Skocz do zawartości


Zdjęcie

Policjant i jego pistolet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Policjant i jego pistolet

problem zaczyna się gdy policjant chce np. postrzelac sobie poza słuzbą z broni palnej np. w strzelaniach IPSC - tutaj juz znowu trzeba miec osobną zgodę na wykorzystywanie do tego celu broni słuzbowej - wtedy najleiej miec prywatną klamke i o nic nikogo sie nie "prosic " ;)


ale pozwolenie oddzielne tez trzeba miec wtedy na prywatna klamke??
Czy jak sie jest policjantem to wystarczy??

A jesli trzeba miec pozwolenie to rozumiem ze sie je dostaje bez najmniejszych problemow ??

KKamiLL
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Policjant i jego pistolet
ostatni raz wyjasniam :
-na prywatną klamke pozwolenie trzeba miec osobne -zdobywa sie je bardzo rzadko jesli istnieja dokumenty na to, że jestes zagrożony bardziej i stale na niebezpieczeństwo utraty zycia lub zdrowia.policjantowi jest ciezej zdobyc pozwolenie na broń prywatną bo MA SŁUZBOWA I MOŻE JA NOSIC CAŁY CZAS ZE SOBĄ .

-aby nosic słuzbową broń ze sobą policjant nie musi miec żadnych zezwoleń bo może nosic ja stale.

-aby przechowywac broń w domu policjant nie musi miec zezwolenia i POWINIEN PRZECHOWYWAC JĄ W DOMU ale jesli komendant zarządzi inaczej to na przechowywanie jej w domu dosstaje sie bez problemu pozolenie (chodzi wyłącznie o broń służbową)

-je.sli chcesz sobie postrzelac poza słuzbą to musisz miec osobne pozwolenie bo NIE WOLNO CI POSIADAC AMUNICJI DO SŁUZBOWEJ BRONI POZA PRZYDZIELONĄ (nie możesz kupic amunicji bez pozwolenia na broń prywatna)

jaies pytania ?

oczywiscie nie można nosic do słuzby prywatnej klamki (podobno ktos gdzieś dostał zezwolenie KWP na takie cos ale znam to tylko z plotek a sam nie próbowałem)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Policjant i jego pistolet
cougar rozumiem to co piszesz, tylko co za imbecyl wymyslil takie przepisy.

Po chuj policjantowi klamka w domu jak nie moze se z niej postrzelac z wlasnej amunicji??
tego nie kumam - zreszta to straszna glupota.

KKamiLL

PS. a moze sa jakies sytuacje w ktorych policjant po sluzbie noszac sobie juz ta bron moze jej uzyc?? na policyjnej amunicji (bo zakladamy ze swojej nie wklada bo nie moze)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Policjant i jego pistolet

PS. a moze sa jakies sytuacje w ktorych policjant po sluzbie noszac sobie juz ta bron moze jej uzyc?? na policyjnej amunicji (bo zakladamy ze swojej nie wklada bo nie moze)

JASNE. takie jak w normalnej słuzbie oraz stanie wyższej konieczności czy obronie koniecznej...
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policjant i jego pistolet
jest lepiej niz myslalem - nigdy w to nie wnikalem, ale wydawalo mi sie ze policjant moze uzywac i nosic bron sluzbowa tylko na sluzbie. dzieki Cougar :-)
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Policjant i jego pistolet
To ja mam takie lekko kontrowersyjne pytanie.

Znacie moze jakies przypadki, kiedy policjant nosil/uzywal broni nie-sluzbowej, na ktora nie mial pozwolenia?

Pozdro
J.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policjant i jego pistolet

Znacie moze jakies przypadki, kiedy policjant nosil/uzywal broni nie-sluzbowej, na ktora nie mial pozwolenia?


A jeżeli znam, to napisać tutaj, czy do redakcji Faktów pobiec? 8O
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Policjant i jego pistolet

A jeżeli znam, to napisać tutaj, czy do redakcji Faktów pobiec? 8O


Wystarczy 'tak' lub 'nie', hahahahahaha ;-)

No moze rzeczywiscie nie bylo to przemyslane pytanie, delikatnie mowiac ;-)

Pozdro
J.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024