Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateny 2004


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Robaq, czy mi się wydaje, czy robisz się na murzyna? :) Yo, yo, przykumaj te kocie ruchy...
A tak bardziej na poważnie, to Polska zakończyła występy w turnieju olimpijskim judo tym ... nienajlepszym akcentem. Szkoda ale tutaj wyniki mówią chyba same za siebie. Robert Krawczyk zapierdziela jak nikt inny w kadrze i także walczy jak nikt inny. To, że zabrakło mu szczęścia już nie zależy od niego. Piąte miejsce to już poziom mistrzowski. Poza tym wypadł najlepiej z medalistów Mistrzostw Świata, gdyż pozostali spadali jak ulęgałki...
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Respekt dla Krawczyka poklon

A Japończycy, jak dobrze liczę, mają własnie 8 medali - sześć złotych i dwa srebrne. I to mimo tego, że Kosei Inoue nic nie wywalczył. Mocni są, nie ma co.

Ale medale - to nie wszystko :)
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Dla Roberta mimo wszystko szacunek.. (mój imiennik, tak na marginesie.. :P ) Anka Żemła też nie najgorzej, reszcie nie poszło :( No trudno, ale ta olimpiada pokazuje, że cały polski sport kuleje. Teraz walka Eitela będzie chyba na TVP3.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Powiedzcie mi jak to jest z judogi na IO - widze, ze wiekszosc startujacych ma gi Mizuno - w tym Polacy. Dostaja takie od organizatorow? Myslalem ze nasi beda w Serwachu. Wiem ze pytanie glupie, ale jakos mnie to gnebi :)

PS - mial ktos z Was Mizuno? Jak sie sprawuja? Wogole wydaje mi sie ze judogi sa teraz ciut "ciasniejsze" i krotsze niz jeszcze niedawno -tak jakos im malo spod paska "wystaja" - jak w BJJ prawie :)

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
trochę optymizmu !

mamy jedno 7-miejsce i jedno 5.

o ile dobrze pamietam to chyba lepszy wynik niż w Sydney 2000.

tak, że postęp jest.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
A Japonczycy maja 8 zlotych 8O

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Nie dostają od organizatorów.. po 2. Polacy mi się wydawało startowali w Norisach, a nie Mizuno.. Mizuno są bardzo dobrymi judogami.
Oglądaliście +100 kg? Reprezentant Japonii Suzuki bardzo mi się podobał, bardzo dobrze walczył, wzłaszcza że był chyba najlżejszym zawodnikiem w tej kategorii.
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004

... widze, ze wiekszosc startujacych ma gi Mizuno - w tym Polacy. Dostaja takie od organizatorow? Myslalem ze nasi beda w Serwachu. Wiem ze pytanie glupie, ale jakos mnie to gnebi :)


nasi dostali judogi od pkol (pzj?) komplet szyty na miarę ale dopiero jakieś 4 tyg przed Igrzyskami (w Cetniewie) i nie wszystkim to pasowało.
Nie wiem, czy wszyscy skorzystali z judogi reprezentacyjnych.

Serwach niestety przestał szyć judogi w Polsce (import Pakistan - przynajmniej wersja champion) i to już nie to co dawniej.

Mizuno to dobra firma, ale jest parę równie dobrych.
Oczywiście mówimy o jugogi klasy mistrzowskiej-zawodniczej o gramaturze od 800 do 1000 g/m2.

Wymiary judogi są dokładnie określone w przepisach ifj.
Podane są wymiary "luzów" i długości mierzone na zawodniku.
Przekroczenie tych wymiarów ( na plus jak i na minus ) powoduje dyskwalifikację zawodnika.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Naprawde niezly byl - Ruski sie niezle zdziwil ;)

A jeszcze a propos "parter w judo" - braz u facetow i zloto u kobiet skonczyly sie trzymaniem.

Kubanka tez byla mocno zdziwiona :twisted:

Bardzo mi sie te ostatnie walki podobaly.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
voyzzek, robaq - dzieki za odpowiedz

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Troche jestem zawiedziony, ale będzie lepiej !!! :)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Wszyscy już znamy wyniki, ale dla formalności - do kompletu dorzucam te ostatnie:


Kobiety +78 kg

1. Tsukada, Maki - Japonia
2. Beltran Guisado, Dayma - Kuba
3. Donguzashvili, Tea Rosja oraz Sun, Fuming - Chiny


Mężczyźni +100 kg

1. Suzuki, Keiji - Japonia
2. Tmenov, Tamerlan - Rosja
3. Van Der Geest, Dennis - Holandia oraz Pertelson, Indrek - Estonia


Jako summary wklejam art opublikowany na Onecie:

Judo: Dominacja Japonii

Judocy Japonii zdominowali olimpijski turniej w Atenach. Na 14 możliwych zdobyli osiem złotych medali, a bilans ten uzupełnili dwoma srebrnymi krążkami. Polscy judocy ani razu nie stanęli w Atenach na olimpijskim podium.



