Skocz do zawartości


Zdjęcie

Młodszy ratownik WOPR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Młodszy ratownik WOPR
sie pochwale troche, bo właśnie robie se kurs na młodszego ratownika :) :):) wczoraj miałem pierwsze wstępne egzaminy gdzie poszło mi świetnie... musiałem przepłynąć 50m w czasie 45s - przepłynąłem w 43s (tego sie najbardziej bałem :) :) ), przepłynąłem 15m pod wodą, 600m dowolnym stylem w dowolnym czasie poszło mi zajebiście - byłem jednym z pierwszych (kondycha wypracowana w MA robi swoje 8) ), no i 25 m na plecach z wyciągniętymi do góry rękoma (nogi jak do żabki) wyprzedzałem osoby które wystartowały 5-10 sek wcześniej :) :). za niedługo będe miał dalcze egzaminy wstępne. m.in nurkowanie na 4m z wyciągnięciem jakiegoś przedmiotu... lajcik 8) . ale trzymacie kciuki. :) . dzięki i pozdrawiam
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
Gratulacje :!: 2 lata temu jakis ratownik dostal backfista ode mnie bo mi dziewuche za pupcie zlapal :) no co?! Moja wina???
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
troche sie pozmienialo ja jak kilka lat temu zdawalem mialem przeplynac 50m ponizej 40 sek, 25 m pod woda a dowolnym stylem nie jestem pewny ale 1000 albo 1500, no i wiele innych rzeczy:)
  • 0

budo_sabre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Varsovia

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
50 metrow w 43 sec. to jest kiepski wynik... Za male sa wymagania co do czasow. Ja jak robilem mlodszego mialem czas 29 sec. Teraz 26-7 jako ratownik wodny. Musisz sie poprawic bo z takim czasem i twoje zycie i zycie osoby ktora ratujesz jest zagrozone.

Nie traktuj zaliczenia na 50m... jako kolejnego kroku, ktory po zaliczeniu mozesz sobie odpuscic. To sygnal ze z takim czasem nie bedziesz dobrym ratownikiem, chyba ze na basenie.

29 sec na 50 to czas z 6 klasy podstawowki.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
Jak juz jest ten temat to moze ktos poda wymagania na mlodszego i starszego ratownika ? SAm planuje sie przejsc, ale to juz w nastepnym roku albo na basienie w miedzyczasie. Aha no i ile kosztuje orientacyjnie taki kursik.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR

m.in nurkowanie na 4m z wyciągnięciem jakiegoś przedmiotu...


czy ten przedmiot to będzie topielec? :wink:
Silvio
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
uff już po ćwiczeniach... dziś było ciężej ale i tak looz:]
więc po kolei:

Gratulacje 2 lata temu jakis ratownik dostal backfista ode mnie bo mi dziewuche za pupcie zlapal no co?! Moja wina???


no i bardzo dobrze frajerowi. ja bym gościa jeszcze do wody wrzucił.... ale pamiętajcie ze to nie ratownik jest hamem tylko ham jest ratownikiem, bo tamten koleś to tylko wyjątek jakiś dziwny.


50 metrow w 43 sec. to jest kiepski wynik... Za male sa wymagania co do czasow. Ja jak robilem mlodszego mialem czas 29 sec. Teraz 26-7 jako ratownik wodny. Musisz sie poprawic bo z takim czasem i twoje zycie i zycie osoby ktora ratujesz jest zagrozone.

Nie traktuj zaliczenia na 50m... jako kolejnego kroku, ktory po zaliczeniu mozesz sobie odpuscic. To sygnal ze z takim czasem nie bedziesz dobrym ratownikiem, chyba ze na basenie.

29 sec na 50 to czas z 6 klasy podstawowki.


ja wiem że to słaby czas i to na maxa. :oops: ale ja całe życie zabką pływałem a ten piękny styl jakim jest kraul poznałem niedawno i jeszcze techniczne jestem na prawde kiepski :? ale mam zamiar sie poprawić i jutro mykam na plaże ćwiczyć... mam zamiar sie naprawde wziąść za siebie.

Jak juz jest ten temat to moze ktos poda wymagania na mlodszego i starszego ratownika ? SAm planuje sie przejsc, ale to juz w nastepnym roku albo na basienie w miedzyczasie. Aha no i ile kosztuje orientacyjnie taki kursik.


ok. na młodszego ratownika WOPR - 50m w 45s, 600m dowolnie, 25m na plecach z wyciągniętymi rękoma a nogami do żaby, 15m pod wodą, nurek na 4metry, holowanie za pachy (chyba) i to tyle co pamiętam. koszt - 330zł.
na wodnego ratownika WOPR - 100m w 1min 35 sek, cholowanie poszkodowanego 3 stylami, 25m pod wodą i to wszystko co pamiętam. koszt 500zł

do kosztów jeszcze dochodzą koszulki czapeczki i takie inne tam bzdety. ZAPRASZAM :]

czy ten przedmiot to będzie topielec?
Silvio


hehe... no wiesz.. różnie zeczy leżą na dnie... :P :P pozdrawiam.
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
O! Topic akurat dla mnie :) ! Zatem czy wie ktos moze gdzie w warszawie lub okolicach mozna wyrobic sobie uprawnienia ratownika ?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
nie chce cie martwic ale 43s na 50m to padaka. niestety bedziesz to musial poprawic, zeby zaliczyc: na koncowym masz na to 40s na wodach otwartych. podobnie manekin bedzie wazyl 90kg. poza tym bedzie jeszcze bardzo duzo rzeczy: wioslowanie, 1500m i inne. W kazdym razie przy odrobinie samozaparcia sie uda. Pozdrawiam i powodzenia.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
CHolera musze chyba kraula w koncu pocwiczyc bo nigdy nie lubilem tego stylu (ogolnie jest on wymagany ? Zabka plywam praktycznie tak szybko jak kumple kraulem :P Jednak wzrost tutaj duuuzo pomaga) :) )) Ale ogolnie raczej nie mial bym problemow (co innego cholowanie tonacego itp bo tego nie znam z praktyki).

