Skocz do zawartości


Zdjęcie

zdrowie a trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

zdrowie a trening
witam,

. Podczas wakacyjnego chodzenia po gorach skrecilem noge. To bylo ok 2-3 tygodnie temu. Do tego czasu opuchlizna sie zmniejszyla . Jest jednak nieco spuchniete wokol kostki i odczuwa sie lekki bol przy niefortunnym wykrzywieniu stopy albo dlugim marszu. Lekarz stwierdzil ze "to przejdzie" i tyle. Jednak pod koniec tygodnia chcialbym isc na trening wiec zastanawiam sie co mozna zrobic . Moze jakas opaska albo cos? w sumie jak dlugo moze trwac rekonwalescencja po glupim skreceniu?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowie a trening
co do regeneracji to jak pojdziesz na trening to dlugo jeszcze bedziesz czol .Kumpel juz rok nazeka mimo to ze czasem odpuszcza 2 tygodnie ale co chwile mu sie odnawia ,daj sobie spokoj az bol przejdzie i potem powolutku :)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowie a trening

...Kumpel juz rok nazeka ...

rok? 8O ale mnie pocieszyles :wink:
Zastanawiam sie co zrobic, bo chodzic tak czy inaczej musze. Lekarz stwierdzil ze trzeba odpoczac i tyle.Super tylko ,ze to juz tak jak mowie 3 tydzien. Ktos mi mowil,zeby wymoczyc w cieplej wodzie z mydlem- nic nie pomaga.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowie a trening
Bezposrednio po skreceniu kostki najlepsze sa oklady z lodu.

Ja po skreceniu stosowalem przez jakis czas sciagacz z bandazu elastycznego, dzieki ktoremu mniej odczuwasz kontuzje.
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowie a trening
hmmm... nie wiem czy Ci to pomoże...

ale jakiś czas temu miałem przeciągniętą balache i kumpel z treningów (masażysta z wykształcenia) powiedział mi, żebym jak biorę prysznic polewał bolący staw przez chwile gorącą wodą, tak na granicy bólu, aż do pojawienia się w polewanym miejscu rumieńca.

mnie pomogło :) a może to tylko placebo :wink:
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowie a trening
Ooo to chyba coś poradzę :-) W maju br. skręciłem sobie stopę tak konkretnie jak Ty, tyle że na balandze (eh te wygłupy i piwa bezalkoholowe :) ).

No i miałem zajebiście dużą opuchliznę wokół nogi. Po tyg. trochę się zmniejszyła, po 2 jeszcze bardziej, ale tak najbardziej to znikła po 4 czy 5 tyg., choć ciągle jeszcze zniekształcenie i pogrubienie mam do tej pory.

To jeśli chodzi o wygląd tego "schorzenia" :-) teraz jak to miałem z tym w praktyce. Było tak kulałem przez 4 tyg. stopniowo z dnia na dzień coraz mniej, po 5 tyg. bylo już ok. Po 2 miesiącach super, a teraz to juz w ogóle stopa jak dawniej, choć jeszcze troche boli czasem przy rozciąganiu stopy. Lekarz mi mówił, że taka mała opuchlizna już pozostanie, no i zawsze mogę mieć jakieś problemy z tą stopą, ale niewielkie (czyli normalka).

Chodząc nosiłem 2 bandaże elastyczne, smarowałem reparil gel N, a że jestem niecierpliwy i w ogóle mam czasem "dodatkowe" pomysły to jeszcze troche rozciągałem tę stopę i ćwiczyłem łydkę tej stopy (nie powinienem chyba tego robić, ale mnie wnerwiało, że zdrową tak robię, a prawa pozostaje w tyle :) ) W każdym razie po tych "dodatkach" troche bardziej mnie bolała ta stopa, ale następnego dnia czułem jakby była silniejsza, więc ogólnie nie wiem jaki miała na to wpływ ta moja "rehabilitacja" :-) , no ale kostkę już miałem super po niecałych 2 mies. od zwichnięcia.

Dobra, tyle z mojego doświadczenia, może coś pomogę, no i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowie a trening
Ja miałem obydwie nogi w kostce skręcone,a uszkodziłem je w czasie gry w kosza.A mówią że sw są niebezpieczne 8) .Po skręceniu w pierwszym przypadku wróciłem na mate po 6 tygodniach, chociaż ból mi jeszcze długo towarzyszył, jakieś cztery miesiące pamiętałem o niej.
Przy skręceniu drugiej (tym razem prawej nogi) miałem zalecone przez lekarza noszenie gipsu przez miesiąc, ja lekkomyślnie ściągnąłem go sobie po dwóch tygodniach, bo egzaminy za pasem były i trzeba było się przygotować.Przez ten głupi wybryk noga mnie bolała przez jakieś 8 miesięcy.Dlatego ciężko określić ile noga potrzebuje by wrócić do pełnej sprawonści, wszystko zależy od tego w jakim stopniu ją skręciłeś i jaką rekonwalescencje podejmiesz.Aha, przy obydwu skręceniach używałem ściągacza, bardzo pomagał i noge smarowałem maścią aescin.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowie a trening
ja nogi nie skrecilem ale rozerwalem torebke stawowa... rowniez mi bardzo noga momentalnie napuchla i opuchlizna co prawda zchodzila powoli ale dlugo jeszcze trzymala - w takich sytuacjach najlepszy jest gips bo torebka stawowa moze byc podatna na kolejne rozerwania...

czyli sie pytam czy miales gips itd? ;d... no i czy nie leczy cie jakis hmm... no powiedzmy nie znajacy sie na kostkach...
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowie a trening
U lekarza bylem jakis czas temu , co powiedzial to zacytowalem. Nosze opaske zeby usztywnic co trzeba. Opuchlizna zeszla z kostki- zostal dosc duzy siniak i pobolewa mnie ponizej kostki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024