Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego nie lubię na treningach aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
[
Po prostu tak ukierunkujesz jego Ki że właściwie sam zejdzie 10m pod powierzchnię ziemi, dobrze rozumiem? :D [/quote]

Tylko w przypadku kiedy będzie miał saperkę. Gołymi rękoma wymagane okopanie się na głębokość 0,5 metra :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

Czy cwiczycie poto zeby kopac kolege z treningu w nery zaraz jak sie odwraca czy dla przyjemnosci ?


Jesli samo walniecie w nery go powstrzymalo przed wjazdem w nogi, to by byla sama przyjemnosc. Tak prosto to jednak nie jest :( :lol:
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido


Po prostu tak ukierunkujesz jego Ki że właściwie sam zejdzie 10m pod powierzchnię ziemi, dobrze rozumiem? :D


Tylko w przypadku kiedy będzie miał saperkę. Gołymi rękoma wymagane okopanie się na głębokość 0,5 metra :)


To nareszcie wiem czemu na obozie Uchideshi w Budojo kopali półmetrowe rowy!!! :) :) :)
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
no szczepan musze powiedziec ze rzeczywiscie opcji numer 2 to nie widzialem masz jakich krotki filmik z nia badz tez nazwe tego wykonczenia ikkyo?! bardzo chetnie zobacze.
a powiem jeszcze o co mi chodizlo z tym przewrotem (chociaz przy numerze 2 moze nie dzialac).. na bjj uczy sie wlasnie takich przejsc gdy twoje ramie jest zupelnie blokowane i wbite w ziemie..przechodzi na pasei barkowym ...i nie wiem jak sie nazwya to trzymanie w aikido (dzwnignia znaczy) takie co sie siada przy partnerze i skreca sie jego reke tak jakby mu sie chcialo dlonia dotknac do glowy, to na bjj wykonuje sie to tak samo tylko np. nogami bac tez stabilnie trzymajac nogami i robiac rekami i uwierzcie mi sa ciezsze dzwignie a mozna i tak z nich wyjsc(o to mi chodzilo)
ps. ale numer 2 jest oki musze sprobowac na treningu przy duzym oporze
pozdrawiam...a i cxekam na dalsza krytyke
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
Czyżby chodziło Ci o wykończenie nikyo?
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
kurde chyba tak mozna wykonczyc nikyo i ikkyo i wszystkie ktore soprowadzaja sie do tego ze na koniec partner lezy na brzuchu przy tobie glowa jest przy twoim 1 kolanie jego reke dociskasz do siebie i skrecasz sie tlowiem jakby do wewnatrz i jdednoczesnie w strone jego glowy(chyb atak to mozna opisac ..kurde nie mam zdjecia ale na pewno wiecie o co mi chodzi)
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
Oczywiście, że można tak wykończyć ale mówimy o standardowym wykończeniu, takim jakiego wymagają np. na egzaminie
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
ej ale ja wlasnie taki widzialem na egzaminie ...hmmm moze nie napisalem wystarczajaco opisowo ..na wielu forach dostaje zjeby bo ludzi eni kumaja o co mi chodzi.. taki standardowe..taki klucz na reke ..tylko siedzac z boku i skrecajac sie... tego nie ma na egzaminie???
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
No przecież mówię że to jest wykończenie nikyo!
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
oki... spokojnie ..tylko spokojnie hehee :D
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
:bad-words: :box: :2gunfire: :splat:

:wink:
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
:D :D :D :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

no szczepan musze powiedziec ze rzeczywiscie opcji numer 2 to nie widzialem masz jakich krotki filmik z nia badz tez nazwe tego wykonczenia ikkyo?! bardzo chetnie zobacze.
a powiem jeszcze o co mi chodizlo z tym przewrotem (chociaz przy numerze 2 moze nie dzialac).. na bjj uczy sie wlasnie takich przejsc gdy twoje ramie jest zupelnie blokowane i wbite w ziemie..przechodzi na pasei barkowym ...i nie wiem jak sie nazwya to trzymanie w aikido (dzwnignia znaczy) takie co sie siada przy partnerze i skreca sie jego reke tak jakby mu sie chcialo dlonia dotknac do glowy, to na bjj wykonuje sie to tak samo tylko np. nogami bac tez stabilnie trzymajac nogami i robiac rekami i uwierzcie mi sa ciezsze dzwignie a mozna i tak z nich wyjsc(o to mi chodzilo)
ps. ale numer 2 jest oki musze sprobowac na treningu przy duzym oporze
pozdrawiam...a i cxekam na dalsza krytyke

Nie mam nazwy na opcje 2, to juz aplikacja malo standardowa. Jak juz pisalem, reki uke sie nie skreca w kierunku glowy, jest ona pionowa, i zalozone sa na nia 3 dzwignie, w tym ta na lokiec dziala w przeciwnym do naturalnego kierunku zginania sie stawu.

