Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateny 2004


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Kreciel, mam nadzieje ze teraz prorokujesz.

Mursi, u mnie podobne uczucia, caly czas tym paluje!

Ano obacym jak to dzisiaj bedzie!

Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
No, za moment powinno się zacząć: Adriana Dadci versus Andrea Pazoutova (Czechy).

Pół godziny później Matyjaszek ściera się z Hee-Tae Hwang z Korei Południowej.

Powinno coś być na żywo w TVP1, niestety nie mam teraz dostępu :cry:
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Nieeeeeeee co za kurwa pech, przegrala :( ....
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
no Ada tez sie niestety nie popisala.. wygrywala na waze i oddala...
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Kurde, co sie dzieje... jaka szkoda

Moze chociaz o braz zawalczy, bo sie skonczy bez medali...

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Nie chcę złorzeczyć.. Ale porażka z Czeszką wcale nie wróży nic dobrego. (to tak a'propos repasaży) :evil:
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
nie nie nie!! to jakis koszmar! moze fatum, a moze spisek!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

*Tengu bardzo niepocieszony! chlip
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Z kolei w męskim turnieju w kategorii do 90 kg, Przemysław Matyjaszek uległ mistrzowi świata Hee-Tae Hwangowi z Korei Południowej przez ippon. Azjata wykonał efektowny rzut i Polak pofrunął wysoko nad tatami, lądując na plecach.

Polak może mieć jednak szanse na udział w w repasażach.

za sport.onet.pl

ale kicha.... - nawet tego nie pokazali

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Żałuję, że nie mogłem oglądać, ale z opisu wydaje mi się, że Dadci stoczyła bardzo ambitną walkę. Wykonała rzut na waza-ari już po 20 sekundach...

Przy okazji jakaś taka smutnawa refleksja - potrafimy dobrze rozpoczynać i dużo zyskać już na starcie, ale później to tracimy...
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Kurwa mać!
Siedzę w robocie przed kompem i co wiadomość to lepsza!
Wczoraj Krawiec, dziś Dadci i Matyjaszek!
Nie wspominam o naszych zajebistych siatkarzach,
napisałem zreszta o tym na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

po prostu chyba zaraz wykorkuję!
38 mln ludzi i jedna Motylka???
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
A'propos Matyjaszka. Z mistrzem świata przegrac to nie taki wstyd.
Szkoda, że 35 sekundach :oops:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004

(...) po prostu chyba zaraz wykorkuję!
38 mln ludzi i jedna Motylka???


Widzisz... i teraz może czas na jeszcze jedną refleksję...

Odzywa się w nas patriotyzm :) , ponoszą nas emocje :) , dopingujemy naszych zawodników, życzymy im sukcesów, medali...

Ale czy tylko TYM jest judo? Może to nie tylko dyscyplina olimpijska i sport, którego jedynymi wyznacznikami są medale, dyplomy...
Może to wielka przygoda, piękna sztuka, zmodernizowana forma starojapońskiego jujitsu, mająca nadal coś z "ducha Budo"...

Sorka za lekkie off-topiczenie, tak mnię coś tknęło i musiałem to napisać...
Szanuję naszych zawodników judo niezależnie od tego, czy coś przywiozą z Aten... Mnie jednak fascynuje judo i jiu-jitsu, i patrzę na to nieco głębiej...

... ale oczywiście nadal trzymam kciuki za naszych :)

M.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Tengu: nie nie nie!! to jakis koszmar! moze fatum, a moze spisek!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kręciel: Napisałem już tym pajacom, którzy szczekali na judoków, co o nich myślę. Jednak nie mam pewności czy moja opinia znajdzie się wśród opublikowanych (jakoś często to co piszę nie znajduje się potem na forach - nie wiem dlaczego...). Nie ma co krytykować, bo tak potrafi każdy. My judocy musimy wziąć się do roboty i nie spocząć, dopóki nie odzyskamy honoru Polskiego Judo!!!
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
No i przegral...

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Mamy jeszcze 1 szanse na medal od judokow :(
A mialo byc tak pieknie....

Kiedy na Eurosporcie puszcza wszystkie eliminacje bo tvp to kurwa tak manewruje tymi dyscyplinami ze zeby trafic na to co sie chce trzeba by ich bylo caly czas ogladac...
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Ja na Eurosporcie jeszcze Judo z Aten nie widzialem - poza wieczornymi migawkami

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Interia pisze:

Smutek w polskiej ekipie judo

18.08.2004 15:42

Rozczarowanie, żal i smutek, to najczęściej wypowiadane słowa w polskiej ekipie judoków. W środę, 18 sierpnia, już w eliminacjach turnieju olimpijskiego w Atenach odpadli Adriana Dadci (70 kg) i Przemysław Matyjaszek (90 kg).

Niespodziankę in minus sprawiła zwłaszcza Dadci, mistrzyni Europy sprzed dwóch lat. Przegrała przez ippon pierwszą walkę z Czeszką Andreą Pazoutovą i została wyeliminowana. Pewnym usprawiedliwieniem niepowodzenia Matyjaszka jest wysoka klasa jego rywali - Hee Tae Hwanga (Korea Południowa) i Marka Huizinga (Holandia).

