Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy
Jaaaapierdoooole 8O

Dobra, proponuję konkurs. Wygrywa ten, kto będzie w stanie przeczytać na głos dowolny post Goscia84 i się przy tym nie udusi :)

Jedna mała uwaga:

Termin dysleksja rozwojowa obejmuje kilka rodzajów zaburzeń:

DYSLEKSJA- trudności w czytaniu (zaburzenia zarówno tempa i techniki czytania, jak i stopnia rozumienia treści)
DYSORTOGRAFIA- trudności z opanowaniem poprawnej pisowni ( dziecko popełnia błędy ortograficzne mimo dobrej znajomości zasad pisowni)
DYSGRAFIA- niski poziom graficzny pisma (brzydkie, koślawe litery, trudności z utrzymaniem się w linijce, litery w wyrazach nierówne)
DYSKALKULIA - problemy w matematyce (niski poziom rozumowania operacyjnego, kłopoty z pojęciami abstrakcyjnymi, np. pojęciem liczby, wielkości, proporcji).


Nic tam nie ma o interpunkcji. Cholera, nie to że się czepiam, ale wstawienie kilku kropek i przecinków chyba powinno się udać 8O

Obrazek:
AdamD wali głową w mur, w cieżkiej rozpaczy nad upadkiem nie tyle już czystości pięknej polszczyzny, ile nad utratą komunikatywności w wypowiedziach Gościa, który to Gość stanął na skraju. Krok dalej i bez słownika polskawo-polskiego nie dałoby się odczytać myśli zawartych w tekście.

Apel:
Ludzie, miejcie litość. Moje oczy cierpią, mój mózg zwija się w konwulsjach jak czytam takie rzeczy. Podstawowe zasady ortografii i interpunkcji nie powstały po to, żeby utrudniać życie, tylko po to żeby ułatwiać porozumienie. Bierzcie je proszę czasem pod uwagę!

Pozdrowienia,
Pozdrawiam Mamę, Tatę, brata, dziewczynę Magdę oraz wszystkich, którzy zechcą zostać pozdrowieni ;)

AdamD
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Nic tam nie ma o interpunkcji. Cholera, nie to że się czepiam, ale wstawienie kilku kropek i przecinków chyba powinno się udać 8O

A ja wiem jak On sobie radzi z interpunkcją :) stawia kropkę w dowolnym miejscu co 4 linijki :D Jestem genialny. :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Jaaaapierdoooole 8O

Dobra, proponuję konkurs. Wygrywa ten, kto będzie w stanie przeczytać na głos dowolny post Goscia84 i się przy tym nie udusi :)

Jedna mała uwaga:

Termin dysleksja rozwojowa obejmuje kilka rodzajów zaburzeń:

DYSLEKSJA- trudności w czytaniu (zaburzenia zarówno tempa i techniki czytania, jak i stopnia rozumienia treści)
DYSORTOGRAFIA- trudności z opanowaniem poprawnej pisowni ( dziecko popełnia błędy ortograficzne mimo dobrej znajomości zasad pisowni)
DYSGRAFIA- niski poziom graficzny pisma (brzydkie, koślawe litery, trudności z utrzymaniem się w linijce, litery w wyrazach nierówne)
DYSKALKULIA - problemy w matematyce (niski poziom rozumowania operacyjnego, kłopoty z pojęciami abstrakcyjnymi, np. pojęciem liczby, wielkości, proporcji).


Nic tam nie ma o interpunkcji. Cholera, nie to że się czepiam, ale wstawienie kilku kropek i przecinków chyba powinno się udać 8O

Obrazek:
AdamD wali głową w mur, w cieżkiej rozpaczy nad upadkiem nie tyle już czystości pięknej polszczyzny, ile nad utratą komunikatywności w wypowiedziach Gościa, który to Gość stanął na skraju. Krok dalej i bez słownika polskawo-polskiego nie dałoby się odczytać myśli zawartych w tekście.

Apel:
Ludzie, miejcie litość. Moje oczy cierpią, mój mózg zwija się w konwulsjach jak czytam takie rzeczy. Podstawowe zasady ortografii i interpunkcji nie powstały po to, żeby utrudniać życie, tylko po to żeby ułatwiać porozumienie. Bierzcie je proszę czasem pod uwagę!

