Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
no, Jumbo! Oczywiście ze do pomidorkow, ale jedynie takich malych-miniaturek i wtedy wierzcie mi - ty też Sid - kroi wyśmienicie !!! :D :D
a nawet jak się mocniej przyłoże - to jak już pisałem - NAWET da się nim posmarować chlebek, choć taki ekstremalny teścik (made in Jumbo) naprawdę przechodzi ostatkiem sił... :lol:

...szlif za niski, krzywy, niesymetryczny, i Bóg wie co jeszcze... pewnie masz racje, choć tak jak juz wcześniej pisałem, noż sprawował się w warunkach terenowych WYŚMIENICIE (oczywiscie to moja subiektywna ocena) - ale wiesz co Sid jest w tym najwazniejsze? To ze jest moj - wlasnorecznie zrobiony i pomijam juz fakt, ze przy uzyciu jedynie naprawde prostych narzedzi. Dla mnie jego wyrob byl czysta frajdą i zabawą, ktora nie ukrywam na zawsze pozostanie bardzo milym wspomnieniem. :)

A to że innym się podoba, bądź nie - to rzecz gustu i nie zamierzam z tym dyskutować, a jedynie słuchać i wyciągać wnioski, w końcu uczymy się całe życie. :D


PS. Sid - na koniec powodzenia przy robieniu własnego noża! :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
saber, prawda jest taka, ze malo komu sie noz podoba to wiesz... jakby co.. to ja moge go wziasc...

:) :) :)

Ale kurde combatclawa chce swojego!
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL

Przy ostrzu o szerokości 4 mm krojenie (np.: pomidorka) może sprawiać pewne kłopoty...


A myślisz, że Sabertooth zrobił ten nóż do krojenia pomidorków? 8O 8O


Skoro to nóż mający słóżyć TYLKO do zabijania, to ta drewniana rękojęść jakoś nie pasuje do niego...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Sid!!!! powiedz to!!! POWIEDZ!!! Ten noz nie jest TAKTYCZNY!!! :lol:
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL

no, Jumbo! Oczywiście ze do pomidorkow, ale jedynie takich malych-miniaturek i wtedy wierzcie mi - ty też Sid - kroi wyśmienicie !!! :D :D
a nawet jak się mocniej przyłoże - to jak już pisałem - NAWET da się nim posmarować chlebek, choć taki ekstremalny teścik (made in Jumbo) naprawdę przechodzi ostatkiem sił... :lol:

...szlif za niski, krzywy, niesymetryczny, i Bóg wie co jeszcze... pewnie masz racje, choć tak jak juz wcześniej pisałem, noż sprawował się w warunkach terenowych WYŚMIENICIE (oczywiscie to moja subiektywna ocena) - ale wiesz co Sid jest w tym najwazniejsze? To ze jest moj - wlasnorecznie zrobiony i pomijam juz fakt, ze przy uzyciu jedynie naprawde prostych narzedzi. Dla mnie jego wyrob byl czysta frajdą i zabawą, ktora nie ukrywam na zawsze pozostanie bardzo milym wspomnieniem. :)

A to że innym się podoba, bądź nie - to rzecz gustu i nie zamierzam z tym dyskutować, a jedynie słuchać i wyciągać wnioski, w końcu uczymy się całe życie. :D


PS. Sid - na koniec powodzenia przy robieniu własnego noża! :)


Dobrze naostrzony nóż będzie zawsze kroił pomidorki... ale tak to bywa, że po jakimś czasie nie będzie już ostry, a nie będziesz miał ze sobą dobrej ostrzałki. Nie pisałem, czy się podoba, czy też nie. Stwierdziłem jedynie fakt (szlif).

Poza tym, GRATULACJE. Bo rzeczywiście, musiałeś się namęczyć i coś Ci wyszło... coś fajnego. :-)

PS.
Własny nóż? Na chwile jestem na etapie "tuningu" ( :wink: ) gotowych, kupionych :-) jak skończę, pokażę.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL

Sid!!!! powiedz to!!! POWIEDZ!!! Ten noz nie jest TAKTYCZNY!!! :lol:

Nie rozumiem...

... mało spałem.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL

Skoro to nóż mający słóżyć TYLKO do zabijania, to ta drewniana rękojęść jakoś nie pasuje do niego...


Sid o czym ty mówisz 8O , NIE MA NOŻY DO ZABIJANIA :evil: ! Są jedynie noże, którymi MOŻNA zabić - czyli... wszystkie! :(

A co do rękojeści, to NIE JEST DREWNIANA :!: - jest z rezotekstu (Micarta), i jeżeli chodzi o "trzymanie" noża to akurat do noża taktycznego jest wystarczająco dobra... i pasuje jak najbardziej! ...nie uważasz? :roll: Oczywiście jedyne co trochę mi przeszkadza podczas dłuższej pracy, to jej długość -niestety powinna być o min.0,5cm dłuższa... :(