Swój wspaniały występ na olimpiadzie reprezentanci Japonii zaakcentowali dwoma złotymi medalami, zdobytymi w ostatnim dniu zmagań na tatami. Mistrzami olimpijskimi w piątek zostali - Maki Tsukada w wadze +78 kg i Keiji Suzuki - +100 kg.

Dotychczas z igrzysk olimpijskich japońscy judocy wracali najwyżej z czterema tytułami mistrzowskimi - z Los Angeles i z Sydney.

W Atenach po złote medale - prócz Japończyków - sięgnęli reprezentanci sześciu krajów, ale wywalczyli w sumie mniej tytułów niż judocy japońscy. Na listę medalistów wpisali się reprezentanci 24 krajów. W tym zestawieniu, tak jak w Sydney, zabrakło reprezentantów Polski.

W ateńskim dorobku polskich judoków jest zaledwie piąte miejsce Roberta Krawczyka w wadze 81 kg (bytomianin nie wykorzystał wielkiej szansy zdobycia co najmniej srebrnego medalu, przegrywając półfinałowy pojedynek z Ukraińcem Romanem Gontiukiem w ostatniej sekundzie) oraz siódma lokata Anny Żemły-Krajewskiej w 48 kg.

Walczący w piątek Grzegorz Eitel dostosował się do ogólnego poziomu większości reprezentantów Polski - zakończył swój olimpijski start w eliminacjach.

Podczas piątkowej rywalizacji niespodzianek nie było zbyt wielu. Czołowe miejsca zajmowali znani na międzynarodowej arenie judocy. W turnieju judoków zapewne na więcej liczył multimedalista, Turek Selim Tataroglu, aktualny mistrz Europy, sklasyfikowany na siódmym miejscu w Atenach.

Nie powiodło się także tegorocznej mistrzyni Europy, Ukraince Marynie Prokofiewej, która uplasowała się na piątej pozycji. Na punktowanym miejscu (w czołowej siódemce) zabrakło aktualnej brązowej medalistki MŚ i wicemistrzyni Europy, Brytyjki Karin Bryant, która przepadła w repasażach. Mistrzyni świata z Osaki, Chince Sun Fuming przypadł medal brązowy.


Japonia zdecydowanie zarządziła, nie ma co.

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_hawk20
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
szkoda polskich judokow:-(liczylem ze przywioza chocby braz-ale takie jest zycie!brak tam w atenach slaw na miare Pawła Nastuli:-)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
No to jeszcze odrobinka statystyki - moja ulubiona dziedzina :)

Pod względem ilości medali zdecydowany prym wiedzie Japonia - zawodnicy ojczyzny Judo zdobyli 10 krążków, w tym 8 złotych (a dwa "tylko" srebrne).

Kolejnym państwem pod względem ilości zdobytych krążków jest Kuba, która zdobyła ich aż 6. Za wyjątkiem jednego srebrnego są to jednak same brązowe.

Po pięć krążków, w tym po trzy brązowe, zdobyły Chiny i Rosja. Chiny wypadły lepiej od Rosji, gdyż w tej kolekcji znalazł się u nich jeden złoty. Co ciekawe, wszystkie medale dla Chin wywalczyły kobiety!

Po cztery medale, w tym po trzy brązowe, wywalczyła Holandia i Niemcy. Niemcy wypadły lepiej mając jedno złoto.

Trzy medale - po jednym z każdego koloru - wywalczyła Korea Południowa. W tym przypadku wszystkie medale wywalczyli panowie.

Dwa medale wywalczyli Gruzini (złoto i srebro) oraz Brazylijczycy (oba brązowe)

Najliczniejszą grupę stanowią państwa, którym udało się zdobyć po jednym krążku:

Po jednym medalu złotym wywalczyły Grecja i Białoruś.

Po jednym srebrze przypadło Słowacji, Francji, Korei Północnej, Ukrainie i Austrii.

Po jednym medalu brązowym przywiozą do siebie reprezentacje Mongolii, Bułgarii, USA, Belgii, Izraela, Estonii, Słowenii i Włoch.

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
wiraha: Powiedzcie mi jak to jest z judogi na IO - widze, ze wiekszosc startujacych ma gi Mizuno - w tym Polacy. Dostaja takie od organizatorow? Myslalem ze nasi beda w Serwachu. Wiem ze pytanie glupie, ale jakos mnie to gnebi :)
PS - mial ktos z Was Mizuno? Jak sie sprawuja?
kręciel: Mizuno rzeczywiście jest wiodącą marką na świecie. Bardzo popularne są także Norisy. Widać też było liczne Adidasy. Reprezentację ubiera PZJ. To zawodnik decyduje jaki sprzęt (tzn. markę, model i rozmiar) chce mieć, uwzględniając regulaminowe "luzy" na rękawach i nogawkach. Nasi nie walczą w Serwachu i nie zanosi się na to, żeby aktualny stan uległ zmianie. Różnica jest dość znaczna. Wyżej wymienieni producenci niestety biją na głowę naszego krajowego.
Ja mam Mizuno. To naprawdę dobry sprzę, jednak sam walk za mnie nie wygrywa 8) Jest jednak dość wysłużona, podobnie jak Serwach, dlatego obie służą mi wyłącznie do treningów. Startuję w Norisach.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Podaję pełne wyniki kategorii ciężkich. Niestety mam lekkie opóźnienie spowodowane "służbowym" wyjazdem...

