Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Witam,
przedstawiam Wam w końcu ukończony (zmęczony :D ) nożyk, którego projekt prezentowałem jakieś 1,5 miesiące temu - Ground Zero. Niestety projekt przewidywał lekko inna linię, lecz jak pewnie większość z Was doświadczyła tego na swoich pracach - od projektu do realizacji jest daleka droga, ktora najcześciej kończy sie w innym miejscu niż planowaliśmy! :) Stad kształt nieco inny przede wszystkim głowni, oraz trochę inne wykończenie rękojeści (Okładziny wyprofilowałem specjalnie pod swoje dłonie).

Noż wykonany całkowicie ręcznie poza polerka ostrza i okładzin - przy pomocy wiertarki i tarczy, gumy polerskiej (jeszcze raz dzieki Jumbo), filcu etc... reszta, to pilniki, papier ścierny, od cholery cierpliwości, jeszcze raz drugie tyle cierpliwości i dużo silnej woli - efekt, jak widać poniżej. Tak więc jedna uwaga do tych wszystkich, którzy twierdzą, że bez kątówki, szlifierek, taśmówek itp narzędzi "nie da się zrobić" noża - moja odpowiedź - da się, jedynie to kwestia (jak pisałem wcześniej) - czasu, determinacji, silnej woli i chęci... :) Jedym słowem - full hand-made-custom :)

Ach, i jeszcze jedna rzecz - niedawno był wątek o nadawaniu szlifu - w tym wypadku - pilnik i duuużo piłowania bardzo powoli - niestety taką metodą nie uzyska się tak dobrego szlifu wklęsłego... a szkoda :D


Przy okazji tego noża chciałem bardzo gorąco podziękować Jumbo za wsparcie nie tylko duchowe :( ale i materiałowe (ten kempas, wykorzystam z pewnoscią - gwarantuje!) i może, co najważniejsze - za jego nieustający optymizm i konsekwencję w robieniu nozy (z tak wielką pasją), to bardzo mnie motywowała do kończenia zaczętych prac, gdy już mój zapał się wypalał! Dzięki stary! poklon

A teraz konkrety...


Ground Zero
Sabertooth Custom 2004

Parametry:
Stal: D2 (Bohler) - hartowany na 60HRC
Rękojeść: Rezotekst (Tekstolit)
Długość całkowita: 23mm (9")
Długość ostrza: 11cm (4,3")
Grubość ostrza: 4mm


Photo nr 1
Dołączona grafika

Photo nr 2
Dołączona grafika

Photo nr 3
Dołączona grafika

Photo nr 4
Dołączona grafika

Photo nr 5
Dołączona grafika

Photo nr 6
Dołączona grafika

Photo nr 7
Dołączona grafika

Photo nr 8
Dołączona grafika

Photo nr 9
Dołączona grafika

Photo nr 10
Dołączona grafika

Photo nr 11
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Photo nr 12
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Photo nr 13
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



I to już koniec galerii... zostało parę detali do wykończenia - trochę więcej estetyki oraz ostateczne zaostrzenie, wytrawienie loga i... bedzie gotowy! :) czyli jakieś parę kolejnych dni...

Jednak na robie tylko recznie (bez narzedzie mechanicznych) takich nozy - trzeba miec o wiele wiecej czasu, niz osobiscie dysponuje! :( Wniosek: trzeba sie zaopatrzyc w wiecej elektronarzedzi i bedzie proście - tylko gdzie to trzymac!??? :(

pozdro
Saber


PS: Especially for Seiken - Sorry, for my comment about false edge... as you see in my knife is ...so loooong too :!: please forgive me! :)
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon
(brak słów) :wink:
Naprawdę piękna robota. Nie miałem pojęcia, że ten polski rezotekst moze być tak ładny...
Jedna uwaga: czy nie wolałbyć wprowadzić jakiegoś delikatniejszego satin finish? Znaczy się na fotkach m.in. 3, 9 i 10 wykończenie wyglada bardzo ładnie ale zdjęcie numer 2 pokazuje troche inną powierzchnie...
Jednak nóż pierwsza klasa 8O . Podziwiam i gratuluje cierpliwości :-)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Ojojojojojojojojjj...... Szczerze pwoiem, ze z MoSowskich nozy ten zrobil na mne najwieksze wrazenie. Efektownosc tlimowska a efektywnosc zdaje si enie do podjebania... 8O
Saber a tego combatclawa to w koncu kurde kiedy zaczniesz produkowac bo juz czekam i czekam na swoj egzemplarz i sie niecierpliwie :)
  • 0

budo_illander
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon
Piekny Nóż
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Czysty miodas w doskonałym wykonaniu!!!!

