Skocz do zawartości


Zdjęcie

Będzie zaostrzenie prawa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Będzie zaostrzenie prawa?
No, jak Wam się wydaje? Bo ja zaczynam mieć złe przeczucia...
A wolałbym nie skończyć z pięciocentymetrowym Victorinoxem bez blokady :?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Zapomniałem dodać - złe przeczucia wynikają po pierwsze z tego, że jest już przetarty szlak (patrz: Dania), oraz z tego że ostatnio nie ma dnia żeby ktoś nie trafił na pierwsze strony gazet z powodu jakiejś "akcji" z nożem :?
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
nie bedzie... nie moze byc... mysle to tylko chwilowa koniunktura na noz, a nie ogolna tendencja :) a jak sie za to zabiora, to po drodze umrze smiercia ze starosci na korytarzu sejmu.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Tez mi to chodzi od jakiegos czasu po głowie :cry:

Juz kiedys podobny temat pojawił sie na forum, tez tego sie boję, nie wiem dlaczego, ale ostatnio tylko takie tematy mi wpadają w oczy, tu kierowca, teraz jakis świr na ulicy...wg. mnie groźba jest realna - jeszcze tylko oszołomstwa poczują mozliwość zagrywki pod publikę, Roman G. itp. indywidua :evil: mogą namieszać

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Adam nie strasz bo to bedzie najgorsze co moga wymyslic.
Ale znajac zycie to nasi prawodawcy zawsze cos glupiego wymyslic potrafia, a patrzac na zachod to w UE w wiekszosci krajow noszenie noza jest chyba zabronione??

A my przeciez musimy dazyc do UE :(

KKamiLL
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Zaznaczyłem nie. Ale tylko dlatego że mam taką nadzieję.
Ale też myślę że ostatnio trochę za wiele takich incydentów.


pozdrawiam



mlodyraduh
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Trza kupić kilka prześcieradeł i puszkę oleju, a potem do ogródka.... :roll:
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?

Trza kupić kilka prześcieradeł i puszkę oleju, a potem do ogródka.... :roll:



?????????????


Mam nadzieję Jumbo że chodzi ci o produkcję transparentów a nie o podpalanie sejmu :twisted: :wink:


pozdrawiam


mlodyraduh
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Łe no widać, ze kolega młody!!

Moczysz prześcieradło w oleju, w to zawijasz nóż i zakopujesz bez ryzyka zjedzenia przez rdzę.

A wykopie się jak będzie trzeba.... :cry:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
To już było na Okinawie. Wymyślono karate. Co będzie u nas? :wink:
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Ten sposób znam (fakt że jestem mlodyraduh ale po prostu na to nie wpadłem :oops: :oops: ale mi teraz wstyd. Analiza tekstu pisanego mi siada po piatym piwie. Trzeba isć spać.


pozdrawiam

mlodyraduh
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?

To już było na Okinawie. Wymyślono karate. Co będzie u nas? :wink:


U nas juz wymyślili TSUNAMI :wink:


Pozdrawiam


mlodyraduh



Ps. Jak na dokładnie setny post to nie za bardzo ambitny. :oops:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
ja jako gliniarz jestem za ograniczeniem. ALE.....co z tego skoro itak jak ktos chce coś zrobić złego to nóż schowa i dziabnie a jak już nozy zabronimy to weżmie drut stalowy naostrzony czy temu podobną rzecz.

jednak nóż to najniebezpieczniejsza broń i w sumie mógłby byc dozwolony np do noszenia przy sobie POZA MIASTEM. a w miescie (wsi?)tylko w zapinanym pokrowcu uniemozliwiajacym jego natychmiastowe uzycie.
juz ja bym takie pokrowce opracował-wyjecie noża (jakiegokolwiek) czas : ok.5 sekund(minimum). :twisted:

ogólnie- utopia. i tak kazdy bedzie nosił to co chce tłumacząc sie na 1000 sposobów a szkodliwośc społeczna takiego czynu -zerowa więc i kary ni ma.
watpię, żeby coś spłodzili (najwyżej zabronia automatów co i tak jest bez sensu;))
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?

ja jako gliniarz jestem za ograniczeniem. ALE.....co z tego skoro itak jak ktos chce coś zrobić złego to nóż schowa i dziabnie a jak już nozy zabronimy to weżmie drut stalowy naostrzony czy temu podobną rzecz.