Pozdrowienia,
Pozdrawiam Mamę, Tatę, brata, dziewczynę Magdę oraz wszystkich, którzy zechcą zostać pozdrowieni ;)

AdamD




Podstawowe zasady
Informacje o podstawowych zasadach panujących na Vortalu Budo

5. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwia się listami prywatnymi.
http://www.fabrykasily.pl/rules.php

Mój kolega też ma dysleksje i robi pełno błędów interpunkcyjnych.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Mój kolega też ma dysleksje i robi pełno błędów interpunkcyjnych.


To fajnie! :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy
Kiod, miej litość.

Jestem na forum zarejestrowany od daaaaaawna, i regulamin parę razy widziałem.

Przyjrzyj się mojemu postowi - apeluję tam o CZYTELNOŚĆ, a nie piętnuję błędy ortograficzne / interpunkcyjne Gościa.

Ale, co tam. Napisz PW do Fiodora ze skargą.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy
Oj iej nie pisz. coś mi się wydaje że fiod jest teraz mocno wkurwiony :bad-words:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Ale, co tam. Napisz PW do Fiodora ze skargą.

Pozdrawiam,
AdamD


Jaja se robisz.A odnośnie Gościa84 to chłopak już się tyle nasłuchaj przez ten swój temat że żal mi go troche.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Mój kolega też ma dysleksje i robi pełno błędów interpunkcyjnych.


To fajnie! :)


No nie wiem, bo niby kto mi miał na dyktandach pomagać?? :)

Oj iej nie pisz. coś mi się wydaje że fiod jest teraz mocno wkurwiony


W sumie jak by mi ktoś rower ukradł, to bym też szczęśliwy nie chodził.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Jaja se robisz. A odnośnie Gościa84 to chłopak już się tyle nasłuchaj przez ten swój temat że żal mi go troche.


Nie, całkiem poważnie piszę. Napisz skargę, jeśli uważasz że złamałem regulamin.

Żal Ci go? Hmm... a mnie żal moich oczu. Się poza tym nabawiam rozstroju nerwowego jak widzę że ktoś gwałci mój język ojczysty. Kurde, to naprawdę nie jest jakieś ekstremalnie trudne, żeby pisać może nie tyle czysto "technicznie" i stylistycznie, ile po prostu zrozumiale. No bo chyba nikt nie uwierzy, że na codzień kolega Gosc84 mówi tak, jak pisze 8)

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" chyba jednak ma spory sens. I żeby jeszcze te dzieci zechciały się zarazić czytaniem, i po nabyciu stosownych umiejętności w tym zakresie zechciały czytać sobie same ...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

nie raz widze osoby w zwykłym ubraniu teraz latem i noszą paralizatory elektryczne przy pasku miotacze gazu zwykli ludzie


Macie fajny klimat w Gdańsku :)


hmmm... :rofl: 2 lata tu siedze i jeszcze nie trafilem na kolesia z takim sprzetem przy pasku. Coz, moze to przypadek... :lol:
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy
No co ty? U was w Gdańsku policja nir chodzi?
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Żal Ci go? Hmm... a mnie żal moich oczu. Się poza tym nabawiam rozstroju nerwowego jak widzę że ktoś gwałci mój język ojczysty. Kurde, to naprawdę nie jest jakieś ekstremalnie trudne, żeby pisać może nie tyle czysto "technicznie" i stylistycznie, ile po prostu zrozumiale.


Może się sentymentalny robie na starość.

No bo chyba nikt nie uwierzy, że na codzień kolega Gosc84 mówi tak, jak pisze 8)

Myślisz że mówi bez przecinków i kropek?? :D
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

nie raz widze osoby w zwykłym ubraniu teraz latem i noszą paralizatory elektryczne przy pasku miotacze gazu zwykli ludzie


Macie fajny klimat w Gdańsku :)


hmmm... :rofl: 2 lata tu siedze i jeszcze nie trafilem na kolesia z takim sprzetem przy pasku. Coz, moze to przypadek... :lol:


Może nie wiesz gdzie szukać :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Myślisz że mówi bez przecinków i kropek?? :D


Myślę właśnie że mówiąc stosuje piękną interpunkcję. Próbowałeś Kiod zrobić eksperyment, i przeczytać to co ten człowiek napisał zgodnie z arkanami trudnej sztuki czytania po polsku? Powodzenia!