Gratulacje!!!
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Ładne , piękne, wspaniałe :)
  • 0

budo_jaq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
....jest piękny....cholernie estetyczny. Jakbyś policzył godziny które przy nim spędziłeś to ile by tego wyszło?
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
8O 8O 8O :shocked!: :shocked!: :shocked!: poklon poklon poklon poklon poklon
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Piekny...
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Brawo Saber!!! prawdziwe cudo!! czasem warto poczekać dłuzej na cos takiego takiego !!!! kazde kolejne Wasze dzieło potwierdza ze powinienem pozostać przy batach!!!! :!: :!: :!: :!: poklon poklon
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
sliczny, ale ... co z tym choil czymu in kwadratowy jest ? Imho psuje caly design...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Robi wrazenie! Mnie sie podoba zwlaszcza z powodu tego jelca, niczym o G.L.
Teraz trzeba mu ladnej pochewki!
K_P
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL

sliczny, ale ... co z tym choil czymu in kwadratowy jest ? Imho psuje caly design...


...no nie wiesz? To otwieracz do kapsli.. :) :)

a tak naprawdę, to poprostu mały wypadek przy pracy, a podcinac jeszcze dalej byłoby już raczej niemądre i tym bardziej nieestetyczne, na początku też mi to przeszkadzało, ale potem jakoś się przyzwyczaiłem i... "bedzie"! Designu nie psuje... przynajmniej moim zdaniem, ale faktycznie w oryginale miał być półokrągły i nieco mniejszy... ;-)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL

Jakbyś policzył godziny które przy nim spędziłeś to ile by tego wyszło?


no będzie tego ze 30 godzin czystej pracy , nie wliczając w ten czas zdobywania wiedzy "po drodze", latania za materiałami itp...

no i oczywiście poza CZYTANIEM NASZEGO FORUM.... :) :peace:
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL

Nie miałem pojęcia, że ten polski rezotekst moze być tak ładny...


ano może, naprawdę też byłem w szoku, że tak to wyszło, na zdjęciach nie skończyłem jeszcze do końca wcierać w okładziny oleju (przez co na niektórych zdjęciach widać lekkie jaśniejsze przebarwienia), ale dzisiaj już jest ok...

Jedna uwaga: czy nie wolałbyć wprowadzić jakiegoś delikatniejszego satin finish?


myślałem, ale jakoś nie za bardzo pasowałoby to do całości, chyba że jakieś stonewash, czy coś podobnego... niestety w warunkach domowych to raczej nie do uzyskania (czytaj: jak dla mnie) :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
A mnie sie ta wyrwa podoba, taki lamacz klingi oponenta.
K_P
PS. A skad taki material na klinge dostales? Ja sie na stali nie znam, ale D2, to chyba calkiem dobry material!
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
no właśnie ja też się do "tego" już przyzwyczaiłem...

a materiał był z firmy Inter-stal (ta która figuruje w przyklejonym watku o dostawcach). D2 jako stal wydaje się być całkiem dobra, choć dużo zależy od hartowania. Tą klingę akurat udało mi się bardzo dobrze zahartować i poza 60HRC nie kruszy się przy uderzeniu w beton z wysokości 1m... co w sumie jest b.wazne! :) Co innego zaś próbował z tego co dobrze pamiętam Jumbo i efekty były chyba różne... może coś Jumbo powie o tym?...
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Gratulacje, wyglada bardzo rasowo! Fajnie wyszly te okladki z rezotkstu (czym go polerowales?)

Fred
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
Wcierałem olej - akurat w moim przypadku do smarowania broni, ale to w sumie bez znaczenia, chodzi jedynie o to, aby włókna płótna "złapały" trochę oleju... może być w sumie każy - próbowałem też wosku pszczelego, ale w tym wypadku efekt był raczej mierny... nanosiłem warstwę oleju na okładzinę, czekałem tak z 2-5 minut aż lekko wsiąkł w materiał, a potem szmatką wcierałem, potem delikatnie na filcu+wiertarka. Tak powtórzyłemk proceder ze 3 razy i efekt taki jak widac.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Ground Zero (Sabertooth Custom 2004) - FINAL
poklon :peace: poklon :peace: poklon :peace: no zajebisty nożyk, okładziny i fals edge jak dla mnie pierwsza klasa, gratulacje... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024