Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzje kolan?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Kontuzje kolan?
Czy czesto w bjj zdarzaja sie kontuzje kolan? Wiem ze dzwignie itd, ale mozna szybko odklepac :) jak to jest? Czy po dwoch ciezkich kontuzjach moglbym trenowac wyczynowo Bjj?
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje kolan?
No wiesz.... czasami jedna kontuzja i masz szlaban do końca życia :(

A niejeden w Polsce już ma za sobą rekonstrukcję wiązadeł, wycięte łąkotki itp. a niezłe z nich harpagany na macie :) Nie można zaczynać treningów z takim nastawieniem, chociaż trzeba liczyć się z kontuzjami i starać się im zapobiegać. Rozgrzewka, ochraniacze na kolana i klepać szybko poprawnie założone dźwignie. Poniżej cytat ku przestrodze kolegi z forum zapasiorów:

przez pierwsze pare lat muiałem tylko połamane i powybijane palce no i oczywiście kalafiorka :-)
pozniej było juz gorzej:
- złamana przegroda nosowa ( finał mistrzostw polski )
- skręcona lewa noga w kolanie ( polfinam MPJ )
- martwica na obydwu kolanach
- kciuk po zejsciu do nog zapadl mi sie do srodka muylalem ze sie zesram z bolu
- powazne problemy z barkiem ( girs 1 miesiac potem dlugie dochodzenie do siebie )
- no i na koniec operacja na prawe kolano ( martwica juz byla nie do zniesienia ) Minęło juz pół roku od operacji a ja dalej kuleje na prawą nogę :cry:

Więc nie polecam się żyłować za młodego bo to że byłem parokrotnym mistrzem polski to mi teraz nic nie daje. Siedze w domu i urzalam sie nad soba.
Wolałbym robic wyniki w seniorach a w kadetach i juniorach nabierać tylko doświadczenia


Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje kolan?

klepać szybko poprawnie założone dźwignie.


O to to. Nie zgrywac kozaka. Mi sie zachcialo i miesiac juz boli.

Ale generalnie to mysle, ze to bardzo bezpieczny sport w porownaniu z takim boksem... moze mi sie tylko wydaje. W razie czego niech mnie ktos sprostuje.
  • 0

budo_p4w3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Środa Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje kolan?
Krzysiek ty wcale nie musisz zgrywac Kozaka :P
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje kolan?

Czy po dwoch ciezkich kontuzjach moglbym trenowac wyczynowo Bjj?


zależy jakie to były kontuzje i jak były leczone.
np. taka łąkotka jednemu wytną i po jakimś czasie noga wróci no formy, a drugiemu nawet arteroskopii nie zrobią i co jakiś czas kolanko będzie bolało.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje kolan?
witam z szacunkiem dla przedmowcow!
zapadniety kciuk do srodka?
rispekt!booyakasha! ja bym bez kitu sie zesral
odnosnie tematu:
nie znam zawodnika ktory by trenowal dluzej niz rok bez problemow z jakas czescia ciala,dla przykladu moja skromna osoba: naciagniete miesnie plecow, lokietki bola, kolana raczej od upadania na nie niz od dzwigni ale i tak jestem szczesliwym mlodym czlowiekiem, ide dalej w kierunku swiatelka w tunelu.
pozdrawiam
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje kolan?
Myślę też że jak się miało kontuzje kolan to zaczynając ćwiczyć bjj dobrze pod spodniami założyć sobie na kolano opaskę elastyczną - ale taką dosyć dobrą ja osobiście lubię z pro sportu- taka opaska wbrew pozorom całkiem dobrze stabilizuje i wzmacnia kolano podczas treningu szczególnie obaleń, a to z kolei dodaje pewności siebie na treningu :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024