Nie zapominaj ze aikido wywodzi sie nie ze sportu jak bjj, tylko ma korzenie w starym jujutsu, gdzie zawsze nosili ze soba co najmniej jakies tanto. Unieruchomienia po obaleniach nie sluzyly do zaliczania punktow czy tez zeby atakujacy sie poddal. Unieruchamialo sie tylko na tyle czasu zeby wyjac tanto i poderznac gardlo. Nikt nie rozumowal w kontexcie zawodow, bezpieczenstwa cwiczenia czy tez dzentelmenskiego cwiczenia. Stad walka w parterze, duszenia i unieruchomienia nie sa tak rozwiniete jak w bjj czy judo. Juz nie mowie o tym, ze Zalozyciela aikido w ogole nie interesowalo stworzenie kolejnej odmiany jujutsu.

No i oczywiscie to prawda, ze z kazdego trzymania da sie prawie zawsze wyjsc. :)
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
hmmm przy duzym oporze przy prostej rece....? sprobuje ale wyglada mi to na wyjecie stawu :D . zobaczymy
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

hmmm przy duzym oporze przy prostej rece....? sprobuje ale wyglada mi to na wyjecie stawu :D . zobaczymy

]

Pamiętaj że "prosta" w rozumieniu aikido to nie jest taka prosta jak byśmy to potocznie powiedzieli. Mówiąc "prosta ręka" mamy tak naprawdę na myśli lekko zgiętą w łokciu, ale tylko na tyle aby w razie silnego naporu na nią nie oporował staw.

Ciężko mi jest to wytłumaczyć, ale mam nadzieję że zainteresowani wiedzą o co chodzi.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido

Pamiętaj że "prosta" w rozumieniu aikido to nie jest taka prosta jak byśmy to potocznie powiedzieli. Mówiąc "prosta ręka" mamy tak naprawdę na myśli lekko zgiętą w łokciu, ale tylko na tyle aby w razie silnego naporu na nią nie oporował staw.

Ciężko mi jest to wytłumaczyć, ale mam nadzieję że zainteresowani wiedzą o co chodzi.

A co to jest "rozumienie aikido"? 8O 8O 8O

Jak pisze ze prosta, to prosta. Nie tylko prosta, to jeszcze zblokowana w stawach na amen.

hmmm przy duzym oporze przy prostej rece....? sprobuje ale wyglada mi to na wyjecie stawu


Dlatego w aikido nie ma wspolzawodnictwa. A i opor zwiekszamy stopniowo :wink:
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido


Pamiętaj że "prosta" w rozumieniu aikido to nie jest taka prosta jak byśmy to potocznie powiedzieli. Mówiąc "prosta ręka" mamy tak naprawdę na myśli lekko zgiętą w łokciu, ale tylko na tyle aby w razie silnego naporu na nią nie oporował staw.

Ciężko mi jest to wytłumaczyć, ale mam nadzieję że zainteresowani wiedzą o co chodzi.

A co to jest "rozumienie aikido"? 8O 8O 8O

Jak pisze ze prosta, to prosta. Nie tylko prosta, to jeszcze zblokowana w stawach na amen.

hmmm przy duzym oporze przy prostej rece....? sprobuje ale wyglada mi to na wyjecie stawu


Dlatego w aikido nie ma wspolzawodnictwa. A i opor zwiekszamy stopniowo :wink:


To co ty kurdę za dzwignię robisz? Hijikime w parterze??? Przecież jak masz wykończenie do sankyo na przykład to ręka wcale nie jest zablokowana w łokciu. A tym bardziej w nikyo.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
no panowie bo zaczynam sie glubic jezeli chodzi o ta reke
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
"No przecież mówię że to jest wykończenie nikyo!"

O RANY! !!!!!!!
wykonczyli jakiegos Nikyo!
To byl ktos z forum???
I JAK mozecie tak spokojnie rozmawiac?!!?
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubię na treningach aikido
:D :D :D :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024