Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy EDC by Speedy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Nowy EDC by Speedy
Witam
Z okazji "wystrugania" ostatnio nowego nozyka (jednego z moich mniejszych) postanowilem sie podzielic fotkami. Jest to jak dla mnie typowy EDC ktory powstal z resora od malucha.
Dobra tyle pisania teraz to co tygryski lubia najbardziej - foty:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dobra to moj debiut jesli chodzi o wstawianie fotek, mam nadzieje ze niczego nie sknocilem.

Jeszcze co do nozyka to zadnej nazwy puki co nie ma - brak pomyslu.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
wszystko widać, ładne fotki, fajny nożyk! Napisz coś więcej jak robiłeś, jak drewno polerowane, trochę szczegółów technicznych - wygląda na bardzo starannie wykonany.
I wstaw pozostałe produkcje :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
Hey, ładny nożyk! Powiedz co to za drewno i czym nadawałeś szlif... :D
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
No podoba mi sie : )
jak sie sprawuje w "terenie" ? ; ))
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
Ładny.
Widać dużo włożonej pracy, albo ja się nie znam.
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
Witam po przerwie wakacyjno-wyjazdowej

dzieki za opinie - tymbardziej mnie ciesza ze robilem nozyk raczej tym co w warsztacie znalazlem a nie tym co bym chcial wiec troche niedociagniec w starannosci ma.

Drewno... ha a to sie moze zdziwicie ale to nie jest drewno ;) to zwykly polski tekstolit z ktorego bylo jakies pudelko zrobione przed tem :) pasuje mi ten material bo jest raczej wytrzymalsze od drewna przynajmniej na zarysowania, no i przez to ze to sa wlasciwie jakiesz szmaty sprasowane w rzywicy to po oszlifowaniu nie jest specjalnie sliskie. Z grubsza ksztalt nadawalem mu (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) takim walkiem z poprzyczepianymi listkami papieru sciernego mocowanym w wiertarce a wykanczalem recznie drobniejszym papierem.

Co do sprawowania w terenie to wlasnie wrocilem z wypadu w gory i cos niecos moge juz powiedziec.
Ogolnie mnie nie zawiodl, bylem z nim w lesie na grzybach, kijki na ognisko zastrugal a nawet calkiem sprawnie wycial z leszczyny, kielbaske przygotowal, a i nad rzeka zlowiona rybke oprawil. Za maly jest by nim drewno rabac, to raczej taki maly podreczny nozyk do drobnych prac aczkolwiek ma pewien "zapas" tzn jestem raczej pewny ze sie nie zlamie przy ciezszym zastosowaniu, ograniczaja go bardziej rozmiary.
No i oczywiscie to co mnie najbardziej drazni... przy opisywanych zastosowaniach nie rdzewial ale czasem zachodzil na ciemniejszy kolor...
No coz... czego sie spodziewac po resorowej stali... moze dokladniejsze polerowanie cos by zmienilo...
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
Sorry za jeszcze jeden post ale zapomnialem napisac jak ostrze nadawalem wiec:
Najpierw kontowka + tarcza zaluzjowa (to zeby sie nie namachac za duzo) a jak juz bylo mniej wiecej to reszta pilnikiem.
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
a hartowałeś czy zostawiłeś tak jak jest :?: moze głupie pyatnie ale nie obchodzi mnie to chce wiedziec :) Pozdro
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
a no wcale nie glupie... a ja tez zapomnialem napisac
Tak hartowalem z tym ze nie mam za wielkich mozliwosci sprawdzenia ani ocenienia do jakiego stopnia... po prostu robilem to dosac prymitywnie... podgrzealem mniej wiecej do wisniowego koloru i fruu... do oleju tyle... ostrze trzyma nie narzekam choc moglo byc lepiej - wycinanie galazek calo mu troche popalic... a lamac sie nie lamie co mi sie podoba... nawet rzucanie przetrwal (swoja droga calkiem niezle wywazony mi wyszedl ;) )
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
Wiśniowy to jak na muj gust trochę za mało jan na hartowanie. Nożyk ogólnie jest fajny, podoba mi się kaształt i wykończenie. Tak trzymać!
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
A i jeszcze jedno - w jaki sposób wyprostowałeś resor?
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy EDC by Speedy
a no mam dostep do kuzni znajomego wiec... palenisko kowadlo i mlotek to byl wystarczajacy zestaw ;)
PS. wlasnie przez to poczatek nadawania ostrza byl szlifierka bo przedtem juz troche podczas kucia je podprofilowalem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024