Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny noz i ...dylemat?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Kolejny noz i ...dylemat?
No wlasnie... Tak sie zastanawiam - czym kierujecie sie przy wyborze kolejnego ostrza. Nie chodzi mi o wybor konkretnego modelu, bo tu wiadomo - wyglad, ergognomia, funkcjonalnosc, cena itp. Mysle o wyborze nastepnego noza z innej "grupy".
Moze posluze sie przykladem - jakis czas temu kupilem MT Amphibiana. Jestem z niego MAXYMALNIE zadowolony, ale wiadomo.. ponosilem juz go troche, pouzywalem, pocieszylem sie i mimo, iz jestem pewien ze bede uzywal go jeszcze baaaardzo dlugo to juz mysle o kolejnym zakupie. Mysle m.in. o Military, Sebenzie i jeszcze paru innych - i w tym wlasnie miejscu mam dylemat. Czy kupowac kolejny duzy folder? Bede nosil je na zmiane, czy jeden bedzie lezal caly czas w szufladzie? Czy moze kolejny maly (a malych w sumie uzywam czesciej)? Czy moze drugiego necka? No w sumie to nie mam zadnego fixeda... moze wlasnie fixed? A moze toola, bo tez jeszcze nie mam? Itd itp...
Mysle, ze nie jestem odosobniony ze swoim "problemem"... macie to samo? Czy przejmujecie sie dublowaniem nozy?
Sorry za przydlugie przemyslenia ale tak jakos mi sie zebralo... no i z kim sie mam tym podzielic jak nie z Wami? :)

Pozdrowionka,
(wewnetrznie rozdarty) Akme
:wink:
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Eeeee.... sorry :oops:
Poprosze Pana Admina o przeniesienie tego posta do Magii Stali...
Plizzz...

Pozdr,
Akme
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
ja staram sie nie kupowac podobnych uzytkowo nozy (co prawda dosc rzadko kupuje, ale mysle tak czesto jak wszyscy :) ). no, mam duzy folder ale nie kupie sobie teraz malego, bo malych nie lubie. ale nastepny duzy folderek bedzie mial inne zastosowanie. moze jakis tani, do zajechania? moze spyderco z backlockiem, bo musze sie przekonac do tej firmy i blokady?
inny fixed? ok, ale teraz bardziej do kuchni a nie do lasu... itp rozwazania :)
jak widzisz sam nie jestes :) :):)
pozdrawiam
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
No nam podobny proble ale patent wymyśliłem taki że bedę kupował kolejne noże z innej grupy coby się wogóle nie dublowały: mam automata, następny będzie duży manual - military lub blackwood banchmad'a, potem mały fixed roboczy (chciałbym Benchmade Snody Activator), mały fixed do samoobrony (Razorback zdecydowanie), fixed koń roboczy (chciałoby się stridera lub busse... ale będzie może BK&T a tymczasem sam produkuje taki, niedługo się pochwale na MOS), do tego przydłby się OTF, malutki składak, i coś pokroju Hydeaway'a (pewnie też sobie sam zrobię prędzej niz kupię). A potem to już co mi się podobało będzie jak oczywiście się nie wylecze wcześniej z nożoholizmu. No i wyszła moja kolekcja marzeń :) Będę pewnie z 5 lat ja składał :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?

chciałbym Benchmade Snody Activator

ojjj... ja tez. Cholernie mi sie podoba!
W kazdym razie jest na liscie planowanych w blizej nieokreslonym czasie zakupow :)

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Ja zazwyczaj kupuje noze ktore mi sie podobaja, najczesciej jak ktorys mi sie spodoba, kupuje, potem sie okazuje ze nie spelnia moich wymagan (a ja jestem wybredny, wiec albo jest: za duzy, za maly, za gruby, za metalowy itp ;) ) i po jakims czasie sie pozbywam i kupuje nowy i tak w kolko. Mozna powiedziec ze wciaz szukam swojej "trzeciej polowy" (poza Sebenza) w najblizszym czasie planuje blizej przyjzec sie nozom Spyderco. Ech a jeszcze rok temu tylko dupy mi w glowie byly :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Dorastasz :)

Ja na razie wybieram zabawki do zakupu "rozpoznawczo", zeby zobaczyc, czym sie to w ogole je.

Tak to chyba mozna podsumowac.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
a ja jak zaczynałem kilka miechów temu planowanie zakupów to zaczołem od poszukiwania "woła roboczego", a później to już tylko kupowanie "ciekawostek" na zasadzie coś z S30V, coś ze speed safe, automat MT i 154 za jednym zamachem. W sumie z "praktycznych" pobudek kupiłem Herbertza, Tarani,potem Chive, a teraz M21. Jeszcze tylko Solution bedzie "praktyczny" bo po nim w kolejce zostały drogie "zabawki" jak Stridery,Sebenza...
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?

chciałbym Benchmade Snody Activator

ojjj... ja tez. Cholernie mi sie podoba!
W kazdym razie jest na liscie planowanych w blizej nieokreslonym czasie zakupow :)

Pozdrowionka,
Akme

ojjjjjjj.. czuje że jest nas więcej..
A tak czytając wcześniejsze wypowiedzi, to wydaje mi się,
że profil psychologiczny przeciętnego budowicza-nożoholika
jest bardzo podobny..
Pozdrawiam wszystkich uzależnionych!!!!!!! :peace: :peace: :peace:

