  • 0

budo_kotka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brighton

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
A moze warto byloby pogadac z tymi ludzmi, z ktorymi cwiczysz i powiedziec im ogolnie co Cie wkurza i czego nie lubisz. To chyba skuteczniejszy sposob na rozwiazywanie problemow niz wypisywanie tego wszystkiego na forum.
  • 0

budo_robin_de_ro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

Nie lubie ataków, które nawet nie próbują symulować ataku. :)
Nie kapuję dlaczego wszyscy kupują najbardziej możliwe z grubych kimon dostępnych na rynku, kiedy w aikido nikt się nie szarpie za fraki :?:


Akurat u nas (Diabelskie dojo Roberta Mirka :) ) cwiczymy na zakonczenie treningu techniki z oporujacym uke, ktory najczejsciej wlasnie szarpie za fraki. Poza tym sa ataki ryokata dori czy kata dori, ktory polegaja na chwyceniu za kimono. Oczywiscie, uke moze klasc po prostu swoje dlonie, a nie chwytac za kimono, ale to juz ogolna kwestia czy atak ma byc realny czy udawany :)

Wydaje mi sie, ze kwestie ataku mozna przedyskutowac z prowadzacym zajecia i moze zachecic go do wprowadzenia mocniejszych i bardziej zdecydowanych atakow.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
luzik ..przeciez to mial byc temat do pogadania a nie od razu psychoanalize robicie ludzie :D
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
w sumie to nie cwicze aikido juz 5 miechow .. :D ..zadnym autorytetem jezeli chodzi o poziom nie jestem ..po prostu mowie co bylo dla mnie dziwne.....a tak wogole to mialem przyjemnosc tez zaobserwowac podobne reakcje na Hakko -chyba tak to sie pisze...
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
ja nie lubię wywyższania się kolesi jak założą hakamy!!!
:?
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

taa... kącik czego nie lubie.. vide :nie lubie jak pani na poczcie itd..
i ok cos to zmieni?


Nic
"Wiadomość tą napisałem tylko z tego powodu żeby poćwiczyć sobie wstawianie smailejów "
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

A moze warto byloby pogadac z tymi ludzmi, z ktorymi cwiczysz i powiedziec im ogolnie co Cie wkurza i czego nie lubisz. To chyba skuteczniejszy sposob na rozwiazywanie problemow niz wypisywanie tego wszystkiego na forum.


:) :)
Wersja A
Przychodzę do Dojo zapalm kadzidełka prosze wszystkich żeby usiedli w kułeczku. Wcześniej zamykam w szatni prowadzącego zajęcia żeby nie przeszkadzał. I omawiamy sobie moje problemy. Ktos wyciąga blanty i robi sie zupelnie przyjemnie. Dochodzimy do wniosku ze ze fajnie jest i po cholere nam to Aikido.

Wersja B
Wparowuje na sale z futerałem od Gitary wrzeszczac. Dość tego! Pokazcie wasze cohones mięczaki! Od jutra myc sie! A ty tam amigo w czarnej spodnicy, jak atakujesz to uzyj tego! tu podaje uke prowadzacego tulipana. Prowadzacy mdleje, ktos inny wzywa policje. Wpadaja kibice legi. Robi sie totalna zadyma

No coz nie moge sie zdecydowac. :) :) :)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
Ja najbardziej nie lubie jak ktos za swoje cieniarstwo obwinia uke :lol: [/quote]

Racja! Ikkyo omote powinno byc jak strzal startera. Blysk! i zanim przebrzmi huk uke lezy na macie mamroczac "Ja tylko chcialem zapytac o godzine..." :)

Niestety ludek aikidocki delikatny - nie lubi gwaltownosci i przeciazen nie mowiac o niespodziewanym locie, tak ze woli balet w rytmie walca, dyskutując jak ikkyo zastosowac w realu przeciwko dwóm dresom :D

pozdrowionka
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
AvBert - obsmiałem się jak norka

hehehehehe


:) :) :) :) :)
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
A ja nie lubię jak ktoś zamiast dostować się do sytuacji i próbować ją zmienić (zaczynając od siebie) marudzi na forum :P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

nie stary sory ale z ikkyo mozna sie spokojnie obrocic
.,,nie obwiniam uke hehehe (donry tekst :D )
po prostu mowie o sytuacji..cwiczymy i robie ikkyo a tu koles sie pbraca i mowi zobacz wyszedlem..."no so ty stary ale jak mialem cie pod soba to 4 razy mogles dostac laczka w twarz" <- wlasnie o tym mowie


Barlug, u mnie uke przy ikkyo to tylko kwiczy i rzezi i balga o milosierdzie. Ja go nie musze uderzac w twarz ani mu nic tlumaczyc. Nawet nie ma czym klepac jak go sprawnie zawiaze. Dlatego pisze ze robisz badziewiarskie ikkyo, skoro gosciu ma jeszcze mozliwosc i sily na jakiekolwiek dyskusje :lol: :lol: :lol:

Racja! Ikkyo omote powinno byc jak strzal startera. Blysk! i zanim przebrzmi huk uke lezy na macie mamroczac "Ja tylko chcialem zapytac o godzine..."

madrze piszesz panie AvBert. Tak wlasnie sie pomaga uke zeby sie zjednoczyl z tatami............
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
moze i robie badziewiarskie ale kiedy jestes juz na glebie ...to sory stary z ikkyo wychodzi sie jak ciepla buleczka...a 2 raczka sory ikkyo na 2 na raz nie robisz :D
moze smigniesz ikkyo tak ze mnie zawiruje w powietrzu ale jak bede czul grunt pod nogami to sie po prostu przetocze sory
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
normalnie nindza jesteś...
to troche jak rpg ta nasza dyskusja, to ja:
mam czarodziejski miecz od karła Gerwazego i jak jak ty: "jak bede czul grunt pod nogami to sie po prostu przetocze sory" to ja cie wgniatam w glebe a potem urzynał łeb i co ty teraz?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024