Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lance Armstrong: Brałem EPO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Lance Armstrong: Brałem EPO

Lance Armstrong, najlepszy zawodnik w historii Tour de France, przyznaje, że przyjmował zakazaną substancję dopingującą - erytropoetynę (EPO) - pisze "Życie Warszawy".

"Rak to najlepsza rzecz w życiu, jaka mogła mnie spotkać" - ujawnił w swojej biografii Lance Armstrong. Amerykanin pisał te słowa, by wyrazić wielką determinację w walce ze śmiercią. Determinację, którą przeniósł na kolarskie trasy. Gdy w 1998 roku lekarze wykryli u niego nowotwór, kolarz poddany został ostrej chemioterapii.

- Wówczas do ratowania mojego życia stosowano także EPO. To lek w terapii nowotworowej. I to był mój jedyny kontakt z tym specyfikiem. W ciągu ostatnich lat byłem badany kilkaset razy. I co? Zawsze byłem czysty - broni się Armstrong.

W dopingowym dochodzeniu przeciwko niemu jest wiele poszlak i żadnych dowodów. Poszlaka najczęściej wykorzystywana to włoski profesor Michelle Ferrari.
Ferrari to bohater dopingowych skandali. Przed laty głośno mówił, że EPO to świetny środek dla kolarzy. I to on stoi za przygotowaniami fizjologicznymi Armstronga. Przez telefon steruje nawet poczynaniami Amerykanina na trasie. W tym roku nie mógł jednak jechać w samochodzie US Postal, gdyż toczy się przeciwko niemu postępowanie we Włoszech.

Masażystką, która zajmowała się ciałem Armstronga w latach 1998-2000, była Emma O'Reilly. W książce "L.A. Poufne. Tajemnice Lance'a Armstronga" przyznała, że kolarz brał EPO, a ona maskowała ślady po zastrzykach przed badaniami antydopingowymi.

Najlepszy kolarz w historii TdF nigdy nie został przyłapany na stosowaniu dopingu. Rywale go oskarżają. Fizjologowie kręcą z niedowierzaniem głowami, najczęściej twierdząc, że organizm Amerykanina to cud, którego nie można stworzyć za pomocą chemii.


  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
Zawodowy sport bez dopingu nie istnieje. Rozmawiałem z trenerem ciężarowców. Mówił, że nawet szachiści biorą.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
Akurat jemu EPO by pomogło wygrywać ?? To specyfik stary i pewnie go połowa kolarzy brała. Wczoraj w dodatku sportowym do GW masz dane Lance'a na okładce
Tętno spoczynkowe 32-34
Tętno max. 201 (ale on potrafi jechać z takim przez dłuższy czas)
Serce - większe o 30%
Moc pedałowania 245-280 Watów (przeciętna etapowa czyli on to trzyma przez 4-6 godz.)
Pojemność płuc 7 litrów
Przyswajalnośc tlenu 83,8 ml/kg ciała (za wysoki wskaźnik u sportowców uchodzi 70, najlepsi biegacze narciarscy 90, Korzeniowski ma 84)
Próg mleczanowy 178 (dopiero od tego tętna Lance produkuje więcej kwasu mlekowego niż usuwa)

To facet o parametrach ułamka populacji ( jeszcze Ullrich, Indurain mieli podobne) . Do tego cholerna ambicja i wola (poczytaj jak chciał wsiąść na rower z jądrem zaatakowanym nowotworem). On był kiedyś niezłym triathlonistą i pływakiem, ale mocno rozbudowane piersiowe sprawiały, że był kiepskim góralem. Po chemioterapii zmieniła mu się sylwetka (stracił na klacie 5-7 kilo) i teraz na podjazdach wykańcza innych. On przecież zamieszkał po L'Alpe d'Huez i może ten podjazd robić z zamkniętymi oczami, zna przełożenia i rytm pedałowania na pamięć (inni zasuwają w innych wyścigach i nie mają możliwości ustawienia wszystkiego tylko pod jeden wyścig) .

