Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kershaw leek czy Camillus cuda edc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_cerbera
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Cześć wszystkim nożoholikom!, mam dylemat jaki nóż wybrac czy Kershaw leek'a czy Camillus cuda edc , z jednej strony piekna stylistyka i ten cudowny SpeedSafe a z drugiem znakomita stal 154cm. Ludziska doradżcie, może ktoś posiada leeka albo edc i byl by skłonny napisac mala charakterystyke :) . Pozdrawiam !.
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Niedawno też stałem przed podobnym dylematem, tyle że zamiast Leeka była Delica (podobne cenowo). Zdecydowałem się na... CRKT M21-02 (mniejsza wersja) :roll: . Zamówiłem w piątek w military.pl. O Cuda naczytałem się, że często zdarzają się bladeplaye (nie wiem czy to do końca prawda).

Hmm, przy okazji - przy zamówieniu można napotkać na śmieszą rzecz. Mianowicie pytanie o rodzaj wysyłki - tzw. Poczta Polska vs Kurier (obydwie w tej samej cenie - 10zł). Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie zaznaczy pierwszej opcji :D
  • 0

budo_cerbera
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Mac gdzie na forum jest opisany Cuda EDC ? o leeku cos znalazlem ale o cuda jakos nie mialem szczescia.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Wyszukiwarka jest faktycznie kompletnie do dupy.

Jest kilkanascie tematow, zmus sie ;) i przejrzyj pare- parenascie stron w tym dziale, znajdziesz przynajmniej kilka z nich.
  • 0

budo_cerbera
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
OK biorę się za szukanie , nie jest tego malo no ale to sama przyjemność:) ach te noże...... a może jakiś inny nożyk do +\- 350zł by ktoś polecił, pozdrawiam!
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
BM Monochrome :)

Nie wiem, za ile w Polsce go mozna srednio dostac, ale powinno byc ponizej trzech stow - w Alercie sprawdzilem, 290 PLN.

Spokojnie jest wart tej kaski.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Ja bym powiedział że Endura ;)

Zaskakująco nieduży jak na 4" ostrza, płaski i lekki, tnie jak diabeł, leży wygodnie, konserwacja noża ogranicza się do mycia pod kranem i wycierania ścierką, oraz przeciągnięcia jakąś ostrzałką raz na jakiś czas.

Co prawda widzę, że pytanie jest o noże sporo mniejsze, to jeśli to miałby być podstawowy EDC to dość szybko można docenić zalety dodatkowego cala ostrza ;)

No i cena w Sharq to aktualnie chyba ociupinkę poniżej 300PLN - więc w podanej przez Ciebie cenie można sobie jeszcze zmieścić się z pochewką do noszenia noża poziomo na pasku, i jest pełen wypas 8)

AdamD ostrzega:
Endura to nóż do CIĘCIA, i jako taki nie posiada Taktycznego Zapasu Mocy pozwalającego na wydostanie się z czołgu z zaspawanymi włazami. :)


Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Tez o niej pomyslalem, ale skoro kolega zaczal o nozach z metalowa rekojescia, to podrzucilem Monochroma ;)

No i fakt - jest duza.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc

OK biorę się za szukanie , nie jest tego malo no ale to sama przyjemność:) ach te noże...... a może jakiś inny nożyk do +\- 350zł by ktoś polecił, pozdrawiam!


Może CRKT M21 albo M16??
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Aaaa.... No tak.

Monochrom jest tez jednak bardziej "taktyczny" - rekojesc bardzo wyraznie wystaje z lapy i zamknietym moze nie da sie podwazyc zaspawanego czolgowego wlazu, ale juz taka na przyklad szybe w samochodzie mozna wybic o wiele wygodniej, niz Endura papieros
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Hehe, żeś mi przypomniał właśnie akcję z wybijaniem szyby i Endurą. Odbyłem taką coś ze dwa dni temu maks, kiedy to pozbywaliśmy się pękniętej szyby z drzwi do kuchni. Złapanie ZAMKNIĘTEJ Endury za okolice mocowania klipsa, i wystarczyło jedno puknięcie "garbem" żeby dokonać destrukcji. Oczywiście glass-breakerem byłoby łatwiej ;) co nie znaczy że się Endurą nie da.

Inna to rzecz, że przypomina to trochę otwieranie piwa popperem :roll:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
AdamD, o to wlasnie chodzi - myslisz, ze dalbys rade tak rozbic np. "bezpieczna" szybe samochodowa?

Endura nawet w uchwycie "malpim" na dlugosc nie daje takich mozliwosci, jak monochrom.

Jasne, ze to takie "popperowanie" piwa, ale jesli chcesz miec jeden EDC z "zapasem mocy" :) do "Ass save"-akcji np. w aucie, to ja chyba wole moja calkiem stalowa zabaweczkie ;)

A zeby nie bylo calkiem OT - jak wroce do domu, to wrzuce fotki na ktorych monochrom i CUDA EDC sa razem dla porownania.

Tu ich nie mam, a nie chce mi sie teraz szukac.
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Nawet sie nad chivem nie zastanawiaj-420HC to zalosna stal do EDC .Tepi sie na byle czym,latwo sie szczerbi i wygina-nie warto sie meczyc.Wez Cude EDC-potrafi miec taki "gabczasty" blade play przez teflonowe podkladki,Endure-ostrze bedzie troche chodzic od elastycznosci zytelu,jak tam z tym BM Monochrome-nie wiem ale to Bm wiec powinno byc dobrze.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
No to sru.

Fotki. Z takiego jednego forum.
Orzelek...
Dołączona grafika

...i reszka ;)

Dołączona grafika

Jak widac, CUDA jest malutka - i jeszcze kolek ma dosc daleko od rekojesci.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Tak sie sklada ze mialem CUDE EDC a teraz mam Leek'a (do sprzedania http://www.fabrykasi...pic.php?t=22535 - zapraszam).

Co moge poweidziec??

Cuda to bardzo fajny nozyk. Faktycznie 154CM to duza zaleta, ale nie wiem czy w tak malym nozu potrzba az takiej stali.
Ale z kolei Leek ma Speed Safe, ktore naprawde bardzo fajnie dziala. (masz wrazenie ze to automat)

Cuda bardziej mi sie podoba, choc leek na zdjeciach wygladal ladnie wiec go kupilem.

Wyboru i tak musisz dokonac sam bo jak znam zycie to doradzanie i tak na wiele Ci sie nie zda

KKamiLL
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw leek czy Camillus cuda edc
Cude kupiłem braciakowi kilka miesięcy temu, jako jego pierwszy "markowy" nóż. Ostrze częściowo ząbkowane.Nie jest nożoholikiem, ale łapie lekkiego bakcyla.Od chwili wejścia w posiadanie praktycznie nie rozstaje się z nim, jest zajebiście zadowolony. Ja miałem go kilka dni, wg mnie świetny nożyk do noszenia na codzień. Nie jakaś hardcorowa maszyna, ale podręczny nóż. Pojawiło się lekkie bladeplay, ale wystarczyło dokręcić oś główną (która dość czesto zaczęła się luzować, zaradził lakier do poznakci), śruba typowy imbus. Krawędź tnąca ostrza ma troszkę nierówny szlif, o czym było na stronie Pitera. Stal 154cm nie wymaga komentarza. Nóz lekki, poręczny, wygodny w chwycie. Framelock trzyma zajebiście pewnie. Generalnie moja ocena jest jak najbardziej pozytywna.
Ale i tak błąka mi się po głowie Monochrome...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024