Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade Mini AFCK II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Benchmade Mini AFCK II
Czy ktoś używał/używa?

Jak to się nadaje na EDC?
Czy warto zamieniać Monochroma na Mini AFCK II?
Jakieś refleksje?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
IMHO ze wzgledu na ksztalt ostrza Monochrome jako EDC sprawdzi sie duzo lepiej nic mini AFCK.

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
Moja dziewczyna używała do niedawna, teraz zasadniczo AFCK mini śpi sobie w szufladzie, natomiast Baba korzysta ze Spyderco Centofante III (podobny bardzo gabarytowo).

Oba noże sprawdzają się jako EDC całkiem nieźle, z obu jest zadowolona.

Motywacją do zmiany była .... chęć zmiany, oczywiście.

Mnie w AFCK mini wkurza straszliwie klips, który uwiera w palec wskazujący. Dziewczyna takiego problemu nie ma - jednak Blacha który ten nóż miał okazję obmacać miał ten sam kłopot co ja.

Napisz co byś chciał wiedzieć dokładnie, to mogę dopytać albo i posadzić swoją piękniejszą połowę przed kompem żeby sama Ci napisała.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
Wojtas jesli zastanawiasz sie nad edc od benchmade, rzuc okiem na Griptiliany, zwlaszcza te z otworem. Imho jedne z lepszych nozy w takim przedziale cenowym (tansze od afck o ok 30%).
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
Macalem Gripa w poniedzialek i nie wiem, czy bym zamienil na niego monochroma, bo to moglbym stwierdzic po jakims czasie, ale na pewno zastepowalby go tam, gdzie potrzebne dluzsze ostrze.

Kolek mnie czasem juz wkurza.

No i lezal super w rece, ale to juz tez pisalem.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

Kolek mnie czasem juz wkurza.


Dlaczego Cię wkurza kołek?? (z ciekawości pytam)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
kolek blokuje sie podczas ciecia "glebokich rzeczy" ponadto ja po kolku mam odciski ;)

dziurka rzadzi :lol:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

kolek blokuje sie podczas ciecia "glebokich rzeczy" ponadto ja po kolku mam odciski ;)

Dokladnie tak - z wyjatkiem odciskow.

Ja otwieram noz tylko wtedy, kiedy potrzebuje :lol:

A "glebokie rzeczy" to moze byc juz troche wiekszy pomidor - monochrom jest super w kuchni, ale jak np. pomidor ma srednice troche wieksza, niz 2/3 klingi, to sie trzeba troche pogimnastykowac ;)

No i sie czasem okazuje, ze kolek jednak zabiera te "pare milimetrow".

dziurka rzadzi :lol:

Pod tym sie jeszcze nie moge podpisac, bo dalej czekam na Endure.

Ale juz przynajmniej wiem mniej-wiecej, dlaczego.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

A "glebokie rzeczy" to moze byc juz troche wiekszy pomidor - monochrom jest super w kuchni, ale jak np. pomidor ma srednice troche wieksza, niz 2/3 klingi, to sie trzeba troche pogimnastykowac


Dokladnie, wczoraj wlasnie w ramach testu pocwiartowalem griptilianem pomidorka i ostrze wlazlo w niego jak w maslo bez klinowania.

No i nie mow, ze kupiwszy nowy noz nie otwierasz go kilkaset razy w pierwszy dzien ? Bo ja mam wlasnie taki dziki nawyk i potrafie sobie klikac ogladajac film :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

dziurka rzadzi :lol:

Pod tym sie jeszcze nie moge podpisac, bo dalej czekam na Endure.
Ale juz przynajmniej wiem mniej-wiecej, dlaczego.


Sory za zejście z tematu, ale skoro i tak zaczęło się od AFCK a zeszło na dziurki 8) /no, AFCK też mają dziurki tyle, że ostatnio jajowate :wink: /....- co cię rybak skusiło w Endurce skoro i tak w planach Mili? Przecież oba (obie :wink: ) są wymiarowo/masowo bardzo podobne, tyle że inna konstrukcja i materiały, inny szlif gowni...

Pozdrawiam
Heimdall
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

Moja dziewczyna używała do niedawna, teraz zasadniczo AFCK mini śpi sobie w szufladzie



Adam ja lubie noze z twojej szuflady:) pogadamy?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

Mnie w AFCK mini wkurza straszliwie klips, który uwiera w palec wskazujący. Dziewczyna takiego problemu nie ma - jednak Blacha który ten nóż miał okazję obmacać miał ten sam kłopot co ja.
AdamD


Co chciałbym wiedzieć?
To po kolei:

1. To uwieranie pojawiało się przy jakimś konkretnym chwycie?
Zwykle stosuje sabre przy pracy i lubię położyć kciuk na klindze, a mam dłonie szerokie ale o krótkich palcach, więc nie wiem czy uwierał w opuszek czy może w tą część palca najbliżej dłoni?

2. Chciałbym zmienić monochroma bo przy letnich ciuszkach jest za ciężki. O ile w dżinsach jest ok, to już spodenki na gumce się obsuwają.
Na to pytanie odpowiedź jest oczywista.

3. Jak się trzyma w kieszeni. Chodzi głównie o "jakość" klipsa.

I to chyba wszystko...

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
I jeszcze jedno czy cena 500,- pln za nowy w krajowym sklepie jest w miarę uczciwa, czy pokusić się o import na własną rekę?