Mężczyźni +100 kg:
1 SUZUKI Keiji _____________________ Dołączona grafika Japonia
2 TMENOV Tamerlan _________________Dołączona grafika Rosja
3 van DER GEEST Dennis _____________ Dołączona grafika Holandia
3 PERTELSON Indrek ________________ Dołączona grafika Estonia
5 MIRAN Seyed Mahmoudreza _________ Dołączona grafika Iran
5 BIANCHESSI Paolo _________________Dołączona grafika Włochy
7 TOELZER Andreas _________________ Dołączona grafika Niemcy
7 TATAROGLU Selim _________________ Dołączona grafika Turcja

Kobiety +78 kg:
1 TSUKADA Maki ____________________ Dołączona grafika Japonia
2 BELTRAN Dayma ___________________Dołączona grafika Kuba
3 DONGUZASHVILI Tea _______________ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Rosja
3 SUN Fuming ______________________ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Chiny
5 YAHYAOUI Insaf ___________________ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Tunezja
5 PROKOFYEVA Maryna _______________ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Ukraina
7 BLANCO Giovanna Jose _____________ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Wenezuela
7 CHOI Sook Ie _____________________http://www.athens2004.com/images/results/KOR.gif Korea Południowa
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Dzieki kręciel - chociaz zasmuciles mnie tym, ze kimono nie wygra za kogo walki :)

A tak na serio - dla pocieszenia - w porownaniu z naszymi zapasnikami, nasza kadra Judo prawie wymiatala...

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
No, rzeczywiście. Co racja, to racja 8)
Na tle zapaśników (i bokserów z resztą też) wypadliśmy całkiem nieźle. Na tla pływaków- beznadziejnie! Tylko jak będziemy sobie znajdować pocieszenia tego typu, to lepiej napewno nie będzie. Jak spadamy w klasyfikacji medalowej za Słowację, Słowenię, Bułgarię a nawet Grecję i Białoruś, nic nie ujmując tym reprezentacjom!!, to wcale nie świadczy dobrze o pozycji Polskiego Judo. Teraz prawdopodobnie wiele posad w PZJ zostanie zresetowanych. Miejmy nadzieję, że zmiany przyniosą korzyści, bo swoją drogą już bardzo zaszkodzić nie będą w stanie...
Głosujcie na mnie jako na nowego prezesa! :)
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
A jakie byly wg was glowne przyczyny takiego wystepu kadry Judo i zapasow? Bo to jest w sumie ciekawa rzecz do przeanalizowania. Nie chodzi mi o krytykowanie - bo ja nie mam prawa tego robic - ale wlasnie o samo zastanowienie sie nad przyczynami. Przeciez kiedys Judo i zapasy to byly medalowe pewniaki

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ateny 2004
Przyczyn składowych jest kilka. Po pierwsze w skutek przenian politycznych po roku 1989 powstało w Europie jakieś 20 państw (ile dokładnie, nie wiem) i teraz każde z nich może wystawić reprezentanta. Tym sposobem zamiast jednego zawodnika z ZSRR mamy mocnego Ruska, Białorusina, Ukraińca, Łotysza i tak dalej. Podobnie jest z państwami utworzonymi po rozpadzie Jugosławii.
Kolejnym procesem jest globalizacja sportu. Najlepsi trenerzy a często i zawodnicy wyjeżdżają za granicę do mniej lub bardziej egzotycznych krajów i tam uczą. Jak widać po wynikach (złoto w 81 dla Greka, dwa brązowe medale dla Brazylii itd.) mapa dobrego światowego judo się bardzo rozszerzyła. Doszło to do tego stopnia, że wielka Francja nie zdobyła w kategorii męskiej żadnego medalu. Poza absolutnym hegemonem Japonią powstają coraz silniejsze szkoły. Niektóre mają lepsze warunki od nas, inne lepszych szkoleniowców a inne z kolei - co najważniejsze - zawodników z jajami. Tego nam brakuje najbardziej...
Osobną historią jest, według niektórych, złe przygotowanie reprezentacji. Do mnie jednak nie należy ocena czteroletniej pracy trenerów Błacha i Laskowskiego. Napewno, jak sam kiedyś będę trenerem kardy, natknę się na narzekanie i krytykę. Dlatego sam nie mówię złego słowa o tych niepodważalnych autorytetach w grze o nazwie judo.
Myślę, że w zapasach jest podobnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024