Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pić mleko?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pić mleko?
Coraz czesciej slysze o tym ze krowie mleko szkodzi. reklamy z gwiazdami mowia co innego, no ale telewizja klamie :)
A tu niby coraz wiecej lekarzy twierdzi ze mleko jest dla krow a nie ludzi.
Chocby tu:

Medycyna bierze dziś udział w jednym z największych oszustw ostatniego stulecia - twierdzi. - Jest na usługach koncernów, którym nie zależy na zdrowiu dzieci, tylko na pieniądzach. Lekarze nabrali wody w usta, bo tak jest bezpieczniej.

Siwik używa mocnych słów. Twierdzi, że zawarte w mleku składniki powodują uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych człowieka, nieodwracalne zmiany w układzie naczyniowym, sercowym i kostnym.

- Mleko, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie wzmacnia kości, tylko je osłabia. Zawarte w nim białko wypłukuje wapń z organizmu. Mleko krowie to najlepszy przepis na wózek inwalidzki - grozi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Znacie sie na tym? Kto mowi prawde?
Kurna ja lubie mleko. :(
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
N oja mleko uwielbiam :) i wale to co sie mówi o szkodliwości mleka :) pokaż mi rzecz na tym swiecie która nie jest szkodliwa ;)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
mleko odwapnia kosci i ma wplyw na zachwianie rownowagi pom potasem a wapniem (o ile dobrze pamietam co do tego drugiego).

Ponadto nieodtluszczone mleko zawiera sporo nasyconych kwasow tluszczowych - czyli tych zlych - oraz laktozy, czyli cukrow prostych.

Ja nie pije.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
topic juz byl... sama go zalozylam! :)
ale zdania podzielone - jedno wiemy: wszystko w nadmiarze szkodzi :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
http://www.forum-kul...showtopic=65942

tutaj 8)
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
I o to chodz i o to chodzi
dzieki
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
czytajac ten post wlasnie pilem sobie mleko i tak jakos nagle mi sie odechcialo... ale pije je tyle lat i nigdy nie mialem nic zlamanego itd... ale coz trzeba bedzie sie ograniczac
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
a jogurcik tez szkodzi? bo ja w sumie wole to niz mleczko same :P
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
Ja słyszałem, że mleka nie pić, a jogurty, maślanki, kefiry jak najbardziej. Ale w czym różnica i dlaczego...nie wiem.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?

Ja słyszałem, że mleka nie pić, a jogurty, maślanki, kefiry jak najbardziej. Ale w czym różnica i dlaczego...nie wiem.

Różnica glównie w tym, że laktoza zostaje strawiona przez florę.

Ten temat juz byl walkowany na forum. Temat na tyle ciekawy, ze są fanatycy pro- i antymleczni.

Po zapytaniu Googla, pierwszy z brzegu antymleczny link podaje:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
W zasadzie jedynym w pełni łatwo strawnym produktem mlecznym jest mleko zsiadłe. Jednak i ono ma więcej wad niż zalet. W czasie procesu kwaśnienia mleka laktoza przekształca się w kwas mlekowy. Jest on przyswajany przez osoby nie tolerujące laktozy. W zasadzie jedynymi większymi zaletami zsiadłego mleka są: lekkostrawność oraz właściwości chłodzące. Mimo to zsiadłe mleko jest bardziej śluzotwórcze niż zwykłe, sprzyja bólom reumatycznym i artretycznym, przeziębieniom, kaszlom i innym zaburzeniom układu oddechowego. Najbardziej szkodliwe połączenie zsiadłego mleka to: zsiadłe mleko + ziarna, zsiadłe mleko + rośliny strączkowe, zsiadłe mleko + owoce i cukry.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
ja od ponad roku nie pije mleka, od pol roku jem sporo jogurtow bio z ziarnami i czuje sie swietnie.. co prawda wczesniej zle sie nie czulem, ale :wink: mnie najbardziej i tak przekonuje to o ssakach co mleko pija :roll:
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
Wg. mnie ludzie przesadzaja. Ostatnio wyszlo ze nie mozna jesc tunczykow, pic zimnej wody, lezec w lozku jezeli sie niechce spac itp.
Boze jestesmy tylko ludzmi nie po to zyjemy zeby sobie wszystkiego odmawiac. Ja osobiscie uwielbiam mleko i zawsze bede je pic wg. mnie ma wiecej zalet niz wad, ale to tylko moja opinia - niechce z nikim popadac w dyskusje - kazdy robi/pije to co lubi ;-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?

