Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie w pewnej sprawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_donkilluminati
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Pytanie w pewnej sprawie
Witam!!
Nie wiem czy ten temat już był, ale szukałem i nie znalazłem. Mam pytanie: jak zostać sędzią sportowym i czy w ogóle to się opłaca??Gdzie można zrobić ewentualnie kurs na takiego sędziego i co jest wymagane??Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi. Nara
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie w pewnej sprawie

Witam!!
Nie wiem czy ten temat już był, ale szukałem i nie znalazłem. Mam pytanie: jak zostać sędzią sportowym i czy w ogóle to się opłaca??Gdzie można zrobić ewentualnie kurs na takiego sędziego i co jest wymagane??Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi. Nara


Powiem ci, ze napewno sie oplaca. Jak sie zakrecisz to na dzien przed meczem sie nazresz, nachlejesz i jeszcze ci panienke podstawia, a jak sie dobrze sprawisz to jeszcze pare stówek dostaniesz + kilkadziesiac-kilkaset jakie zawsze dostajesz za mecz w zaleznosci od klasy rozgrywek.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie w pewnej sprawie

Witam!!
Nie wiem czy ten temat już był, ale szukałem i nie znalazłem. Mam pytanie: jak zostać sędzią sportowym i czy w ogóle to się opłaca??Gdzie można zrobić ewentualnie kurs na takiego sędziego i co jest wymagane??Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi. Nara

No! Wreszcie dobrze główkujesz ...

Wujek kolegi jest sędzią. Chłopie żyć nie umierać! :twisted:
Jakie kursy i gdzie to nie wiem. Wiem tylko na przykładzie żużla, że nie jest to trudne. Nawet nie wiem czy jakiś większy konstakt ze sportem trzeba mieć. Trochę chyba stażu trzeba odpękać jak jesteś zielony. Na początku tylko trzeba dobrze posmarować.

Natomiast najważniejszy jest właściwy wybór konkurencji.
Najlepiej piłka nożna lub żużel. (Oczywiście liga) :wink:
Koszykówka - nie wiem nie wypowiadam się.

Najlepiej się nie wychylać. Np. W żużlu - wykarzesz się znajomością języków i zostajesz sędzią międzynarodowym. Jeździsz na GP i masz cienko. Bo tam nikt nie kupuje biegów. Oprócz tego w kraju jesteś na cenzurowanym.

Oczywiście to o czym pisze PIT to jakiś kiepki żart. Korzystać z panienek na wyjazdach. :rofl:
To tak jakby ktoś kto żyje z haraczy na restauracje "oszczędzał" wymuszając piwo w warzywniaku.
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie w pewnej sprawie
Nie zrozumiales, panienke ci podstawia jako lapowke.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie w pewnej sprawie
I tak to zrozumiałem.
Ale takich łapówek się nie bierze (panienek, obiadów, wczasów, prezentów). Bierze się tylko kasę i to ostrożnie.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie w pewnej sprawie

Witam!!
Nie wiem czy ten temat już był, ale szukałem i nie znalazłem. Mam pytanie: jak zostać sędzią sportowym i czy w ogóle to się opłaca??Gdzie można zrobić ewentualnie kurs na takiego sędziego i co jest wymagane??Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi. Nara

Przede wszystkim, najpierw należy nauczyć się tytułowania postów.
Czyli nie "Pytanie w pewnej sprawie", a "Jak zostać sędzią sportowym?". Czytelne wyrażanie własnych myśli z pewnością pozytywnie wpłynie na karierę sędziowską.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024