Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piny, wzorki - how to?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Piny, wzorki - how to?
Witam przychodze do was z zapytaniem w jaki sposób osadza się rękojesć na piny i w jaki sposób piny te się wykonuje.

Drugie pytanie dotyczy wytrawiania znaków i napisów na ostrzu. Wiem że używa się do tego kwasu azotowego, jednak nie wiem czego używa się jako maski, tzn czym zakryć całą resztę ostrza. Słyszałem o wosku, smole, ale osobiście nie przypadły mi do gustu ze względu na małą powtarzalność wzoru. Dobrym pomysłem jest folia samoprzylepna wycinana na ploterze ale czy wytrzyma atak kwasu?
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piny, wzorki - how to?
a mnei jeszcze ciekawi jak sie robi takie piny mozaikowe...
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Piny, wzorki - how to?
odnośnie drugiego pytania: w sklepach z częściami elektronicznymi, możesz kupić pisaki, które służą do rysowania ścieżek na płytkach przed trawieniem. Sam korzystałem z nich i powiem Ci, że nieźle się spisują zarówno w chlorku żelazowym jak i kwasie azotowym. Na pewno przed zastosowaniem flamastra bezwzlędnie musisz odtłuścić powierzchnię i zwrócić uwagę na dokładne pokrycie maskowanego obszaru. Ważne jest też zoptymalizowanie czasu trawienia, ponieważ zdarzało się, że krawędzie ścieżek były nadtrawione. Ale może znają koledzy lepsze rozwiązania, ponieważ smarowanie pisakiem nożyka chyba nie jest najlepszym pomysłem.


Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Piny, wzorki - how to?
Co do pinow mozaikowych-sprawa jest wbrew pozorom bardzo prosta. Wystarczy zaopatrzyc sie w kilka mosieznych rurek o roznych srednicach (dostepne w Castoramie, LeroyMerlin itd. lub w niektorych sklepach modelarskich), troche drutu mosieznego lub miedzianego, jakiejs zywicy chemo- badz termoutwardzalnej i jazda. Oczywiscie mozna pokusic sie o piny dwubarwne uzywajac dodatkowo drutu z nierdzewki czy srebra.
Jesli chodzi o nanoszenie znakow to oczywiscie mozna trawic kwasem, ale nie polecam takich zabaw w domu (chyba ze macie warsztat) bo to kupa smrodu, zona sie burzy, latwo o wypadek (kto sie poparzyl ten wie o co chodzi). Niezlym rozwiazaniem jest za to grawerka laserowa (kiedys to robilem na MagLite'ach), tylko trzeba wyrysowac motyw w jakims graficznym programie wektorowym (illustrator, corel, freehand).

pozdr
Fred
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Piny, wzorki - how to?
Wszystko fajnie tylko mi jeszcze powiedzcie w jaki sposób się piny montuje? na wcisk + klej?, wkręcane?, jakieś ząbki?
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Piny, wzorki - how to?
Ja tam kleje na zywice, okladziny tez przyklejam.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piny, wzorki - how to?
Piny na wcisk i na klej. Ja jadę na Poxipolu.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Piny, wzorki - how to?
Ja do maczety uzyłem kleju Patex Repair Extreme ,poniewarz rekojeśc narażona na bardzo silne drgania i udeżenia ten klej jest bardzo mocny i super elastyczny , a kleje typu Poxipol sa mocne ale i zarazem kruche .Pod wpływem promieni słonecznych matowowieją i odpadaja płatami.

Ogólna ocena b.dobry do sprzetu do cieżkiej roboty
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piny, wzorki - how to?
racja NavySeal...racja... niestety poxipol jest kruchy i faktycznie potrafi odpadac calymi plachtami, szczegolnie przy duzych powierzchniach - jak np. okladziny... doswiadczylem tego :( niestety...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024