Poza tym odpowiadając dalej - oczywiście że każdym nożem można kroić pomidorki, tak samo jak możesz je pokroić i siekierą! To żaden argument... szybko traci ostrość? - niestety zawiodę Cię - akurat ten nóż trzyma ostrość baardzo dobrze, może dlatego że to D2? :) ...a ze szlif za płaski, niski? Ok, być może - ale już Ci pisałem - to nie był nóż robiony "na półkę" i do chwalenia się na forum, ale do PRACY, i tak też był używany podczas mojego wyjazdu (wakacji) - o czym pisałem wcześniej - w tym watku. Jak też napisałem sprawował się (jak dla mnie) wyśmienicie - i żebyśmy sie zrozumieli - nie zamierzam go porównywać do żadnych Microtech-ów, Buck'ów, czy innych noży! :D widocznie jednak te 4mm grubosći ostrza i tak niski szlif jakoś wspógrają...? :)

O i tyle w kwestii wyjaśnień - ale powtórzę się - dzięki za uwagi, bo wszystkie są dla mnie ważne i coś wnoszą...

a ja czekam więc na Twoje tuningi noży.. chętnie poogladam!
  • 0

budo_marcin_s
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 461 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
sabertooth to sie musiał przy nim napocic - pełen podziw za wytrwałość
nozyk pięknota :D
ostrze poprawnie, szlif - chyle czoła poklon równiutki i pieknie dopracowany, a spasowanie tekstolitu do stali to mistrzostwo

ps Tobie i kilku innych specom powinno sie dac bana za te wasze cacka i juz spokojnie szlifowac sobie ostrza :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
marcin_s - dobry pomysł z tym banem, tylko w takim razie za jakieś parę miesięcy na forum pisali by jedynie Ci co nic nie robią tylko "dają dobre rady" zamiast sami coś zmajstrować! :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Łe no rada rzecz wspaniała, zwłaszcza od kogoś, kto pilnika w dłoni nie trzymał! :twisted:
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Eeee...takie są najlepsze! :roll: zwłaszcza te techniczne, dzięki którym lepiej się wie co robimy źle, albo jak Ci idioci zasuwamy ręcznie czy maszynowo, podczas gdy można usiąść i wymyślić np. malowanie ostrza zamiast polerki. Polacy to pomysłowy naród - inni wymyślili stonewash, satin finish itd, a my co? proszę bardzo - paint finish (very good for all weather and enviroment) :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
sabertooth, no piękny nożyk ci wyszedł! Gratuluję!
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL

Sid o czym ty mówisz , NIE MA NOŻY DO ZABIJANIA ! Są jedynie noże, którymi MOŻNA zabić - czyli... wszystkie!

A co do rękojeści, to NIE JEST DREWNIANA - jest z rezotekstu (Micarta), i jeżeli chodzi o "trzymanie" noża to akurat do noża taktycznego jest wystarczająco dobra... i pasuje jak najbardziej! ...nie uważasz? Oczywiście jedyne co trochę mi przeszkadza podczas dłuższej pracy, to jej długość -niestety powinna być o min.0,5cm dłuższa...

Poza tym odpowiadając dalej - oczywiście że każdym nożem można kroić pomidorki, tak samo jak możesz je pokroić i siekierą! To żaden argument... szybko traci ostrość? - niestety zawiodę Cię - akurat ten nóż trzyma ostrość baardzo dobrze, może dlatego że to D2? ...a ze szlif za płaski, niski? Ok, być może - ale już Ci pisałem - to nie był nóż robiony "na półkę" i do chwalenia się na forum, ale do PRACY, i tak też był używany podczas mojego wyjazdu (wakacji) - o czym pisałem wcześniej - w tym watku. Jak też napisałem sprawował się (jak dla mnie) wyśmienicie - i żebyśmy sie zrozumieli - nie zamierzam go porównywać do żadnych Microtech-ów, Buck'ów, czy innych noży! widocznie jednak te 4mm grubosći ostrza i tak niski szlif jakoś wspógrają...?

O i tyle w kwestii wyjaśnień - ale powtórzę się - dzięki za uwagi, bo wszystkie są dla mnie ważne i coś wnoszą...

a ja czekam więc na Twoje tuningi noży.. chętnie poogladam!


Ok, nie ma NOŻY DO ZABIJANIA... są do walki i użytkowe (czasem takie i takie). Pasuje?

Oooo... a ja myślałem, że drewniana... wybacz, proszę... A jaka długa jest?

Twój nóż trzyma ostrość długo, ok. Ale nie wiecznie! Żebyś mnie dobrze zrozumiał. Pod koniec dłuższego wypadu nóż mój (szerokość: 2,5 mm i wysoki szlif) przestał być ostry. I już wtedy miałem kłopoty ze zrobieniem śniadania...

I żeby nie było, że chcę twój nożyk i Ciebie zmieszać z błotem. O nie!!! To tylko taka mała sugestia - następnym razem pomyśl o wyższym szlifie... i tyle. Powodzenia..!!!
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Chyle czolo Saber !!
Gratulacje jestem pod wielkim wrazeniem normalnie pogratulowac i tyle - piekny noz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024