Wg. mnie ludzie przesadzaja. Ostatnio wyszlo ze nie mozna jesc tunczykow, pic zimnej wody, lezec w lozku jezeli sie niechce spac itp.
Boze jestesmy tylko ludzmi nie po to zyjemy zeby sobie wszystkiego odmawiac. Ja osobiscie uwielbiam mleko i zawsze bede je pic wg. mnie ma wiecej zalet niz wad, ale to tylko moja opinia - niechce z nikim popadac w dyskusje - kazdy robi/pije to co lubi ;-)

ostatnio nie moglem zasnac i o 1 poszedlem ogladac powtorki k-1 :wink:
  • 0

budo_iwan44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
JA tam pije canojmniej 2 litry mleka, dotego przetwory mleczne, tzn: jogurty, serki, sery... i jakoś żyje :wink: ...moje kosci też są w miare wytrzymale, bo nie skrzypią i nie bolą..., gdyby mleko mialo odwapniać kosci, to Adam Malysz poklon piłby je litrami, żeby ważyć mniej :) ...a on jada tylko bułke z bananem i danie w 5 minut...więc
>>> :D PIJ MLEKO, BĘDZIESZ WIELKI :D <<<
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
mleko pije i je uwielbiam, raz gadaaj ze zdrowe raz ze nie tak samo było z masłem/margaryna, praktycznie w wszytko ładuje sie chemie i mniej boje sie wybic szklanke mleka niz zjesc kiełbase ; )
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
górale tylko mleko pili (co prawda kozie) ,a jacy byli silny np. Janosik ;)

ps. jak mleko takie szkodliwe to czemu lekarze każą je pić na osteoroporoze (czy jakoś tak się to pizse)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?

...


Gdybysmy nie musieli jesc tych zatrutych produktow i oddychac tym zatrutym powietrzem to bysmy byli wszyscy zdrowi :)


--
Washi
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?
A ja codziennie wypijam ok. 1 litra mleka od "prosto od krowy". i jak żyje, nie miałem nic złamane.
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pić mleko?

Coraz czesciej slysze o tym ze krowie mleko szkodzi. reklamy z gwiazdami mowia co innego, no ale telewizja klamie :)
A tu niby coraz wiecej lekarzy twierdzi ze mleko jest dla krow a nie ludzi.
Chocby tu:

Medycyna bierze dziś udział w jednym z największych oszustw ostatniego stulecia - twierdzi. - Jest na usługach koncernów, którym nie zależy na zdrowiu dzieci, tylko na pieniądzach. Lekarze nabrali wody w usta, bo tak jest bezpieczniej.

Siwik używa mocnych słów. Twierdzi, że zawarte w mleku składniki powodują uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych człowieka, nieodwracalne zmiany w układzie naczyniowym, sercowym i kostnym.

- Mleko, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie wzmacnia kości, tylko je osłabia. Zawarte w nim białko wypłukuje wapń z organizmu. Mleko krowie to najlepszy przepis na wózek inwalidzki - grozi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Znacie sie na tym? Kto mowi prawde?
Kurna ja lubie mleko. :(

Wie, wiem upominałem Jumbo, ale jak czytam takie brednie to nie moge, za pozwoleniem:

Buhahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Skąd takie bdzury bierzecie.... z Faktu? :lol: :lol: :lol:

Ludzie opamietajcie sie... :!: :!: :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024