Skocz do zawartości


Zdjęcie

Military / Paramilitary


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Military / Paramilitary
Wiem, ze mamy w PL kilku wlascicieli Mili, jako ze ostatnio jakos bardziej przychylnie patrze na to brzydactwo :wink: chcialem spytac jak to to sie sprawuje jako EDC. Wiem, ze rekojesci sa duze, interesuje mnie, w jak nosi sie ten noz w kieszeni na klipsie (jak w sensie czy wygodnie :) ).
Ahh i jeszcze pytanko, czy Military posiada podkladki ? Jesli tak to z czego ? Przeszukalem archiwum ale odp nie znalazlem, tylko obawy o g-10 itp. dylematy ;)

Jeszcze pytanie czy ktos z Budowiczow zaopatrzyl sie w paramilitary, bo ten nozyk rowniez wyglada zachecajaco. Jesli tak, prosze o dwa slowa opisu.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
to ja dolaczam jeszcze jedno pytanie - myslicie ze paramilitary stanieje? na razie kosztuje tyle, co duze :/
pozdro
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary

Wiem, ze mamy w PL kilku wlascicieli Mili, jako ze ostatnio jakos bardziej przychylnie patrze na to brzydactwo :wink: chcialem spytac jak to to sie sprawuje jako EDC.

Bardzo dobrze się sprawuje :twisted: .

Wiem, ze rekojesci sa duze, interesuje mnie, w jak nosi sie ten noz w kieszeni na klipsie (jak w sensie czy wygodnie :) ).

Mi najwygodniej się nosi Mili na klipsie w prawej kieszeni na udzie "bojówek", ale tylna kieszeń dżinsów też jest OK, nosiłem też Mili w zatknięty za klips w kieszeniach kurtek, daje też rade w kieszeni grubszej koszuli...troche wystaje, ale z drugiej strony bardzo ułatwia to wyjmowanie i szybkie otwarcie.

Ahh i jeszcze pytanko, czy Military posiada podkladki ? Jesli tak to z czego ? Przeszukalem archiwum ale odp nie znalazlem, tylko obawy o g-10 itp. dylematy ;)

Gacman_c robił wiwisekcję i podobno nie ma żadnych podkładek 8O . Trochę mało płynnie przez to chodzi ale zyskujesz dzieki temu bardzo stabilne trzymanie głęboko wchodzącego trzpienia głowni między G-10 (praktycznie zero prześwitu i ZERO BLADE-PLAY).

BTW: Wielką zaletą tego noża jest ogólna ergonomia&funkcjonalność, zwlaszcza projekt glowni ze szlifem płaskim-pełnym, najlepsze moim zdaniem rozwiązanie na nóż użytkowy...- niedawno miałem okazję testować parę dni Native'a: głownia niby ciensza, szlif wklęsły, stal ta sama...ale w cięciu kartonów czy struganiu drewna Mili był bez porównania lepszy. Po prostu niski szlif wklęsły daje agresywne cięcie ale jest niestabilny /cięty materiał nie ma podparcia po obu stronach i krawędź zbacza z wytyczonej lini przy głębszym cięciu/, szlif częściowy płaski daje za to duży opór...a płaski-pełny po prostu płynie przez cięty materiał :twisted: i choćby z tego powodu /dodaj świetną stal/ warto kupić Mili.
Pozdrawiam
Heimdall
ps: Rozumiem, że chcesz nieco wyręczyć Sebi jakimś folderkiem do brudnej roboty :wink: ?
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
W pełni podpisuję się pod tym co napisał o Mili Heimdall. Wybitnie użytkowy nożyk. Brzydki jak kupa, ale... świetnie się nosi, wybitnie dobrze kroi, tnie, doskonale otwiera nawet w zimowych rękawicach, bardzo dobrze leży w dłoni. Minusem jest design podporządkowany tylko i wyłącznie komfortowi pracy. Czyli- coś dla ludzi potrzebujących naprawdę dobrego, roboczego noża bez pretensji do pięknych linii czy mało funkcjonalnych pierdół. Mili tyle zyskuje w pracy ile traci na pierwszym wrażeniu- mylącym.
Moja opinia- jeden najlepiej zaprojektowanych noży użytkowych. Wykonanie- jak to Spyderco: proste, estetyczne ale bez Achów i ochów.
Polecam.
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
No wlasnie Vince jak z ta Sebi? :twisted:
Moze jakies fotki cyknij Sebka + przyszly noz?
No i ludzie wszystko okej ....ale na litosc boska jakie brzydactwo? :) slepi jestescie ? ;)
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
No wlasnie Vince -kupiles przecie niedawno tempesta,walnij mu pare zdjec razem z sebka(tempesta chyba na budo jeszcznie bylo?) :twisted: :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary

No wlasnie Vince jak z ta Sebi? :twisted:
Moze jakies fotki cyknij Sebka + przyszly noz?
No i ludzie wszystko okej ....ale na litosc boska jakie brzydactwo? :) slepi jestescie ? ;)


Gacman_c, ja też nie ma pojęcia o co im chodzi :evil: , pomijając ogólną urode Spyderców, którą można kochać lub nienawidzić :wink: , to przecież Mili jest najbardziej rasowym folderkiem w ofercie tej firmy i ogólną liną rękojeści&ostrza niewiele się różni od kultowego AFCK, w dodatku głownia jest o wiele bardziej użytkowa/lepiej tnąca.