jednak nóż to najniebezpieczniejsza broń i w sumie mógłby byc dozwolony np do noszenia przy sobie POZA MIASTEM. a w miescie (wsi?)tylko w zapinanym pokrowcu uniemozliwiajacym jego natychmiastowe uzycie.
juz ja bym takie pokrowce opracował-wyjecie noża (jakiegokolwiek) czas : ok.5 sekund(minimum). :twisted:

ogólnie- utopia. i tak kazdy bedzie nosił to co chce tłumacząc sie na 1000 sposobów a szkodliwośc społeczna takiego czynu -zerowa więc i kary ni ma.
watpię, żeby coś spłodzili (najwyżej zabronia automatów co i tak jest bez sensu;))


Ty to wiesz i my tez. Ale wytlumacz to naszym politykom

Tak samo bylo z wiatrowkami - dobrze ze teraz wreszcie ktos im zwrocil na to uwage. Jaka roznica czy masz gwint w lufie czy nie jak masz 25J energii srutu??
I tym krzyde zrobisz i tym - gwint tu nie ma znaczenia. Ale nasi politycy twierdzili dlugo ze ma

Wiec jakby z nozami cos powymyslali to tez sie nie zdziwie
A narazie modlmy sie zeby zadnemu z nich nie odbilo i nie zaczeli cos w tym kierunku kombinowac

KKamiLL
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Raczej nie zabronią.A unią sie nie posiłkujcie bo korsyka i sycylia też w unii a tam nikt noszenia(w pierwszej chwili napisałem nożenia- niezły wyraz) noży nikt nie zabrania.
a unii jak się coś nie podoba to niech się do nas dostosuje albo idzie precz :twisted:

w naszym prawie to bym tylko chciał normalnego ustawienia prawa do obrony koniecznej - ktoś mnie zaatakował mogę się bronic jak chcę czym chcę i nie mam żadnych sankcji za to że zrobię z nim co chcę.

ale te głąby tego nie uchwalą :cry:
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?

w naszym prawie to bym tylko chciał normalnego ustawienia prawa do obrony koniecznej - ktoś mnie zaatakował mogę się bronic jak chcę czym chcę i nie mam żadnych sankcji za to że zrobię z nim co chcę.
ale te głąby tego nie uchwalą :cry:

O dziwo jest uchwalone całkiem nieźle :wink: , prawie tak jak mówisz, bronisz się legalnie czym chcesz łącznie z wszelkimi "narzędziami niebezpiecznymi" a "napastnik sam sobie musi przypisać winę za poniesione szkody" 8) Zerknij do kodeksu karnego albo tu:
http://www.forum-kul...showtopic=65978
Gorzej z "głąbami" którzy przyjadą rozpoznać zdarzenie oraz tymi, którzy będą cię sądzić.
A wracając do ewentualnego zakazu noszenia nozy - jego absurdalność napawa mnie nadzieją, że nie przejdzie, a jeśl nawet i tak będę nosił i to bynajmniej nie w pokrowcach Cougar-made :wink: .
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Myślę, że będą takie próby. Czy to zrobią przy obecnym politycznym bałaganie to inna rzecz. Ostatnio media bardzo często donoszą o użyciu noża - stał się to modny temat, jak sekty, pedofilia, itd.

Nie mam danych, ale myślę, że pewien wpływ może mieć (jeśli już nie ma) bezkrytyczne zachwalanie noży jako narzędzia do 'samoobrony' - zob. niektóre aukcje Allegro, czy sklepy internetowe.

Ludzie boją się coraz bardziej, wśród młodych panuje moda na bycie 'twardym gościem', a nóż jest dostępny dla ludu o wiele łatwiej niż broń palna. Powstaje połączenie niestabilnej (obciążonej lękami i kompleksami psychiki) z noszeniem niebezpiecznego narzędzia i nieszczęście gotowe.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
No i info dzisiaj z WP ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])- pierwszaw wiadomość o podcięciu gardła szefa przez swojego pracownika, a od razu poniżej, że złapano studenta -nozownika :evil:
K..wa co się dzieje 8O

Pozdrawiam
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
Mam Amphibiana auto [tez nowina, co? :) ].
Jesli nasi fajowi poslowie wprowadza zakaz nozy typu auto to co, zrobia ze mnie kryminaliste czy jak? Moze bede musial starac sie o pozwolenie na bron palna? A co jesli mi testy na obecnosc cukru we krwi zle wyjda - okaze sie, ze to noz nie dla mnie i bede musial sprzedac?
Mamo ratuj...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie zaostrzenie prawa?
RFN - po wprowadzeniu zakazu posiadania nozy auto, balisongow itp. w ustawie podano okres przejsciowy, w ktorym nalezalo sie pozbyc takowych.

Mozna bylo zniszczyc, oddac na policji itp.

Juz minal.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024