Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dużo biegać= rower??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dużo biegać= rower??
bieganie poprawia kondyche, natomiast za bardzo nie mam gdzie biegać :? a czy jazda rowerem też poprawia kondyche :?: 8) Można jakoś poprawić kondyche w jakiś inny sposób( nie biegając) :?:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
Bieganie najbardziej jest wskazane acz najbardziej wplywa negatywnie na stawy.
Jazda na rowerze nie jest tak meczaca lecz oszczedzasz stawy.
Do tego dochodzi plywanie lecz to jest najdrozsze rozwiazanie.

Zreszta to co napisalem wie chyba kazdy :?: :roll:
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??

Do tego dochodzi plywanie lecz to jest najdrozsze rozwiazanie.

Eee tam. Idziesz nad rzekę i tam pływasz :) :P

Nie no. Żartuję. Nie rób tego bo jeszcze się utopisz.
Pochodź od czasu do czasu na basen i pływaj bezustannie, bez przerwy aby się zmachać (najlepiej na przemian żabką i kraulem). Jeżeli się zmęczysz, płuca cię zaczną boleć to oznacza że kondycha najprawdopodobniej ci się polepszy. Zresztą kondycja zależy też od psychiki więc musisz się zmusić umysłem do wysiłku. Kondycja na pewno zaś nie wzrośnie ci jak będziesz pływał jeden basen na 5 minut (tzn. przepłyniesz staniesz sobie, pierdniesz, sikniesz, ziewniesz, pójdziesz w kimę na pozostałe 4 minuty po czym będziesz sunął dalej a na drugim brzegu powtórzysz całą operację :lol: ). Po prostu musisz się trochę przyłożyć. Co z tego że to trochę kosztuje? Zauważ jaka to frajda. Pomyśl też o swojej mocy, która pozwala ci się unosić na czymś co nie jest ciałem stałym. Przeschiza normalnie. :P
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
Można poprawić kondychę ćwićząc na worku treningowym lub tarczach- w moim przypadku dajeto więcej niż bieganie.

Nie wiem w jakim stopniu mogą pomóc dynamiczne skippingi ze skakanką - ponoć efekt jest podobny jak w przypadku biegania. Wpływ skippingu na stawy jest chyba nieco łagodniejszy niż przy bieganiu.

Szkodliwy wpływ biegania na stawy można zminimalizować biegając w dobrych butach po trawie - żeby poprawić amortyzację.
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
również skakankę polecam...ponoć 15 minut skakanki(tempa umiorkaowanego)daje podobne efekty jak przebiegnięcie 5 km....nie masz gdze biegac???nie wierzę....nie ma jakiegoś stadionu/lasu/parku/pól/czegokolwiek??????
pozdr.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
Biegaj tam gdzie chciałeś rowerem jeździć :) ...chyba, że masz rowerek stacjonarny :?
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??

również skakankę polecam...ponoć 15 minut skakanki(tempa umiorkaowanego)daje podobne efekty jak przebiegnięcie 5 km....nie masz gdze biegac???nie wierzę....nie ma jakiegoś stadionu/lasu/parku/pól/czegokolwiek??????
pozdr.


w sumie jak bym się uparł to bym miał gdzie biegać, ale gównie chodziło mi o to czy bieganie jest niezbędne i stosowane przez każdego fajtera :-) zamiast biegania wole pomachać skakanką, uderzać w worek, jeździć rowerem itd. i czy to poprawia kondyche.

pozdro
  • 0

budo_dżujon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
e tam... bieganie to bardzo fajna sprawa. ja tez zawsze myslalem ze nie lubie biegac ale mialem jakies tam powiklania po gypie i przez pol roku nic nie robilem wiec mialem zerowa kondyszke, wiec postanowilem sie zmusic do czegos tak niefajnego jak bieganie zeby wrucic do stanu sprzed choroby. na poczatku bylo rzeczywiscie niefajnie bo mialem problem z biegiem 2minutowym ale teraz biegam juz 3 tydzien i znajduje w tym wielka frajde [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zaczolem tym programem na poczatku wakacji i biorac pod uwage postepy mysle ze we wrzesniu bede gotow na normalne ostre treningi
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??

w sumie jak bym się uparł to bym miał gdzie biegać, ale gównie chodziło mi o to czy bieganie jest niezbędne i stosowane przez każdego fajtera :-) zamiast biegania wole pomachać skakanką, uderzać w worek, jeździć rowerem itd. i czy to poprawia kondyche.

