Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nimravus or Cuda ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nimravus or Cuda ?
Od jakiegos czasu... w sumie od niedawna, bo generalnie gustuje w folderach, ale wraz z rozwojem choroby zaczalem myslec o jakims nieduzym biwakowo-lesnym fixed EDC :)
Spodobaly mi sie dwie sztuki:
- Benchmade Nimravus Cub (154CM) i Camillus CUDA CQB2 (ATS-34).
Na pewno znajdzie sie pare osob, ktore wiedza co nieco o tych nozykach? Tzn wygoda uzytkowania, noszenia, trwalosc...
Z gory dzieki za info!

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nimravus or Cuda ?
wszyscy mi mowia ze CQB2 ma zbyt krotka rekkojesc utrudniajaca dobry chwyt.


nie wiem nie macalem ale pisze bo to moze jakas wskazówka.

aha no i ponoc nimravusy ogolnie podrozaly..cytujac za jednym Panem z Jednego Sklepu:)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nimravus or Cuda ?
Caly Benchmade w ogole w przeciagu ostatniego roku straszliwie podskoczyl... Myslalem o nimvrausie ale cos mi sie garda jakas malusia wydaje...
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nimravus or Cuda ?
Ja co prawda mialem "dorosle" wersje Nimravusa i CUDY CQB wiec jakis tam punkt odniesienia mam. Dla mnie okazal sie lepszy Nimravus jako noz stricte uzytkowy. Rewelacyjna jes pochwa od Nimravusa, jedyny minus samego noza to powloka BT2, ktora niczczy sie bardzo szybko przy intensywnym uzytkowaniu jako EDC. Co do zbyt malej gardy-nie ma obaw, finger groove jest odpowiednio gleboki, a okladziny z G10 maja dosyc mocna teksture wiec obawy o pewnosc chwytu sa nieuzasadnione. Przy mokrej dloni tez nie ma problemu.
A jesli chodzi o nieduzy fixed EDC to polecalbym zainteresowac sie Fallknivenem F1. Moze nie jest tak efektowny jak Nimravus czy CUDA (choc to oczywiscie rzecz gustu-mnie sie podoba) ale nieporownywalnie masywniejszy i dlatego najczesciej gosci u mnie na pasku. Ogromna zaleta F1 jest takze jego cena, prawie o polowe mniejsza niz BM Nimravus Cub, a za te cene dostajemy noz rownie dobry (jesli nie lepszy) choc nieco mniej tactical za to super uzytkowy.

pozdrawiam
Fred
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nimravus or Cuda ?
Popieram Freda....................
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024