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
U mnie to najpierw był fixed...ale był kiepski więc zmiana i poprawka stanęło na fallknivenie - wół poprostu ale shrapnel ER by się przydał już jest na liście ...z folderami tez tak było Nieto,Spyderco i teraz chyba Extrema Ratio...potem pewnie droższe zabawki....Busse? sebi? strider?
To jest taka choroba....................nożocholizm
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Wizalem socoma - marzenie od lat w koncu spelnione. Zaczelo mi brakowac typowego noza roboczego, zarazony microtechem i milujacy wyglad taktyczny u nozy wzialem Ampha. Teraz potrzebuje fixeda EDC niedrogiego ale mocnego i kompletuje budzet na Extrema Ratio Sharpnel. Dalej w zaleznosci jak to sie potoczy. Mysle, ze czas juz na balisonga wiec spyderfly sobie hapsne albo jak mnie cos porypie i sie okazja nadazy to tachyona. Rownorzednie mysle juz bardzo mocno o posiadaniu jakiegos striderka... MFS, EBL-S... AR albo dalibog.... TAD AR.

Po prostu mysle czego mi trzeba najpierw. Potem jednoczesnie - jakie firmy lubie i jaki design mi odpowiada plus opinie i tym podobne oczywizmy. A potem kilka miesiecy wykopywania kasy niewiadomoskad i jest :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
no cynik, plany masz ambitne :) :wink:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Vince plany tak samo ambitne jak wyrzeczenia - juz zachodze w glowe co tu wiecej sprzedac. Tak wiec znajduje po domu rzeczy i sru na allegro, to jakies buty newrock, to cockneye, stan idealny [ups, reklama :) ]. A tak powaznie - ze starosci, Warhammerowa moj armie przepchnac chce, ogolnie jak poszukac to sie zawsze znajdzie :) Wiadomo, ze tez troche dorabiam ale nie az takie kwoty.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
no to ja mam podobnie
folder duzy roboczy - coby sie do skadaków przekonac - M21 - mam
no to jeszcze jakis bydlak do lasu do karczowanai i rąbania, zabraklo kasy na BK to CS kukri machete, ale BK trzeba bedzie kupic
no ale wiadomo - jakis fixed trzeba, taki na wyprawy lesne - no wiec w swiecie nozy zakochalem sie w Gerberze, ale takigo foxeda to do lasu jeno, trzeba jakis fixed miejski miec, wiec bechmade (cholera nazwy zapomnialem - tani i b.płaski za troche powyzej 200)
ale przeciez trzeba miec jeszcze jakiegos ladnego necka ...... - fajny jest CRKT w swiecie nozy......
no i jakis maly folderek taki - back up albo do bardziej "twarzowych" ciuchow - taki pelna kulturka, moze monochrome ??
fajnie tez by bylo jakis automacik miec
no i cos do kuchni
jakies malenstwo pokroju hideawaya
a jak juz to wszystko kupie z mojej pensji ktora wynosi 600pln miesiecznie to pomysle o traiderach sebci i innych zabawkach ktore sa nawet poza omimi marzeniami.......

panowie - my kurwa mamy najebane we łbach :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Noo najebane mamy, to fakt :)

Co mi przypomina - jeszcze LaGriffe musze sobie sprawic.

Monochrome bardzo reprezentacyjny, polecam. Ja do garniaka nosze socoma i troche za ciezki jest do marynarki.
TYle, ze od kilku lat las to glownie w tv ogladam, taterek zem nie widzial od niepamietnych czasow wiec zadnego fixedowego extrema mi nie trza oprocz Sharpnela :)

No i jeszcze ten pieron Dark mnie kusi swoim UT6 ale to juz inna bajka :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Cynik tez tak mialem z allegro, ile to sie rzeczy sprzedawalo... :)

Teraz trza jakos dorabiac bo malo co do sprzedania zostalo, patologia :lol:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Wez men, ja sie nieraz jak narkoman czuje, siedze w pokoju, pale szluga i sie rozgladam dookola, co by tu sie dalo sprzedac jeszcze, zeby na wiecej nozy miec :rofl:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?

Wez men, ja sie nieraz jak narkoman czuje, siedze w pokoju, pale szluga i sie rozgladam dookola, co by tu sie dalo sprzedac jeszcze, zeby na wiecej nozy miec :rofl:

Rzucic palenie?
Pic mniej JW?

:lol:

Wiem, to by juz byla gruuba przesada... ;)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
ja nie pale i nie pije a mam podobnie
to juz chyba nie ma ratunku dla mnie............

ktos moze chce kupic używane łóżko albo meble ??

albo stolik pod kompa ??

nerke ?? kawałek jelita ??
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny noz i ...dylemat?
Nieno wiedzialem, ze ktos to napisze, rybak ;)

Bez kitu palenia nie rzuce za cholere, tak lubie palic, ze pale nawet po paleniu.

Juz nawet literature sprzedaje teraz ale co mnie najbardziej mierzi to ze nie moge klientow znalezc na moja full armije figurkowego warhammera po dos cokazyjnej cenie... A tak to dwie pary butow jeszcze "dla fazantow" sprzedaje, szukam klienta na kamizelke taktyczna moja... I troche dosc unikalnych bluz i podkoszulkow roznych kapel... Ech tylko gdzie ci klienci...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024