- "Nie tak sobie wyobrażałam olimpijski występ. Jestem rozżalona, najchętniej bym się teraz gdzieś zamknęła i długo płakała. Trudno mi się pogodzić z przegraną. Tym bardziej, że dwa ostatnie pojedynki z Pazoutovą wygrałam - powiedziała kilka minut po pojedynku Dadci.

- Muszę na spokojnie przeanalizować dzisiejszą walkę. Może za bardzo ruszyłam na przeciwniczkę? Ale musiałam przecież ryzykować w trudnej sytuacji. Popełniłam błąd i zostałam ukarana - dodała zawodniczka AZS AWF Gdańsk.

25-letnia Dadci zawiodła nie tylko siebie, lecz również swych przyjaciół, którzy specjalnie na jej występ przyjechali do Grecji. - Tyle czasu szykowałam się do tego startu, nadszedł właściwy dzień i... nie wyszło. Zaraz włączę telefon komórkowy i pewnie znajdę wiele sms-ów. I takich jeszcze sprzed walki, z życzeniami powodzenia i tych późniejszych, pocieszających, dodających otuchy - przyznała.

Rok starszy Matyjaszek miał fatalne losowanie. Trafił na mistrza świata Hee Tae Hwanga (Korea Południowa), a następnie spotkał się z mistrzem olimpijskim z Sydney Markiem Huizingiem (Holandia). Z obydwoma przegrał.

- Nie chciałem wiedzieć, jakie jest losowanie drabinki turniejowej. Dlatego rano poprosiłem trenera, aby powiedział tylko, kto jest moim pierwszym rywalem. Koncentrowałem się na tym pojedynku, a nie zaprzątałem sobie głowy, z kim mogę później ewentualnie rywalizować. Zawodnik z Azji był poza moim zasięgiem. Wcześniej raz z nim walczyłem i przegrałem. Z Huizingą też miałem niekorzystny bilans. Przykro jest przegrywać, ale zrobiłem, co mogłem - powiedział Matyjaszek.

- Walczył na tyle, ile było go stać. Nie można mieć do niego pretensji. Z Huizingą prowadził nawet przez pewien czas na karę shido. Później Holender, stary lis, skutecznie blokował, dlatego Matyjaszkowi trudno było wykonać rzut - dodał trener męskiej reprezentacji Polski, Wiesław Błach.

W olimpijskich zmaganiach judoków w Ano Liossia pozostał już tylko jeden Polak - Grzegorz Eitel (+100 kg). Nie jest wymieniany w gronie faworytów, dlatego prawdopodobnie z drugich z rzędu igrzysk przedstawiciele tej dyscypliny wrócą bez medalu. Następców Waldemara Legienia i Pawła Nastuli nie widać.

(PAP)


Kręciel, miałeś rację, że Dadci po przegranej z Czeszką nie ma za bardzo szans w repasażach...
Pozostaje w Gwardii nadzieja (Eitel)... ale to pojutrze.


No, a my już chyba powinniśmy znać zwycięzców 90 kg mężczyzn i 70 kg kobiet. Jak ktoś dorwał wyniki, niech wrzuca.

Ja na dziś się żegnam i pozostaję poza łączami, pora pomieszkać u swej drugiej połówki :) . Muszę jakoś poprawić sobie nastrój ;-) .


Serdeczności,
M.
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Wygrał Zviadauri (Gruzja) i Ueno (Japonka).
  • 0

budo_hans
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
No to dzisiaj byl dzien wysokich lotow naszych reprezentantow :( I medalu w judo na kolejnych Igrzyskach prawdopodobnie nie bedzie, bo watpie zeby Grzegorz Eitel postaral sie o taka niespodzianke, obym sie mylil ale nie wierze w to :(
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
coz nie poszlo tak jak marzylismy, ale coz taki jest sport.
Szacunek dla naszych reprezentantow i zyczenia szybkiego i bezpiecznego powrotu do domu! Mam nadzieje ze wszyscy wirtualni i telewizyjni sportowcy zamkna sie i nie beda wyladowywali swoje frustracji na naszych sportowcach!

Na ostatniej olimpiadzie Polska zdobyla 14 medali i uznano to jako porazke! Niestety mam nieodparte wrazenie ze na tej olimpiadzie trudo bedzie sie chociaz zblizyc do tego wyniku.
To wywola pewnie burze medialna i standardowa dyskusje o kondycji polskiego sportu. Pokrzycza, poobiecuja, przyschnie i wszystko zostanie po staremu!
Na moj nieskrepowany rozumek lista zmian ktore wplynely by w sposob zauwazalny i pozytywny na sport w Polsce jest NIEWYBACZALNIE dluga. Jak dla mnie na samym poczatku jest zachecenie mlodziezy do uprawiania sportu i wychowanie jej i szkolenie. Ale jak dlugo bym teraz wymienial to i tak bedzie to bawieniem sie w szczegoly!

Kreciel, masz racje i szczacun za postawe i za post na onecie (opublikowali)! Nie wiem czy pamietasz ale poznalismy sie w Bremie na turnieju (bylem w organizacji)!

Pozdrawiam wszystkich MH!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024