Skocz do zawartości


Zdjęcie

moje customy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

moje customy
Z powodu jebniętego ojca trace od wrzesnia neta dlatego nie moge dłużej czekać z przedstawieniem moich maleństw i musze je przedstwić szanownemu gronu nożotwórców w wersji niedokończonej to jest bez oprawy rekojeści, bez szlifu ,i bez ogólnego dopieszcenia smutne ale pomyślałem że też cos pokaże. Nie mogłem wcześniej nic wystawić bo tylko w czasie wakacji miałem dostęp do imadła i kompletu w miare sprawnych pilników ślusarskich, no nic mówi sie trudno i umiera sie dale....,moje customy to pełna reczna robota poza dziurkami na okładziny brak innych elektronarzedzi , tylko pilniki i pilniki :) jedno z ostzry /te największe/ zahartowałem metodą organoleptyczną , niestety nie wiem co to za stal i czy sie nadaje tak do końca ale tnie tomoje maleństwo znośnie i nawet przerąbie jakieś małe drzewko :twisted: , walcie śmaiło konstruktywną krytyke zreszta mnie tu już chyab i tak nie będzie brak netu :evil: /ale nóż staremu w dupe :twisted: /

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na swoje usprawiedliwienie chciałem powiedzieć ,ze to moje pierwsze próby i możliwe ze ostnie przez fiksnietego starego ale krytyki sie nie boje bo wykonałem te noze w tak prymitywnych warunkach ze aż bolało no nic to chyba tyle PS: te mocno widoczne rysy już zostaną chyba bo ta stal już była tak mocno pobijana szlifowałem paierem ściernym najwyzsza gradacja /POZDRAWIAM< @ll
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje customy
fajne, zwlaszcza drugi i trzeci (to z glownia tanto mi sie najmniej podoba).
jakby je wykonczyc na lustrzany polysk i z jakims pieknym drewnem na okladziny to bylyby swietne. tanto oksydowalbym na czarno, a rekojesc z czarnego hebanu :D
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: moje customy
tekst - no comments
Noze dobrze sie zapowiadaja. (poki w dupie starego nie utkwia bo ten trzeci na pierwszym zdjeciu ma za waskie przejscie ostrze-rekojesc jak na moj gust)
Ale generalnie podobaja mi sie

KKamiLL
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje customy
Może w imię pasji dla tworzenia noży warto ze staruszkiem pertraktować... A nóż :) się zarazi? A noże się zapowiadają całkiem, całkiem, szczególnie ten środkowy z pierwszej foty w guście mojem. Jeno wykończyć i okładziny dorobić. Chociaż mi też okładziny zostały i miesiąc już sie przybieram...
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: moje customy
Zesraj sięa nie daj sie. Choć byś chodził ciemną doliną, ojca się nieulęknij, ponieważ prowadzi cię pasja, bądź głuchy na plugastwa niewiedzących krocząc ścieżką knifemakingu. Rób noże choć by przy użyciu tylko papieru ściernego jeżeli przynosi ci to satysfakcję. Jeśli zapomnisz o swoich marzeniach zostaniesz nikim, bzdetnym szarakiem, wybij się z tłumu i pokaż wszystkim sceptykom kto tu naprawdę jest najlepszy. Pierd..ol to co mówią inni (oprócz rad z budo.net.pl). Rób to co chcesz i tyle.

Ps. Noże całkiem fajne - ale rękojeści muszą być!
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: moje customy
panowie, spokojnie...
z perspektywy ojca z reguly wyglada to tak, ze jest jakis powod do dzialan restrykcyjnych...
wiec moze w imie pasji lepiej by bylo sie ojcem dogadac, co? I zrobic to, co mu na watrobie lezy, zeby nie przeszkadzal, a nawet czasem pomogl w nozorobstwie?

ojciec (chociaz jeszcze niezbyt dlugo)
lokee
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje customy
Noże klawe, dopóki nie sprzedajesz za pieniądze liczy się tylko to czy tobie dają radość, ale patrząc jak radzisz sobie z klawiaturą to nie wiem czy to tylko złośliwość ojca. :oops:
Pozdrawiam i szacunek, Kamboras
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: moje customy
dzięki chłopaki za słowa wsparcia, opkładziny dorobie to na pewno jakieś gustowne dwie pochwy ze skóry też sie znajdą /do tych dwóch myśliwskich/ a co do tego w stylu tanto to cos bardziej nowoczesnego jakiś materiał z czarnego plecaka będzie chyab oky , tak jak myślałem ten w stylu tanto nie spodobał sie w szystkim ale ja go zrobiłem bo zawsze chciałem mieć coś w tym stylu :twisted: /nozyk jeszcze nie jest zahartowany a przebija rożne rzeczy dośc sprawnie :) no i nie wiem czy dorobie do niego okładziny bo myślałem żeby skrzyżować nóż w stylu tanto z neckiem czyli porozwiercam troche rekojeśc , wiem że ten pomysł nie spodoba sie wszystkim ale mi ten nożyk leży w dłoni nawet bez okładzin :wink: .Jeszce troche o pochwach to mam zamair do dwóch pozostałych zrobić coś takiego :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

te pochwe dorobił mi kiedys szewc za całe 15 zł ,i tym razem też chce coś w tym stylu zrobić tylko ze swoimi łapkami , a kosa to moja pierwsz przygoda dostałem ja w stanie fatalnym zardzewiała ruina poleżała w szawce jakieś 6 miechów no zabrałem sie za nią tzn szlifowanie ,bejcowanie ,lakierowanie ,dorobienie brakującego nitu i inne takie tam.POZDRAWIAM nożowniczy @ll
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: moje customy
Jesli ci to pomoże to na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest tutek w jaki sposób formować skórę, zresztą dużo tam jest ciekawych rzeczy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024