ps: Zresztą Mili został(a) MissSpyderco :lol: http://www.forum-kul...showtopic=65821
(właśnie Gacman_c - jesteś pewien czy to on czy ona 8) ?)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
no ten tego .......raczej ona ....dziurke ma 8) militarka :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary

no ten tego .......raczej ona ....dziurke ma 8) militarka :)


Native i Chinoock też mają dziurki :lol: ... . Ale niech będzie że to to "ona" :wink: , "Mili" brzmi tak czule, że gdyby to był "on" to na pedalstwo by zakrawało :wink: ... 8)
No, brać panowie, Militarka fajna dziewczyna jest :twisted: !

ps: A wracając do topicu: Ciekawe byloby porownanie cięcia i trzymania ostrza Mili vs Sebi...może Vince wkrótce zrobi testy?
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary

to ja dolaczam jeszcze jedno pytanie - myslicie ze paramilitary stanieje? na razie kosztuje tyle, co duze :/
pozdro


tez mnie to boli :lol: powinna byc chociaz o te 20$ tansza ;)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
Na poczatku dziekuje, za opinie, ktore tylko utwierdzily mnie w przekonaniu co kupic teraz (no, mniej wicej, bo nadal sie zastanawiam milivs para).

Mi najwygodniej się nosi Mili na klipsie w prawej kieszeni na udzie "bojówek", ale tylna kieszeń dżinsów też jest OK, nosiłem też Mili w zatknięty za klips w kieszeniach kurtek


No wlasnie tu jest problem bo ja nosze zazwyczaj jeansy a w tylnej kieszeni mam poppera :) Czyli pozostaje prawa przednia kieszen, cos mi sie widzi ze mili bedzie za duzy (wygladalbym jak Rocco Sinfreddi jesli wiecie, co mam na mysli ;) ).

ps: Rozumiem, że chcesz nieco wyręczyć Sebi jakimś folderkiem do brudnej roboty ?


Dokladnie, szukam nozyka do rotacji.

Moze jakies fotki cyknij Sebka + przyszly noz?


Brak cyfrowki, ale moze sie do kumpla wybiore kiedys to foty beda :)

No wlasnie Vince -kupiles przecie niedawno tempesta,walnij mu pare zdjec razem z sebka(tempesta chyba na budo jeszcznie bylo?)


No wiec z tym tempestem hmm... pozbylem sie go po paru dniach, co prawda mialem okazjie pomacac go przed zakupem, ale nie przewidzialem ze bedzie problem z cieciem np zarcia (co tne dosc czesto) bo ostrze sie klinuje np w bulce. Moze teraz pora dac szanse spyderco :)

ps: A wracając do topicu: Ciekawe byloby porownanie cięcia i trzymania ostrza Mili vs Sebi...może Vince wkrótce zrobi testy?



Chyba predzej paramilitary vs sebka, choc to w sumie bardzo podobnie...
A jeszczeco do brzydactwa Spyderco, nie ma co sie zalamywac, Sebenza tez ustepuje uroda takim np MT czy MODom jednak swa funkcjonalnoscia przewyzsza niejedna blyskotke i to jest wazne.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
Mili jako nóż użytkowy jest OK głownia nie ma sobie równych jeśli chodzi o cięcie (płaski szlif, długość). Jako EDC Mili jest jak dla mnie troche za duża (w bojówkach OK, ale w jeansach... :oops: ) ergonomia, wykonanie, stal na 5. Do "szykowania jedzenia" polecam bo sam ją testowałem w kuchni :wink:
  • 0

budo_jaq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
Używam Mili od ponad roczku i bardzo sobie chwalę. Duży ale leciutki folderek (o czym już było) doskonale sprawdzający się przy masakrowaniu żarełka...tylko ta długość. Jeśli nosisz go w bojówkach czy w tylnej kieszeni - spoko - zapomnisz, że go masz. W przedniej kieszeni jeansów to chyba średni pomysł... A poza tym cena jednak wielokrotnie przystępniejsza niż np. w przypadku Sebenzy, więc nie będzie ci się serce kroiło jak go troszkę zakatujesz. Dla mnie zdecydowanie użyteczny folderek, acz nie docelowy (celuję w Striderka AR-i jeszcze długo poceluję :) )
Pozdrawiam
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
Vince, military ma idealny rozmiar jako EDC w teren. Para bedzie już chyba za małe- chyba że masz małe dłonie.
  • 0

budo_unibike
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
Czy mógłbym prosić kolegów o kilka zdjęć Mili schowanej w:
- tylnej kieszeni jensów
- wsuniętej w dowolne spodnie z tyłu, zaczepionej klipsem (spodnie o garnituru mile widziane)
- innych miejscach, w których Mili nosicie
Z góry oświadczam, i klnę się, że nie jestem zboczeńcem lubiącym oglądać noże ze szczegółami anatomii w tle ( z wyjątkiem nastolatek w stringach lub bez :) ). Po prostu nie znalazłem w sieci tego typu zdjęć, a pomacać Mili nie mam gdzie.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
przylaczam sie do prosby kolegi unibike, musze sie zdecydowac do jutra wiec bylbym wdzieczny za pomoc :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
a jakby sie ktos przypadkiem natknal na fotki paramilitarki to wdziecznym bym byl za zamieszczenie ich tutaj :D
(mnie sie cholera zadnych ladnych fotek nie udalo wytropic :/ )
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
zaloze odpowiedni temat w galerii gdzies tak za 3 min :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
http://www.budo.net....3107&highlight=
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Military / Paramilitary
Vince a moze taki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ???
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024