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy
co recht to recht panowie. Ja musialem czytac, umownie nazwijmy to "zdanie" przynajmniej dwa razy :)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

No co ty? U was w Gdańsku policja nir chodzi?


a u Was w cywilu policja chodzi ze sprzetem przy pasku?
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Myślisz że mówi bez przecinków i kropek?? :D


Myślę właśnie że mówiąc stosuje piękną interpunkcję. Próbowałeś Kiod zrobić eksperyment, i przeczytać to co ten człowiek napisał zgodnie z arkanami trudnej sztuki czytania po polsku? Powodzenia!

Pozdrawiam,
AdamD


Tak i to nie jeden raz i nie twierdze, że należało to do najprzyjemniejszych rzeczy w moim życiu.Chociaż w jego przypadku byłbym skłonny bardziej winić o to oświate niż Jego samego, bo jak widać gdzieś nastąpiło zaniedbanie, a to już chyba nie jego wina(ale to już chyba nie ten temat :D ).

pozdrawiam
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

Chociaż w jego przypadku byłbym skłonny bardziej winić o to oświate niż Jego samego, bo jak widać gdzieś nastąpiło zaniedbanie, a to już chyba nie jego wina(ale to już chyba nie ten temat.


Przeczytaj to powyższe zdanie kilka razy i zastanów się co napisałeś?

Dyslekcja, dysgrafia? A może po prostu dysdebilizm? Nie piszę tutaj o Gościu, bo nie chcę urazić.
Za moich czasów błędy leczyło się słownikiem i pisaniem słówke w zeszytach. Jak ktoś brzydko pisał, to pisał ołówkiem tak długo, aż się nie nauczył porządnie pisać.
A dzisiaj gówniarze świecą kretyńskimi papierami, robiąc z siebie niedorozwiniete dzieci. A za ileś lat, to jako pracownik jakiejś firmy, też będzie ten papier pokazywał, jak napisze w jakimś piśmie: ópszejmie dzienkuje za zlorzonom ofertem.... I tak rośnie pokolenie debili, które nie umie czytać, pisać i liczyć. Bo przecież można papier załatwić sobie.

Przede wszystkim mowa i pismo świadczy o człowieku, a jak myślisz, jako szef firmy, jakie miałbym zdanie o takim pracowniku?
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy

a u Was w cywilu policja chodzi ze sprzetem przy pasku?

Nie zauważyłem że było napisane o cywilnym ubraniu :oops:


Za moich czasów błędy leczyło się słownikiem i pisaniem słówke w zeszytach.

Teraz też ci mniej leniwi dyslektycy czyinni sprawdzają w słowniku zanim coś napiszą, Ale są tacy, którym się po prostu nie chce- po co? Mają przecież papierek.
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do policjantów i innchy funkcjonariuszy
Do tego co pisał Jumbo chciałbym dodać cosik jeszcze...
Pamiętam, że jak ktoś - coś 'przeskrobał'... to pani nauczycielka podchodzila (lub wolala do siebie)... nastepnie kazala wyciagnac lapke do przodu... i wymierzala drewniana linijka (taka do odmierzania przy tablicy) 'kary'... najczesciej 10 lapek - niezaleznie od wykroczenia...
Lzejsze kary to - kleczenia na grochu, stanie w kącie z rekami w gorze lub wyprostowanymi przed soba...

...teraz to nauczyciele sie boja.

PS.Gdy konczylem szkole podstawowa (rok 1995) - moja klasa (8c) byla uwazana za najgorsza pod wzgledem zachowania przez wszystkich nauczycieli...
Minelo 9 lat... kazdy nauczyciel ktory uczy w tej szkole i pamieta nasza klase (nawet jesli nas nie uczyl!)... powie ze takiej wspanialej klasy juz ta szkola pewnie nigdy nie bedzie miala...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024