Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzucanie nożem w ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_spartan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Rybak, jak powiada moja córeczka "dziekuję ślicznie bardzo".
Postaram sie nie zapomnieć :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
przyjdzie Jumbo, to Wam powie o skutecznosci rzucania nozem :P z metra tez sie da. i to latwiej - bez obrotu. ja nie uwazam zeby rzucanie bylo specjalnie skuteczne, ale sie da.
pozdro
  • 0

budo_król czarnego rynku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Tak napisałem że z metra ale chodziło mi o sytuacje kiedy napastnik znajduje się znacznie bliżej bo mało kto zaczyna "krojenie"stojąc metr od nas. Zazwyczaj są to bliższe odległości, żebyśmy czuli się bardziej zagrożeni.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...

No, byl jeszcze nozownik w Desperado ;)

I jeszcze James Coburn na "7 wspaniałych" nieźle wymiatał.


Najlepiej wymiatał tytułowy bohater spaghetti-westernu "Cuchillo" :-) Eh, któż dzisiaj pamięta ten kultowy swego czasu film? Łezka w oku się kręci :-)
Acha, no i jeszcze był przecież nasz Wojski, "biegły w sztuce rzucania nożów, strasznej w ręcznej bitwie" :)
Kubuś, potwierdzam, informacja ta nie była tylko w "Komandosie", ja ją kojarzę ze źródłami angielskojęzycznymi - rzeczywiście, podobno oficjalnie odnotowano w czasie II W.Ś. tylko 1 przypadek zgonu na skutek rzutu nożem, co do "setek prób" to nie pamiętam aby o czymś takim pisano, raczej wątpie aby w warunkach wojennych tyle razy próbowano czegoś o tak mało powtarzalnej skuteczności jak rzut nożem. Z drugiej strony amerykańskie OSS miało wtedy taki pistolet-wyrzutnie miotające ostrze za pomocą sprężyny ściskanej specjalną korbą, pierwowzór późniejszego tzw. noża balistycznego Specnazu, więc trochę kombinowano w kierunku cichej broni będącej alternatywą dla pistoletu z tłumikiem.
Generalnie rzucanie nożem w celu zneutralizowania człowieka ma rację bytu jedynie w szczególnych sytuacjach, kiedy nie ma innej możliwości dosięgnięcia kogoś a trzeba działać błyskawicznie. Dobrze jednak mieć wtedy jeszcze jeden noż, a najlepiej dwa :)
Po domach i "na ulicy" raczej rzadko się to zdarza, nie przypominam sobie lokalnych przypadków rzucania nożem czy siekierą chociaż u mnie na dzielnicy są napisy "witamy w krainie latających siekier". Znam jedynie przypadek rzucenia w kogoś pilnikiem i modne w latach 70/80 strzelanie do siebie żyletkami "z palców".


Wosiu
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Swego czasu trochę bawiłem się w rzucanie i nie bardzo wiem jak to można wykorzystać na ulicy. Zwykle rzut (skuteczny) zajmuje trochę więcej czasu niż cięcie. Poza tym potrzebny jest dystans, nie musi być metr ale ...
I tu pojawia się problem.

Nie wiem czy ktokolwiek na ulicy w obronie własnej wykorzystał nóż do rzucenia, ale jeśli tak to albo był pozbawiony wyobrażni, albo prze spec.
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Wosiu wrote:

Najlepiej wymiatał tytułowy bohater spaghetti-westernu "Cuchillo" :D Eh, któż dzisiaj pamięta ten kultowy swego czasu film? Łezka w oku się kręci :D