I dopiero jak do tego zestawu dodasz wspomaganie (ale jeśli bierze, to tylko specyfiki z górnej półki, te które bierze czołówka, a nie EPO ) to dopiero masz zwyciezcę.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
Rozmawiałem niedawno z kumplami m.in był tam kumpel, który zawodowo biega na średnie dystanse... Ktoś rzucił pytaniem "gdybyś wygrał w lotka na co bys przeznaczył kasę?"... jego odpowiedz była natychmiastowa... niewykrywalny doping (podał jakąs nazwę ale zapmiałem co to było). :?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
Zdaje sie na Discovery pare miesiecy temu byl program o dopingu. M.in. pracownik laboratorium stacji antydopingowej, zrobil od reki "niewykrywalny jeszcze dlugo", srodek. Po czym twierdzil, ze go zaraz zniszczy.
K_P
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO

Zdaje sie na Discovery pare miesiecy temu byl program o dopingu. M.in. pracownik laboratorium stacji antydopingowej, zrobil od reki "niewykrywalny jeszcze dlugo", srodek. Po czym twierdzil, ze go zaraz zniszczy.
K_P


a 5 min po programie sprzedal go za ciezkie pieniadze ;)
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
też na dupie siedli temu Armstrongowi. Nic mu nie potrafią udowodnić tylko próbują wymusić aby się przyznał, że brał :) A jak nie brał?? Z kolei to na co się inni powołują, że wszyscy wyczynowcy biorą...to skoro wszyscy biorą to Lance musiał do koksu dorzucić chyba coś więcej od siebie i zwycięstwo mu się należy.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO

Zawodowy sport bez dopingu nie istnieje. Rozmawiałem z trenerem ciężarowców. Mówił, że nawet szachiści biorą.

No to bzdurę powiedział. :evil:
Nie chodzi o treść (bo to prawda - niektórzy biorą), ale o wydźwięk (że jest taka potrzeba i wtedy dojdzie się dalej).
Wogóle o jakim dopingu mówisz (na wydolność fizyczną czy na koncentrację?).
W szachach nie ma takiej potrzeby.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
No szachiści biorą efydrynę zwiększającą zdolność koncentracji..... ale niektórym wystarczy dobry sen i filiżanka kawy. Naprawdę nie można generalizować.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO

No szachiści biorą efydrynę zwiększającą zdolność koncentracji..... ale niektórym wystarczy dobry sen i filiżanka kawy. Naprawdę nie można generalizować.

Piszesz "biorą" - to tak jakby brali powszechnie.
A wiesz to? Skąd to wiesz?
Bo właśnie w tym rzecz, że to nie jest potrzebne (generalnie).
Podczas partii nie jest potrzebna "podkręcona" koncentracja na całą partię. To może wykończyć psychicznie ...
Podczas gry są momenty kiedy dobrze się rozluźnić a maksymalna koncentracja potrzebna jest okresowo.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
muchol weź ty chłopie przeczytaj mój wcześniejszy post i dwa go poprzedzające i zastanów się czy dobrze zrozumiałeś.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
dobrze zrozumiałem

Jakbyś napisał, że niektórzy szachiści biorą efedrynę i to bardzo okazyjnie to by było OK.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
parafrazując znany cytat z "Pilkarskiego pokera" : ja brałem, ty brałeś, wygrał lepszy

taka smutna prawda, denerwuje tylko hipokryzja tych wszystkich oficjeli swiatowych zwiazkow sportowych ktorzy udaja ze walcza z dopingiem
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO

dobrze zrozumiałem

Jakbyś napisał, że niektórzy szachiści biorą efedrynę i to bardzo okazyjnie to by było OK.


napisałem: ''(...)ale niektórym wystarczy dobry sen i filiżanka kawy. Naprawdę nie można generalizować."

Napisałeś, że szachiści się nie wspomagają - a ja napisałem Ci, że i owszem np. efydryną, a z dalszej części mojej wypowiedzi chyba wynika, że są to przypadki sporadyczne. Dla ułatwienia sprawdź sobie w słowniku co znaczy słowo "generalizować". Acha.... w szachy też grywam.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
Potwierdzam, rowniez spotkalem sie z opiniami ze niektorzy szachisci zazywaja efedryne, amfetamine, kofeine.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO

Potwierdzam, rowniez spotkalem sie z opiniami ze niektorzy szachisci zazywaja efedryne, amfetamine, kofeine.

... jak i pewnie niektórzy ludzie, którzy po prostu intensywnie pracują i czują się zestresowani i wypaleni
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Lance Armstrong: Brałem EPO
No więc muchol po co ta cała dyskusja? Najpierw żądasz dowodów na wspomaganie się szachistów i ....po czym konkludujesz, że podobnie postępują "...ludzie, którzy po prostu intensywnie pracują i czują się zestresowani i wypaleni" Przecież nikt tu nie twierdził, że szachiści ładują

Dołączona grafika

albo

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Aviator
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024