Zastanawiam się bo ten jest od ręki (plain, klinga bez pokrycia).
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

No i nie mow, ze kupiwszy nowy noz nie otwierasz go kilkaset razy w pierwszy dzien ? Bo ja mam wlasnie taki dziki nawyk i potrafie sobie klikac ogladajac film :)

Przeciez nawet o tym pisalem zaraz po zakupie :lol:

Ale tylko w pierwszy dzien, bo mi juz - tak, tak, oczywiscie - przeszlo.

A poza tym to go otwieram paznokciem, a tam trudno o odciski :)

co cię rybak skusiło w Endurce skoro i tak w planach Mili?

Przeciez Ci pisalem - cena ;)

Poza tym
1. chce sobie backlocka wyprobowac.
2. chce w ogole zobaczyc, jak sie takie wielkie cos nosi w kieszeni, zanim wydam 150 euro na noz.

2. Chciałbym zmienić monochroma bo przy letnich ciuszkach jest za ciężki. O ile w dżinsach jest ok, to już spodenki na gumce się obsuwają.
Na to pytanie odpowiedź jest oczywista.

Myslisz serio, ze to bedzie mozna tak wyraznie odczuc?

Roznica wagi jest dwudziestoprocentowa.
Chyba, ze juz probowales, ze nie sciaga gatek?

Czy to moze szorstka rekojesc tak dziala?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

jeszcze jedno czy cena 500,- pln za nowy w krajowym sklepie jest w miarę uczciwa, czy pokusić się o import na własną rekę?


Ta, 500 zeta za AFCK jest jak najbardziej uczciwa, bierz bez gadania.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II

To uwieranie pojawiało się przy jakimś konkretnym chwycie?


Kciuk na "thumbramp", palec wskazujący w "fingergroove" - przy takim uchwycie klips mnie osobiście wbija się w drugi od góry licząc staw palca wskazującego

Jak się trzyma w kieszeni. Chodzi głównie o "jakość" klipsa


Do klipsa można mieć chyba tylko dwa zarzuty - że uwiera w palec ;) oraz że się dość szybko wyciera i przestaje wyglądać superelegancko. Swoją rolę jednak spełnia bez zarzutu. Trzeba pamiętać że teksturowane G10 wyciera dziury w kieszeniach :)

Podobne gabaryty ma Spyderco Centofante III, kilka uwag na temat:
Centofante:
* lżejszy
* przyjemniejszy w dotyku
* nie dokonuje destrukcji kieszeni
* jest tańszy!
ale:
* nity zamiast śrubek
* backlock zamiast linera
* VG10 zamiast 154CM
* nie ma podkładek

Trzeba jednak jasno powiedzieć, że tak jak wszystkie "za" Centofante są oczywiste oraz odczuwalne, tak te ewentualne "przeciw" nie są już takie oczywiste. Niby śrubki są lepsze od nitowania, bo śrubkę można dokręcić... ale o ile w skręcanych nożach rzeczywiście tego potrzebowałem, tak w Endurze i Centofante problemów z bladeplay nie widzę. Niby linerlocki lepsze, ale Spydercowe backlocki mają już u mnie pełne zaufanie. Pomiędzy 154CM, VG10 (i 440C od BM też, zresztą) osobiście różnic nie zarejestrowałem. I to nie jest tak, że mi wszystko jedno - AUS6m jest wyraźnie gorsza od wspomnianych stali. Brak podkładek też nie powoduje żadnych trudności w otwieraniu/zamykaniu noża - choć proces ten charakteryzuje się większym oporem.

Właśnie do kompletu spytałem Moją Piękniejszą Połowę jakie są jej wrażenia z korzystania z obydwu noży - Spydie bije na głowę AFCK ergonomią i komfortem pracy, ale "linerlock mi się bardziej podobał, i wolę owalną dziurę".

Życzę miłego zastanawiania się,

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
Ja uzywam miniAFCK jako EDC juz od wielu lat (okragla dziura). Dla mnie jest swietny, dobrze lezy w kazdym chwycie, trwaly i niedrogi. Mnie klip nie uwiera w nic (no tylko robi po pewnym czasie dziury w spodniach).
Po prostu czuje jakis sentyment do tego noza. Tak wiec ostatnio kupilem na ebay-u nowego (z okragla dziura jeszcze) na zapas jak ten mi sie zniszczy ale mam wrazenie (nie mierzylem jeszcze) ze stary jest jakos lepiej wykonany (grubsze linersy, lepszy klip, lepiej szlifowane ostrze). Owalnej dziury nie lubie, a kolka tez nie.
Nosilem i nosze inne noze tez ale do miniAFCK mam slabosc, sorry.
Pozdrowienia,
Swingline
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
Noszę mini AFCK(ale z owalną dziurą) jako mój EDC i jestem bardzo zadowolony :D .
Prawe kieszenie w moich spodniach są już mocno wytarte ale musze powiedzieć, że nawet to mi się podoba :wink: .
Ten nóż ma dla mnie fantastyczny klimat(szczególnie kiedy pokrycie teflonowe jest już "po przejściach") :roll: .
Żadnych luzów nie zauważyłem. Dodam jeszcze, że Centofante w łapie nie trzymałem więc nie mogę tych dwóch noży porównywać.
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Mini AFCK II
Dzięki za wszystki uwagi.

A co do wyboru, to nie wybieram jednego z dwóch noży, a jedynie nad dokupieniem kolejnego.

Jako że trafia się okazja, a sam nie byłem do końca przekonany do tego noża, więc zażyję kolejną dawkę nożoholizmu.

A co do niszczących się kieszeni to już mi nie zależy, ale zastanawiam się na pouchem BM (czytałem o nim temat).

Jeszcze raz dzięki za "wsparcie". ;)

A jak popracuję, to podziele się własnymi uwagami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024