Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o pomoc
Czy to prawda, że nie można nauczyć się Judo zaczynając treningi od 23 roku życia? Ćwiczyłem różne sporty walki (kyokushin, boks, nawet 2 lata aikido) i chciałbym ćwiczyć Judo. Podoba mi sie ten sport i zawsze podobał, jedynie tylko nie miałem dostępu do sekcji. Teraz mieszkam w dużym mieście i chciałbym rozpocząć treningi, nie interesuje mnie ćwiczenie wyczynowe, ale chciałbym osiągnąć kiedyś 1 dan w tej dyscyplinie. Wszędzie gdzie pójdę trenerzy nie chcą ze mną rozmawiać bo mówią że jestem za stary.
I jeszcze jedno pytanie: czy zna ktoś dobrą sekcję judo w Łodzi, taką amatorską. Interesuje mnie adres, dni treningów i ich koszt.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Informacje o Klubach w Lodzi:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc

Czy to prawda, że nie można nauczyć się Judo zaczynając treningi od 23 roku życia? Ćwiczyłem różne sporty walki (kyokushin, boks, nawet 2 lata aikido) i chciałbym ćwiczyć Judo. Podoba mi sie ten sport i zawsze podobał, jedynie tylko nie miałem dostępu do sekcji. Teraz mieszkam w dużym mieście i chciałbym rozpocząć treningi, nie interesuje mnie ćwiczenie wyczynowe, ale chciałbym osiągnąć kiedyś 1 dan w tej dyscyplinie. Wszędzie gdzie pójdę trenerzy nie chcą ze mną rozmawiać bo mówią że jestem za stary.
I jeszcze jedno pytanie: czy zna ktoś dobrą sekcję judo w Łodzi, taką amatorską. Interesuje mnie adres, dni treningów i ich koszt.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję.

Ktoś Ci głupot naopowiadał....Judo możesz zacząć trenować kiedy tylko chcesz.Oczywiście im później tym gorzej bo jush mozliwoście nie te i raczej na żadnej olimpiadzie jush nie wystartujesz :) Ale trenowac możesz sam dla siebie.
Życze powodzenia i konsekwencji w dążeniu do obranego celu!
Morfiusz
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
cze!
nie powinnien to byc zaden problem (tak przynajmniej mysle). w kazdym razie u mnie w sekcji od czasu do czasu w zastepstwie prowadze zajecia dla doroslych (zaawasowana grupa... wiekowo) i sa tam ludzie ktorzy zaczeli judo ok 30 roku zycia i pozniej. mam nadzieje ze w Polsce pojawily sie juz rekreacyjne grupy judo dla wszystkich.

zycze powodzenia i dobrej zabawy!

Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
kreiten już raczej nie zdążysz się nauczyć judo. Wątpię czy ja zdążę a mam do Ciebie jakieś 15 lat starzu wyprzedzenia. Jednak to nie znaczy, że nie dojdziesz do 1 dana. Jest to realne tylko trzeba dużo determinacji oraz dobrych chęci 8)
I musisz uważać żeby nie zachorować na jakąś kontuzję...
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Witam

Kreiten ja zacząłem jak miałem 25 lat. A też chcę dojść do dana może nawet i nie tylko pierwszego. I wiem że jak mnie coś nie zabije albo trwale nie uszkodzi to zdobędę żeby nawet trwało to 15 lat. Bo zamierzam trenować już całe życie. Tak sportowcami ani ja ani Ty już nie będziemy ale nic nie stoi na przeszkodzie aby dobrze poznaćwszystkie techniki. My możemy trenować tradycyjne Judo które formą treningu różni się od sportowego. Nie jestem specjalistą ale z tego co wiem to sportowcy nie mają czasu na perfekcyjne poznawanie wszystkich technik - doskonalą tylko kilka - kilkanaście swoich ulubionych. My tradycyjni mamy na to czas - nie musimy doskonalić sportowych elementów tej dyscypliny.

Spotowcy - proszę mnie nie gromić od razu - to moje zdanie (niekoniecznie słuszne) - wynika z moich obserwacji. Szczególnie pieknie to było widać na tych igrzyskach.

Pozdrowionka
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Langus7:

Nie jestem specjalistą ale z tego co wiem to sportowcy nie mają czasu na perfekcyjne poznawanie wszystkich technik - doskonalą tylko kilka - kilkanaście swoich ulubionych. My tradycyjni mamy na to czas - nie musimy doskonalić sportowych elementów tej dyscypliny.

Spotowcy - proszę mnie nie gromić od razu - to moje zdanie (niekoniecznie słuszne) - wynika z moich obserwacji. Szczególnie pieknie to było widać na tych igrzyskach.


Niesłuszne. Chyba że trenujecie cały dzień i nie chodzicie do pracy.

Na zawodach zazwyczaj nie widać wielu technk, bo używa się tego co sprawdzone i skuteczne, a poza tym zawodnicy często są na podobnym poziomie i o wyniku decyduje kara, a nie rzut. Poza tym to sportowcy poświęcają niesamowicie wiele czasu na doskonalenie pojedyńczycvh technik, choć zajmują się tak tylko tymi które potrafią wykorzystać w praktyce (czyt. na zawodach itp.) Inne rzuty poznają przy okazji zdawania na pasy, co nie znaczy że nie poświecają im czasu. Poza tym, dzięki dużej już sprawności i technice, jakimś doświadczeniu, znacznie łatwiej "skumywają" te rzuty :-) Mówiąc tu o sportowcach, mam na myśli tych prawdziwych, którzy trenują i startują w zawodach już jakiś czas, traktując swoje zajęcie z pasją i ambicją.

Ale co racja to racja. Takie jak to napisałeś tradycyjne ćwiczenie w Twoim wieku jest jak najbardziej ok. Bo przecież sportowcem i tak nie zostaniesz (chyba że nie wiem, jakieś techniczno-megachemiczne sposoby byś zastosował, ale to później co najwyżej rok życia do końca mety :-) ) Zapewne też poznasz wiele rzutów, lecz tak ich skutecznie stosować, jak sportowiec, potrafić nie będziesz. Ale na pewno wystarczająco skutecznie, by wgnieść w ziemię niejednego, co stwierdzi, że "za bardzo się wozisz", trójpaskowca :)
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc
Mieszkałem w Łodzi 11 lat więc mogę ci polecić Kreiten sekcję AZS-u Uniwersytetu Łodzkiego, trener Plesiewicz. Stary dziadek, historie o ubekach itd. Poziom jest nie za wysoki, ale zawsze można się trochę spocić i coś tam nauczyć. Lepiej jest u Piąstki lub na Gwardii albo Politechnice, jednak tam trzeba juz coś umieć. Na polibudzie są randori w środy, naprawdę fajne, mnóstwo ludzi, napierdalasz ise 2 godziny do upadłego. Chłopaki mają jeszcze takie łodzkie randori gdzieś przy szpitalu Kopernika, ale tam nie byłem.

Według mnie na początek Plesiewicz, pozdrów go od Marka :) chyba będzie pamiętał :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024