Skocz do zawartości


Zdjęcie

swieca zamiast stania na glowie - JOGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

swieca zamiast stania na glowie - JOGA
mozna robic swiece zamiast stania na glowie? - chodzi mi o efekt dzialania - slyszalem ze jest bardzo podobny - i mozna je stosowac zamiennie.

mam zestaw asan i na koncu jest wlasnie stanie na glowie... a wolalbym nie :)
  • 0

budo_aneta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁÓDŹ

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Cześć Mieszko!
Ja również ćwiczę yoge.Jednak robie to pod okiem specjalistów.
Świeca daje podobne efekty jak stanie na głowie ale nie takie same.
Stanie na głowie poprawia ukrwienie mózgu,przez co poprawi się Twoja zdolność koncentracji i pamięć. Na początku rób ćwiczenie przy ścianie.
Póżniej możesz stopniowo od niej się odsuwać ( pamiętaj stajesz minimum na 3 minuty-pełen obieg krwi). Jeżeli masz obawy idź do szkoły yogi.To będzie najlepsze wyjście. Pozdrawiam
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
hej!!
dzieki wielkie!
szkoly jogi nie mam w okolicy...
nabylem ksiazke o jodze - 'Joga' - Andre van Lysebeth

na glowie nie stane na podlodze.. sprobuje przy scianie..
mozesz polecic cos zamiast stania naglowie?

calosc jest taka:
Sarvangasana Świeca
Halasana Pług
Matsyasana Postawa Ryby
Pashchimotanasana Szczypce
Bhujangasana Kobra
Shalabasana Świerszcz
Dhanurasana Łuk
Ardha Matsyendrasana Korkociąg
Shirshasana Postawa na głowie
Uddiyana Bandha

3 minutry na glowie.. oj mate musialbym miec...
kupilem sobie ksiazke, bo w wakacje nie mamtreningow sztuk walki, a joge to moge sobie cos sam poprobowac (znajomych namawiam :) )

wiec jak z tym staniem naglowie??

pozdrawiam
  • 0

budo_aneta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁÓDŹ

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Witam!
Niestety nie można w yoge zastąpić jednego asanu innym licząc na takie samo działanie.W pozycji Sarvangasana najbardziej ukrwiona jest tarczyca, a nie mózg. Ale jeżeli chodzi o resztę ciała efekt jest podobny.Ta asana wzmacnia całe ciało.Po niej wykonaj pług, a następnie możesz zrobić jeszcze mostek co zwiększy elastyczność kręgiosłupa.
Moja praktyka yogi wygląda nieco inaczej. Ja ćwiczę hatha yoge według B.S.K. Iyengara. Niestety tego zestawu ćwiczeń nie można nigdzie otrzymać. Jedyne wyjćsie to szkoła yogi.Pozdrawiam!
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Hej jakos joga mi sie spodobała chce sie w to "pobawić" dla relaksu
Podobało m is to jak rkisznowcy na woodstocku jogowali : P
co polecicie do jogi tzn jaka ksiazke stornke w necie? ; )
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Aneta:
rozumiem. nie da sie zastapic..

a z innej beczki - mozesz opisac jak wyglada u Was rozgrzewka, bo chyba jakas specjalna jest? jakies rozciaganko? bardzo Cie prosze..

moge Ci rozpisac rozgrzewke do jujitsu/boksu :)
  • 0

budo_aneta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁÓDŹ

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Witam!
My zaczynamy pozycją supta-virasana.To wygląda tak:uklenknji,rozsuń łydki i usiądz na podłodze między stopami tak aby biodra były między łydkami,następnie połóż tułów na ziemi.Będziesz wyglądał troszkę jak żaba,możesz wtedy zobaczyć swoje stopy od spodu.W tej pozycji rozciągają się mięsnie.Odpręż się i zapomnij na ok.6 minut.To było wygięcie do tyłu (jeśli będziesz miał problem z osiągnięciem tej pozycji napisz to powiem ći jak ją zmodyfikowadź)Następnie robimy elementy z pozdrowienia słońca,albo pełen cykl kilka razy.To jest ćwiczenie dynamiczne,przechodzi się z jednej pozycji w drugom skokiem i ciągle przyspiesza się tępo.Niestety nie jestem ci w stanie tego opisać.Reszta lekcji jest zależna od tygodnia, pory roku i dnia.Niema czgoś takiego jak zestaw ćwiczeń.Każda lekcja poza początkiem wygląda inaczej. Pamiętaj! Każda lekcja musi być zakończona relaksem. Owocnych ćwiczeń.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA

