Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeden ze 110...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Jeden ze 110...
Dzisiaj odebrałem przesyłkę w której dotarł oczekiwany Fallkniven F1 wyprodukowany w nowej stali 3G albo jak kto woli SPGS. Jak wygląda F1 każdy wie - taki mały poręczny smyk tylko że jego twardośc dla tej próbnej serii to 62HRC..... Ostrze oczywiście goli włoski i tnie kartki w locie (tylko że dzwięk ciętej kartki jest taki jakiś bardziej przerażający) Zadnej metryczki Fallkniven nie dołożył jedynie na ostrzu widnieje napis 3G steel TEST SERIES.Co potwierdza to że ostrze zapakowano w kartonową osłonkę a pokrowiec ze skóry dołączono obok i pudełko oczywiście z napisem VG10 ale trudno żeby wyprodukowano 110 opakowań..hehehe.Próbowałem (o naiwny) negocjowac by wykonano mi go w wersji z micartą za dopłatą czy jak tam by chcieli ale moje starania spełzły na niczym a szkoda bo jak zapewnia producent seria 110 sztuk F1 3G już się nigdy nie powtórzy.Cieszy mnie tylko że taki rodzynek uświetni moją kolekcyjkę bo w uzytkowaniu outdoorowym pewnie go nigdy nie zastosuję!!! :)
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden ze 110...
Gadaj szybko ile kosztowal ten nowy F1. Bo stary F1 to moj ukochany fixed. Chcialbym wiedziec ile kasy szykowac na jesien jak juz wypuszcza wersje seryjna. Jak go troche przetestujesz w terenie (jesli sie zdecydujesz na to) napisz jakas krotka recenzje jak wypada w porownaniu z VG10.
I wrzuc chociaz jedna fotke-to nic ze wszyscy i tak wiedza jak F1 wyglada.

pozdrawaim
Fred
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden ze 110...
a co to niby ma byc za stal ta 3G ??

KKamiLL
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden ze 110...
http://www.forum-kul...showtopic=67169
:)
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden ze 110...
Wiem Fred wiem znam twoje Fallknivenowe zapędy,Ale skąd przekonanie że coś takiego ma wyjśc znowu?Wiem że to była seria próbna pod nową serię noży TK sprawdzano na starej wersji wytrzymałośc itp.jak się sprawdził nowy laminacik to reszty już nie maltretowano i łamano poszedł do oprawy i na rynek.A wybrano pewnie F1 bo wymiarami pasował pod TK
Nie znam angielskiego wzorowo ale wydaje mi się z tego tekstu że nic już nie wymyślisz

We have made a smaller test series of this new steel using the F1 pattern and members of the KnifeForums have now the possibility to be the first to make a purchase of this one-night-stand offer.

We have 110 pc to sell and when these are sold, we have no plans to make anymore.

Kosztował bardzo bardzo bardzo przyzwoicie i nie było to 160 euro jak zapowiadał producent tylko nie wiele więcej niz zwykły F1
Więc tymbardziej gęba mi się śmieje że taki unikat mam za tak małą kasę i w dodatku cała sprawa to napisanie maila a reszta już się potoczyła
Masz ochotę to opiszę ci dokładną drogę do szczęścia na maila....

A foty? hmmm nie mam cyfrówki :( mam tylko kamerkę więc tam mogę cyknąc parę fotek ...ale nie wiem jak je wkleic...mogę wysłac na maila ale bez makro poziom zdjęcia mocno będzie odbiegał od Piterowego
Pozdrawiam
Raffii
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden ze 110...
no to fallkniven daje czadu wymyslajac takie laminaty ze stali.
Ciekaw jestem jak wypada to trzymanie ostrza w porownaniu do pozostalych znanych stali

KKamiLL
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden ze 110...
Jak pomęczę trochę tą stal to opiszę napewno jak wypada z tradycyjnym nożem Fallknivena w laminacie VG10
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024