Coś mi sie zdaje, że chodzi o film z 1968 roku pod tytułem "Run, Man, Run". W Polsce to chyba był wyświetlany na początku lat 70-tych pod tytułem "Złoto Huareza". Oglądałem go właśnie wtedy po raz pierwszy i ostatni. Zaraz później razem z bratem zaczęliśmy trenować rzucanie nożem. Noże nie wytrzymały morderczych treningów i daliśmy sobie spokój.
Wosiu, to Ty już wtedy byłeś na tym świecie? :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Znane mi sa przypadki rzucani nozem do kogos. Na szczescie wszystkie niecelne.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Niestety w Swietokrzyskiem sa duze tradycje w traktowaniu kogos nozem. Pointa incydentu o ktorym wspomina Spartan - to jedna osoba zabita i dwie ranne. Zabojca zostal aresztowany niespelna miesiac po wydarzeniu.
K_P
  • 0

budo_devon
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opolskie/Brzeg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
No unas też zucaja
wszystkim co się da ale nigdy nikt trafic nie może :(
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Jacuś film na bank miał tytuł "Cucilio" wiem bo też go pamietam a największe wrazenie zrobiło na mnie nie rzucanie ale chowanie nozy przez tytuowego bohatera-powinna ten film nasza policja sciagnac i jako materiał szkoleniowy pokazywac bo i przy mnie nigdy wszystkiego nie znajduja :wink: (ja ten film ogladałem a oni nie :twisted: :twisted: )
a tak apropo pochodzenia to jestem półkrwi scyzorykiem(po mieczu czy raczej po nożu;) )co wieeeele tłomaczy :twisted:
  • 0

budo_gdc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Zranic na pewno moze :) ale jakośnie widzę duzych mozliwosci na zabicie.
Chyba ze gosc trafi w tętnice i po prostu ktoś się wykrwawi.
Moze przebicie opłucnej? ALe to nie jest bezpośrenim skutkiem uzycia noza, a posrednim - nie udzielenie pomocy medycznej poszkodwanemu na czas.

Chyba jedynie jakby w oczodół trafić :) W potylicę, lub jakimś cudem przebić czaszkę.. ale to chyba gośc musiałby rzucać krajzegą jeszcze podłączoną pod prąd :) :twisted:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...

Wosiu wrote:

Najlepiej wymiatał tytułowy bohater spaghetti-westernu "Cuchillo" :D Eh, któż dzisiaj pamięta ten kultowy swego czasu film? Łezka w oku się kręci :D

Coś mi sie zdaje, że chodzi o film z 1968 roku pod tytułem "Run, Man, Run". W Polsce to chyba był wyświetlany na początku lat 70-tych pod tytułem "Złoto Huareza". Oglądałem go właśnie wtedy po raz pierwszy i ostatni. Zaraz później razem z bratem zaczęliśmy trenować rzucanie nożem. Noże nie wytrzymały morderczych treningów i daliśmy sobie spokój.
Wosiu, to Ty już wtedy byłeś na tym świecie? :)


Jaknajbardziej :) Tak jak wielu innych użytkowników dzięki którym (i tym pare lat mlodszym) to forum jeszcze z trudem zachowuje równowagę i nie ulega fali zgówniarzenia, chociaż pewnie niestety niedługo... A film pamiętam pod tytułem "Cuchillo", "Złoto Huareza" to chyba było coś innego, poza tym "Cuchillo" był tylko w telewizji i to raz chyba. Kooniu pamietał, nasz człowiek!


Wosiu
  • 0

budo_ninja_fighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Pozostanę przy shurikenach...
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
Coburn w "7 wspanialych" byl najlepszy. :)
okres szczeniecy spedzilem grajac w "rozciaganca". dla nie znajacych regol: rzucamy nozem obok buta kolegi, ktory nie moze byc ni dytki madrzejszy od nas, bo nici z zabawy :) . odleglosc pomiedzy ostrzem noza i stopa nie moze byc wieksza niz dlugosc stopy rozciaganego kolesia. przegrywa ten, co jest juz tak "rozjechany", ze sie przewroci (zazwyczaj przy rzucie :) ) zdarzaly sie pociete trampki, ale znam tylko jeden wypadek kompletnego braku precyzji :) . statystyki opracowane na podstawie tej niewinnej zabawy zdaja sie dowodzic, ze ciezko kogos jednym pewnym ruchem reki wyslac do krainy wiecznych lowow :)
pozdro
  • 0

budo_ninja_fighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem w ...
styl cowboyski... :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024