Witam!
My zaczynamy pozycją supta-virasana.To wygląda tak:uklenknji,rozsuń łydki i usiądz na podłodze między stopami tak aby biodra były między łydkami,następnie połóż tułów na ziemi.Będziesz wyglądał troszkę jak żaba,możesz wtedy zobaczyć swoje stopy od spodu.W tej pozycji rozciągają się mięsnie.Odpręż się i zapomnij na ok.6 minut.To było wygięcie do tyłu (jeśli będziesz miał problem z osiągnięciem tej pozycji napisz to powiem ći jak ją zmodyfikowadź)


a czy jest jakis bezpieczny sposob, zeby to osiagnac? bo ja za nic nie moge tego zrobic, zatrzymuje sie na jakichs 45stopniach i koniec. rozumeim, ze mam zbyt sciagniete miesnie ud? jak to bezpiecznie rozciagac?
  • 0

budo_aneta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁÓDŹ

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Jeśli nie możesz usiąść na podłodze włóż sobie koc pod pupę tyle ile będzie trzeba.Jednak musisz też włożyć kocę pod plecy.Pamiętaj;uda nie mogą być szerzej niż biodra a kolana muszą leżeć na podłodze.Musisz tak pokompinować żeby było ci wygodnie.Wiesz ja akurat z tym nie mam problemu bo jestem w stanie zrobić szpagat w obie strony.Ale muszę ograniczadz wygięcia do tyłu bo mam pogłebioną lordozę.Nie zawsze jestem w stanie położyć się na płask lub zrobić pełen mostek bo po prostu boli mnię kręgosłup.Ale mój mistrz ma zawsze na to skuteczne sposoby.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
novocaine --- kleknij, i odchyl ciało gdziś jakies 30- 45 stopni, albo mniej jesli Ci trudniej zeby czuc napiecie miesniu czworogłowych wytrzymuj napiecie 20-25s., 2 s. rozluznienia i w tej pozycji na kleczka wypchnij biodra w przud podpierajac sie z tyłu rekami wtedy powinienen czuc rozciaganie miesni czworo. wytrzymaj tak 15s. powtorz to z 3 razy badz wiecej daje szybkie efekty ; )

[pobrane z "stretching sprawność i zdrowie" Marian Listkowski]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
thx, po obozie (albo i na) zaczne cwiczyc.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA

thx, po obozie (albo i na) zaczne cwiczyc.

ale niezapomnij rozciagac innych parti miesniowych
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Aneta:
powitanie slonca mam w tej ksiazce (przebieg wraz z oddychaniem),
a to cwiczenie:
siadam na pietach, kolana zlaczone; potem piety rozsuniete a pomiedzy nimi posladki - no i wygiecie do tylu - mogte to zrobic tak, ze leze na glowie (o lezenieu na scalych plecach moge pomarzyc), a plecy mam wygiete w luk; kolana na podlodze - nie unosze - najwyzej nie dotkne glowa podlogi... to jakby mostek bez rak i od kolan.. zakrecilem troszke..
ale zeby takie cos zrobic to musze sie najnormalniej w swiecie rozgrzac i porozciagac sobie sciegna nog..
  • 0

