Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dagorn customs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Dagorn customs
Dorwałem płaskowniczek od kumpla stali sprężynowej i postanowiłem wyszlifować z niego dwa noże. Jeden w stylu Bowie a drugi w typie Randall'a. Odrysowałem kształty i wstępnie zacząłem wycinać przy pomocy gumówki (tarcza o grubości 1,5mm). Kiedy przybrało to mniej wiecej kształt noża zabrałem się za wydobywanie precyzyjniejszego przy pomocy pilnika ale po 30min szlifowania stwierdziłem, że się zajade więc założyłem tarczę o grubości 2,5mm i zjezdzalem kolejne warstwy aż do samej linii flamastra dzięki czemu zaoszczędziłęm kuuupę czasu i energii. Potem pare razy przepchnąłem pilnikiem i tak o to uzyskałem kształt mnie zadowalający.
Przyszedł czas na szlif, który uzyskałem przy pomocy pilnika i tylko pilnika.
Aktualnie czekam na kasiore,żeby to to nawęglić dodatkowo i zahartować a w między czasie myślę nad jelcami.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pozdro
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dagorn customs
bardzo sympatyczne kształty ostrzy, ale bez rękojeści to jeszcze nie nóż ;-) A takie pytanie - to wcięcie pod dziurką w bowie to specjalnie, czy omsknęła się kątówka?

Pozdrawiam
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dagorn customs
To twoje pierwsze klingi, czy robiles juz cos wczesniej bo wygladaja bardzo profesjonalnie. O ile dobrze widze szlif na zdjeciach to zrobiles convex. Ta klinga bez otworow swoim szlifem bardzo przypomina Fallknivena S1 (oczywiscie to nie zarzut, bo to swietny wzorzec). Bardzo ladnie sie zapowiadaja te nozyki. Brawo! :D
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dagorn customs
heh... zagapiłem się no i ciach. Chwila nieuwagi!
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dagorn customs
tak to sa moje dwa pierwsze robione od początku... wcześniej tylko przerabiałem kuchenne - nic wielkiego. Fallknivena S1 - tak bardzo go przypomina chociaz chcialem uzyskac Randall'a
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024