Rozumiem Ciebie. Też np. wole skakankę. Zwłaszcza że na niej mniej czasu potrzebuje aby organizm wykonał podobną pracę. Bynajmniej tak mi się wydaje. Jak pół roku temu ostro biegałem, to co drugi dzień poświęcałem na to ok. 45 minut. Dość monotonna sprawa. Jak później zacząłem więcej ćwiczyć na skakance to tak po 15 minutach czułem podobny wysiłek jak po ponad półgodzinnym biegu. Do tego znacznie bardziej czułem pracę łydek.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
powiem ci tak, bieganie i rower to co innego. na rowerze przejezdzam 50km w 2h (no, moze to nie jest az tak imponujace ale dla mnie duzo) a mialem problemy z przebiegnieciem 2,5km bez zwalniania do chodu (dopiero po 4 dniach mi sie to udalo, a i tak az 10:30). wiec ja bym jednak polecal bieganie i skakanke (ostatnio tez sobie kupilem i nawet 5 minut bez przerwy jeszcze nie wytrzymuje).
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
A ja beigam i polecam bieganie na poprawienie kondycji i wydaje mi sie ze meisnie bardziej pracuja niz przy skakance, a to ze sie emczycie bardziej na skakance niz podczas beigania spowodowane jest inna praca miesni, przy bieganiu wiecej ich pracuje cały aparat ruchowy praktycznie
wiec dobre butki + bierznia, asfalcik
Jak po boisku/bierzni to najlepiej biega sie w Fabos'ach sprint po 5 igiełek na kazdego buta i zapiernicza sie jak nie wiem co polecam
Bieganie najlepiej wyrabia kondycje i ogolnie zmacnia miesnie
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
Jak nie chcesz biegać monotonnie przez 30 minutek to zrób bieg interwałowy czyli:
sprint - /marsz,trucht, wolny bieg-na co Cię stać/ i tak do 20 razy, a jak będziesz chciał się bardziej zmęczyć to sprint pod górkę.
Jest to o wiele lepszy trening na wytrzymalość niż monotonny jednostajny bieg, no chyba że chcesz biegać po 10 i wiecej kilometrów.

możesz zaczynać 20-30 sek sprintu 60-120 wolniej x10

głównie chodzi o gwałtowne krótkotrwałe pszyspieszenia jak podczas walki nagły szybki atak a następnie chwilkę odpoczynku i dalej.

Na woreczku można podobnie podczas 3 minutek co 30 sek gwałtowne przyśpieszenia na ok 15 sek. lub np 15-30 sek ostro i 30-60 przerwy x 10
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??

Na woreczku można podobnie

A co na woreczku? Uderzenia w ten sposób??
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??

Na woreczku można podobnie

A co na woreczku? Uderzenia w ten sposób??


Tak, chodzi o intesywność uderzen.
  • 0

budo_pivko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
hmm ciekawe porwnanie...

opisze wszystko z wlasnego doswiadczenia ... otoz jezdzilem przez jakies 5 lat dziennie przynajmniej 30 km i to raczej szybkim tempem ... no w kazdym razie takim ze na miesiac to wyprzedzaly mnie moze ze 2 osoby przy czym jezdzilem raczej czesto uczeszczanymi trasami rowerowymi (a i Ci co mnie wyprzewdzali to raczej twardziele :P ). Efekty nie najciekawsze... tzn po miesiacu biegania kondycja poprawila mi sie o wiele bardziej. wiesz nie zaprzeczam ze rower tez sie do caloksztaltu jakos przylozyl aczkolwiek mysle ze bieganie o wiele szybciej przynosi skotki ... :)

pozdro sproboj raczej biegania, zacznij o kilkunastu minut dziennie potem wiecej :) w kazdym razie nie polecam przekraczania 40 bo potem roznie bywa ze spadniem ogolnej masy miesniowej :) no chyba ze w tych 40-50 jest kilkunastominutowe rozciaganie.

pozdro
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo biegać= rower??
Cztery lata jeździłem na rowerku codziennie tak około 40 km, a i 100 jednego dnia się zdażało zrobić i sądziłem że mam niezłą kondychę, ale jak w tym roku zaczołem biegać to miałem kłopot na początku żeby 10 minut biec.
IMO nic lepiej nie poprawia kondycji jak bieganie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024