budo_aneta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁÓDŹ

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Witam
Wiem o jaką pozycję ci chodzi.Jest to łatwiejszy wariant supta-virasana.
My zaczynamy od supta-virasana bez wcześniejszych ćwiczeń. Nie martw się że nie możesz jej zrobić,nie każdy osiąga od razu pełną pozycję. Po to są koce i wałki aby sobie to ułatwić. Wyjaśnji dlaczego nie możesz położyć pleców na podłodze.Czy jest to problem ze słabo rozciągniętymi plecami, czt też odczuwasz ból w kręgosłupie.Moje mięsnie pleców są dośc dobrze rozciągnięte.Mój problem polega na tym że mam wrodzoną wadę kręgu L5 (odcinek lędzwiowy) oraz mały krążek międzykręgowy nad nim co czsami utrudnia wygięcie i powoduje bóle pleców. Kiedyś kręgosłup bolał mnię bez przerwy ale dzięki yoge uporałam się z tym.
Co do pozdrowienia słonca, w hatha yoge wygląda ono nieco inaczej niż w innych odmianach yogi. Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Aneta:
hmmm dlaczego nie moge?
boje sie ze pozrywam sobie miesnie ud (te gorne- czworglowe?)
nic mnie nie boli, to poprostu tak, jakbym chcial zgiac kolano w druga strone - nie da sie i juz..
a mozezs polecic jakis podrecznik jogi? bo ten co ja mam to tylko na kregoslup jakby.. a pozycje na jednej nodze - na rownowage i gibkosc nog? moj zestaw na plecy jest ok, ale np niczego tam nie ma na ramiona..
skoro cwiczysz to wiesz co z czym sie je. jak zobaczyzs jakas ksiazke o jodze to mozesz stwierdzic czy jest cos warta...
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Aneta:
jakies skretosklony? przysiady? wymachy konczyn czy cos takiego robicie?

czy powitanie slonca i heja z asanami?

uczycie sie kilku asan? czymoze robicie ciag asan jeden czy drugi?
jak to hmm?
  • 0

budo_aneta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁÓDŹ

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Mieszko prawdę mówiąc nie znam żadnej dobrej książki o yoge która opisywała by asany. Mój mistrz ma w swojej biblioteczce książki poświęcone hatha yoge według B.K.S. IYENGARA ale z tego co udało mi się znaleźć są to książki poświęcone głównie duchowej sferze yogi i są one praktycznie nie do zdobycia w księgarniach. Słyszałam o jakieś książce opisującej asany ale była ona chyba autorstwa Sławomira Bubicza ( najsłynniejszy polski yogin, nauczyciel mojego mistrza) Rozejrzyj się w księgarniach. Może uda ci się coś znaleźć. Ja po prostu uczęszczam na zajęcia więc książki nie są mi potrzebne, tam nauczyciel poprawi mój każdy błąd i odpowie na moje pytania.
Na wzmocnienie ramion dobre są pozycje stojące albo elementy z pozdrowienia słońca: Adho-mukha-Svanasana ( piesek z głową w dół ), Urdhva-Mukha-Svanasana ( piesek z głową w górę ), Caturanga-Dandasana ( kij) wykonywane szybkim przeskokiem z jednej do drugiej. Zajrzyj na stronę mojego nauczyciela na pewno wiele ci się rozjaśni.Są tam zdięcia z obozów.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo na stronę Sławomira Bubicza. Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
WOW

ta stronka Pana Bubicza - spoko!!
Wasza tez ok - bede mial czas to wnikliwie przejrze.. a te [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to Wasze powitanie slonca?! - podobne do etgo z mojej ksiazki :)

pozdro
  • 0

budo_aneta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁÓDŹ

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA
Cieszę się że ci mogłam pomóc. Bądź wytrwały i ćwicz sumiennie.
Yoga pomoże ci w sportach walki. Na pewno będzie ich świetnym uzupełnieniem.
Pozdrawiam.

:peace: „Moją karmą jest yoga”
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: swieca zamiast stania na glowie - JOGA

My zaczynamy pozycją supta-virasana.To wygląda tak:uklenknji,rozsuń łydki i usiądz na podłodze między stopami tak aby biodra były między łydkami,następnie połóż tułów na ziemi.


Czy mi sie zdaje czy to rozwala stawy kolanowe ? Gdzies chyba o tym czytalem, ze robienie takiego cwiczenia jest conajmniej nie zdrowe. Moge sie jednak mylic.

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024