Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój pierwszy shuriken :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Mój pierwszy shuriken :)
Na wstępie chciałem wszystkim forumowiczom podziękować za natchnienie do pracy i wszystkie nauki jakie do tej pory od Was uzyskałem, pilnie śledząc to forum. Myślę, że już jestem gotowy do zaślubin z MoS, dowodem na to będzie własnoręcznie przeze mnie wykonany shurkien.

Teraz trochę informacji technicznych.

Technologia: technologię wykonania wybrałem taką a nie inną, może ze względu na trochę prostszy w obróbce materiał niż osławiona D2, a może dlatego, że ostatnio naprawdę dużo o tym na forum się mówi.

Przygotowania: tej części poświęciłem naprawdę dużo czasu. Po pierwsze chciałem zrobić shuriken najbardziej zbliżony wyglądem do japońskich oryginałów. Za wzór posłużyły mi obrazki zamieszczone w książce opisującej tradycje Nija. Niestety, gdy znalazłem już oryginalny obrazek, dziwnie wydał mi się mało aerodynamiczny i przypominał napis na smażalni sajgonek na placu inwalidów w Krakowie. Postanowiłem mu nadać bardziej europejski wygląd i po długim czasie spędzonym przy desce kreślarskiej miałem gotowy projekt:

Dołączona grafika

Jak widać jest na pierwszy rzut oka, jest to konkretnie "shurkien", a nie inny shurikan, gwizdka itp.

Pozostało mi tylko wyprowadzenie kształtu:

Dołączona grafika

.....no i żmudne wycinanie. Ale oto na koniec efekt ostateczny i chwila konsternacji....

Dołączona grafika

Mianowicie - oki, zrobiłem wszystko wg. oryginalnego projektu, tylko jak tym teraz rzucać?? Poza tym miałem problem techniczny - jestem naprawdę początkujący - jak wyciąć brzuszek w R, tak aby nie zmienić własności aerodynamicznych shurikena??

Trochę zniechęcony niepowodzeniem, zabrałem się ponownie do pracy. Znalazłem inny japoński opis shurikenów wykonywanych nieco inna technologią, ponieważ nie ma tu miejsca na zbieranie materiału narzędziowo, a jedynie na jego przekształcaniu - coś jak kucie. Trudno było, mozolnie ale efekt jest całkiem zadowalający:

Dołączona grafika

Na koniec dodam, że te 3 shurkieny wykonałem własnoręcznie, bez pomocy wycinarek laserowych, w zaciszu domowym. A jednak się da!!

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy shuriken :)
lipa :)

ale jak pomalujesz srebrnym sprajem to bedzie super :rofl: :rofl: :rofl:


pozdrawiam


mlodyraduh
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy shuriken :)
HEheHEHEHEhe e dobre, dobre :)

Ale panowie, kozystajac z okazji - dowcip dowcipem ale ni eprzesadzajmy, bo si erobi juz chyba 4ty watek na temat Dowcipnych Szurikenow, jak tak dalej pojdzie to si enam MoS zamieni w jeden wielki kabaret ;)
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy shuriken :)
a to przesuń go do poetycznego - to było moje ostatnie słowo na ten temat :)
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy shuriken :)
No facet - zabijasz - wiesz że na taką borń to trza mieć pozwolenie jeśli pomalowana jest śmiercionośnym srebrolem!
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy shuriken :)
niezle :)
ale moze stworzyc po prostu osobny watek dla tego typu "prac" zeby nie zasmiecac forum?
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy shuriken :)
a ja widze tylko elegancke znaczki ze "obrazka ni ma" :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024