Skocz do zawartości


Zdjęcie

Młodszy ratownik WOPR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
Odpowiem ci tak na poczatku mowi sie ze sie na tym zarobi ale ludzie ktorych znam majacy mlodszego ratwonika robia to teraz spolecznie i za darmow poprostu jeddyne korzysci jak narazie jakie z tego maja sa takie ze za darmo moga wesc na basen i ze pozniej moga robic starszego ratownika mloadszy ratownik kosztuje okolo 450 zl a starszy 550 ale zeby miec starszego najpierw musisz miec mlodszego a jak masz starszego ratownika to juz mozesz pracowac normalnie na umowe na basenie i najlepiej miec jeszcze patent motorowy wtedy jest spoko bo mozesz jeszce na jeziorach pracowac jako ratownik na ludce pozr
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR

Hmmm, mam do Ciebie trzy pytanie (bardzo miło jakbys sympatycznie odpowiedział):

-Ile to kosztuje?

-Ile sie zarabia jako młodszy ratownik?

-Czy mozna płynać w okularakach?

Pozdr.


hehe ja w ogóle sympatyczny jestem więc i sympatycznie odpowiem;)

-kurs na młodszego ratownika kosztuje 330zł, do tego składka roczna na WOPR (40zł bodajrze), do tego wyrobienie książeczki członka WOPR (nie wiem ile bo wcześniej wyrabiałem), plus czapeczka i koszulka ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ale możliwe ze dostaniesz za darmo lub taniej. kurs na wodnego ratownika wopr kosztuje 500zł. ale jeszcze trzeba mieć patent.

- moi koledzy mówili ze zarabiają 1000zł na ręke, ale jest zasada ze liczba młodszych ratowników nie może przekroczyć 50% ratowników starszych... no i mało kto zatrudni młodszego na plaży. a jeśli chcesz pracować na koloniach, wycieczkach itd to musisz mieć przynajmniej wodnego ratownika. no i ceny sobie sam ustalasz :]. nie wiem jakie tam są ceny. na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są rózne oferty pracy. można podpatrzeć ceny.

-możesz w okularkach ale ja wole w slipkach ;) . można mozna (ale to chyba zależy od instruktora, ale problemy być niepowinno). ale weź pod uwage, czy nie będzie problemu jak będziesz do wody wskakiwał, zeby ci nie spadły. wtedy moze być nieciekawie, bo kazda sekunda jest ważna... możesz również w czepku pływać...

pozdrawiam
Qwert_il - młodszy ratownik WOPR :) :):)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR

Odpowiem ci tak na poczatku mowi sie ze sie na tym zarobi ale ludzie ktorych znam majacy mlodszego ratwonika robia to teraz spolecznie i za darmow poprostu jeddyne korzysci jak narazie jakie z tego maja sa takie ze za darmo moga wesc na basen i ze pozniej moga robic starszego ratownika mloadszy ratownik kosztuje okolo 450 zl a starszy 550 ale zeby miec starszego najpierw musisz miec mlodszego a jak masz starszego ratownika to juz mozesz pracowac normalnie na umowe na basenie i najlepiej miec jeszcze patent motorowy wtedy jest spoko bo mozesz jeszce na jeziorach pracowac jako ratownik na ludce pozr

:lol: Bosze ;)

stopnie w ratownictwie:
- mlodszy ratownik wopr
- ratownik wodny wopr
- starszy ratownik wopr
- instruktor wopr
- instruktor wykladowca wopr

Post bezsensowny. Mlodszy ratownik nie moze pracowac samodzielnie. Musi go nadzorowac ratownik starszy stopniem. Wodny/starszy bez znaczenia. Przy min. 5 ratownikach szef zmiany ( starszy ratownik ) jest dowodca druzyny. Ile co kosztuje zalezy od miasta u mnie kursy mlodszy/wodny sa po 550pln. Patent nie mozesz tylko musisz miec, zeby przeskoczyc na ratownika wodnego ( na starszego musisz miec 2 lub 3 - nie pamietam ).
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
Gwoli scislosci, to obecnie drugi stopien nie nazywa sie ratownik wodny, ale po prostu ratownik WOPR. Chociaz popularnie dalej mowi sie wodny.
kane: co do kursow w Warszawie, proponuje odezwac sie do shafta.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
dokladnie jak napisaliscie, mlodszy ratownik nie moze sam sprawowac opieki, nie moze rowniez na otwartych akwenach, musi byc z nim ktos starszy stopniem, zreszta mlodszych ratownikow jest od groma, ciezko znalezc jakas prace - zeby zrobic wodnego trzeba miec albo patent zeglarski albo zaliczony kurs open water divera
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
...albo patent motorowodny, albo instruktora plywania.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
6. Posiadanie co najmniej jednego spośród uprawnień przydatnych w ratownictwie wodnym:
motorowodne,
żeglarskie,
trenera lub instruktora pływania,
lekarza medycyny,
pielęgniarka,
ratownika medycznego po studium policealnym,
przewodnika turystyki kajakowej,
nurkowania swobodnego (bez płetwonurka młodzieżowego),
instruktora innych sportów , dyscyplin wodnych
:wink:
pozdrawiam
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
we wrześniu zrobie se patencik sternika motorowodnego :) . a w przyszłym roku sie postaram o ratownika WOPR "wodnego" ;)

ehhh dzisiaj już koniec sezonu... schowaliśmy bojki... cały sprzęt... posprzątaliśmy kanciape... oddaliśmy klucze... jakoś tak sie sentymentalnie zrobiło :P :P
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
na wodnego musisz miec conajmniej 100 godzin pracy kolego:)
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
wiem :twisted:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
i rok odstepu od mlodszego. raczej w przyszlym roku nie bedziesz mial wodniaka ;) :lol:
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
oj tam, młodszego robiiłem w tym roku, to w przyszłym sobie zrobie może wodnego. przymyka sie oko na takie szczegóły, np mój kolega zdawał na wodniaka, chociaż nie miał ukończonych 18 lat. po prostu zabrali mu papiery aż dorośnie. albo kto inny zdawał bez patentu. tak samo poczekają aż sobie patent zrobi...
  • 0

budo_cogito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
j amam od roku mlodszego ratwonika. nie bylo problemu zropbic bo trenwoalem i trenuje w skzole sportowej... na jeziorze na 50m 30 sek na basenie ok 27... :wink: a jak dla mnie zeby byc mlodszym/wodnym ratownikiem WOPR to trzeba miec kondycje.. bo jak kogos nie wylowisz to bedzie na ciebie (nie wspominjac o sumieniu..)
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Młodszy ratownik WOPR
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024