Chyba jednak wybiore sie na basen robi ratownika bo szkoda mi czekac do nastepnych wakacji :P

Niedziel: Hmm a znasz moze pelne wymagania ? BO widze, ze te co podal Qwert_il (dzieki) to nie wszystkie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
jak ja zdawalem na mlodszego to najgorszy byl manekin cieszki bydlak ale dalem rady :) no ale ty z czasem na 50 musisz zejsc bo na otwartych wodach to bedzie duzo ciezej niz na basenie ale napewno dasz rade powodzenia :)
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
ja ten czas to miałem na otwartej wodzie - na jeziorku konkretniej.

Gubrin - musisz poćwiczyć kraula. ja kiedyś też myślałem ze szybką żabą pływam ale kraul jest zawsze szybszy i bez niego ani rusz. na prawde jest bardzo potrzebny.

Kane - w Warszawie jest oddział główny WOPR więc coś na pewno znajdziesz. strona WOPR to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a stronka oddzialu mazowieckiego to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

za chwile mam zamiar sie wybrać na plaże i poćwiczyć :) wkońcu 43s na 50m to beznadzieja ;) . dzięki i pozdrawiam
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
uuuuuuuuhuuuuuuuu no i zdałem:)!!:)!!:)!!.
ocena z teori :5 z praktyki 4+, ocena ogólna: 5-
te 50m musiałem przepłynąć jednak w 40sek i akurat tyle mi sie udało wyciągnąć...musieliśmy przepłynąć pod wodą 25m (na wstępnych było 15).
oczywiście mam zamiar doskonalić moje umiejętności pływackie. bo dalej uwarzam ze tym kraulem to niezabardzo mi idze :/.pozdrawiam i zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
Napisales ze przeplyneles 50m w czasie 43 s do dosc dlugo jak na ratownika ja mialem zdawac na mlodszego ale se odpuscilem jak zobaczylem jakie tam fajtlapy chodza ja mam czas na 50m 28s na ostatnich zawodach teraz moze bede mial kolo 27s ale nie gwarantuje na tych zawodach bylem tez zmeczony a wiec przemysl to czy bedziesz dobrym ratowni9kiem z takim czasem pozdro
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
Aha napisz tez w jakim jestes wieku bo czasy zaleza rowniez od wieku sorki za podwojny post
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
wiem wiem. napisałem wcześniej ze jestem świadom ze ten rezultat jest beznadziejny. ale ćwicze... a tak z drugiej strony to ten sprint nie jest najważniejszy... ważna jest tez umiejętność holowania tonącego, ja mam nogi do żabki raczej dobre i moge holowac szybko i dosyć długo. dobrze też nurkuje. kraul to moja jedyna bolączka. ze wszystkim innym sobie daję rade... chyba nawet zaraz pojade na plaże poćwiczyć.
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
No ic ic dobrze ci to zrobi wiesz ja plywalem przez 5 lat 6 razy w tygodniu po 1 godzinie lub 1:30 pozniej dochodzilo nawet do 2 i 2:30 godziny wiec spoko teraz nie plywam juz od roku tak ekstremalnie ale czas mi sie polepszyl chyba nawet o sekunde to nie wiem jak to jest oki dzieki za wysluchanie :P
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR

sie pochwale troche, bo właśnie robie se kurs na młodszego ratownika :) :):) wczoraj miałem pierwsze wstępne egzaminy gdzie poszło mi świetnie... musiałem przepłynąć 50m w czasie 45s - przepłynąłem w 43s (tego sie najbardziej bałem :) :) ), przepłynąłem 15m pod wodą, 600m dowolnym stylem w dowolnym czasie poszło mi zajebiście - byłem jednym z pierwszych (kondycha wypracowana w MA robi swoje 8) ), no i 25 m na plecach z wyciągniętymi do góry rękoma (nogi jak do żabki) wyprzedzałem osoby które wystartowały 5-10 sek wcześniej :) :). za niedługo będe miał dalcze egzaminy wstępne. m.in nurkowanie na 4m z wyciągnięciem jakiegoś przedmiotu... lajcik 8) . ale trzymacie kciuki. :) . dzięki i pozdrawiam

pływałeś w okularkach czy nie?
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
pływałem w jeziorze, a nie w okularach... ;)

heh zartuje. pływałem w samych slipkach, bez czepka i bez okularów, bez pianki. tak jak mnie stworzono... ale w slipkach :P :P :) :)
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR

pływałem w jeziorze, a nie w okularach... ;)

heh zartuje. pływałem w samych slipkach, bez czepka i bez okularów, bez pianki. tak jak mnie stworzono... ale w slipkach :P :P :) :)

Hmmm, mam do Ciebie trzy pytanie (bardzo miło jakbys sympatycznie odpowiedział):

-Ile to kosztuje?

-Ile sie zarabia jako młodszy ratownik?

-Czy mozna płynać w okularakach?

Pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024