Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wing Tsun-manekin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
Przecież czytasz co się stało... więc musisz wierzyć tej stronie po której stoisz !!!
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
dziękuję za konstruktywną opinię :|
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
WTC - a co od praw autorskich - maksymalnie nie wiem o co chodzi, ale z tego co piszesz to, mam takie niejasne przeczucie, że poszkodowana sama powinna się zgłosić... inaczej mówiąc - poruszasz to tylko, żeby zrobić ferment - nie jesteś osobą bezpośrednio zainteresowaną...
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
przepraszam ze tripluje swoje posty ale...

propnuje sie przenieść z dyskusją odnośnie byłych i niebyłybch instruktorów kilka wątków wyrzej - VingDragon założył do tego świetny wątek

bo spojrzałem w temat... i się poczułem jak taki manekin :D zeszlismy troche z tematu... :P
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
Szymon lepiej się już nie odzywaj bo robisz z siebie pajaca, lepiej pouderzaj trochę w worek, przecież wiesz że każdy mój uczeń rozniesie cie na strzępy, zawsze tak było- już zapomniałeś?
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
oto przyklad jak noszenie kolorowych trykotow zle wplywa na glowe :)
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin

jezeli mógłbym prosić o info na priva co się tak naprawdę stało, byłbym wdzięczny (nie mam niestety możliwości wysyłania wiadomości na priva - za mało postów mam :D )

moze jestem ultranaiwny ale odpowiem. nie chodzi (jeszcze, ale wkurzajcie dalej :twisted: ) o kaske, o chodzi o zwykle przepraszam. panom w kolorowych trykotach wydaje sie, ze sa bogami ponad prawem. ale nie sa i za bezprawne poslugiwanie sie tlumaczeniem groza sankcje. przy okazji - masz w profilu podana strone www stowarzyszenia. jesli jestes jej autorem to wczesniej lub pozniej cie okradna.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
baaardzo przepraszam drogi Szymonie że odszedłeś ze stowarzyszenia rok przed wydaniem książki i nie podałeś nazwiska swojej dziewczyny
( która to tłumaczyła ) przesyłając mi tekst do korekty, przy następnym druku poroszę Sifu aby drukarnia wpisała tam "że tłumaczyła dziewczyna Szymona Chlebowskiego - tego który przestął ćwiczyć rok temu"
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
Marek - do tej pory pisałeś na poziomie, ale teraz... 8O

Co ma do sprawy czyja to dziewczyna i kiedy ten ktoś przestał ćwiczyć ????
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin

baaardzo przepraszam drogi Szymonie że odszedłeś ze stowarzyszenia rok przed wydaniem książki i nie podałeś nazwiska swojej dziewczyny
( która to tłumaczyła ) przesyłając mi tekst do korekty, przy następnym druku poroszę Sifu aby drukarnia wpisała tam "że tłumaczyła dziewczyna Szymona Chlebowskiego - tego który przestął ćwiczyć rok temu"

nazwisko bylo w skladzie, ale dla mnie takie tlumaczenie wystarczy...
jest po sprawie, zycze powodzenia, nazwisko tlumacza posle Ci mailem
S.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin

Szymon lepiej się już nie odzywaj bo robisz z siebie pajaca, lepiej pouderzaj trochę w worek, przecież wiesz że każdy mój uczeń rozniesie cie na strzępy, zawsze tak było- już zapomniałeś?


Takim stwierdzeniem podważasz stopnie nadane przez wasze stowarzyszenie... 8)
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
nie, to nie ma nic wspolnego ze stopniami i stowarzyszeniem, to po prostu nie byla/jest prawda, takie sobie pokrzykiwanie, mozna przywyknac :?
dla mnie sprawa jest over
do nastepnego razu :roll:
  • 0

budo_xia chang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kochane Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
Whow! Co za charyzma w tym Marku! Powinien zacząć pracować w Avon albo u zeptera. Albo jego poziom humoru osiąga szczyty i marnuje się chłopak na tym forum, zamiast gdzieś w Opolu razem z kabaretem Ani Mru Mru występować i zabawiać gawiedź. Albo jest ofiarą sekciarstwa i powinien udać się gdzieś na kurację do Jezuitów.

Albo jest cwanym handlowcem z oszołomem jako szef i zajmuje się sprzedawaniem licencjonowanej!!!! (':blus:') wiedzy Wing Tsun Leung Tinga. Ten handlowiec stąd, że w handlu tak się właśnie działa: towar poza oficjalnym kanałem dystrybucji jest nielegalny, podrobiony i ścigany.

I ważna rzecz dla Marka - jeśli nie umiesz uszanować swojego nauczyciela Kuna, który oddał tobie dużo swojego czasu i zaangażowania, to na pewno nie licz, że twoi uczniowie będą cię szanować. A z twoich komentarzy wynika tylko jedno: kaaassaaaa!!! Ja choć zmieniałem swoich nauczycieli kilka razy, nigdy nie mówie o nich (przynajmniej publicznie;-) złego słowa.

Marku, jak nisko można upaść dla kasy!

Pozdrowienia dla reszty

El Muerte:-)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
Xia Chang... jak możesz :wink:
  • 0

budo_xia chang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kochane Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
Brown Sugar - znacie go?

Podpowiedź? Ma brązowy nos i słodkie tłumaczenia wprost z węgierskiego?

Maa...
Maaa.....

No waśnie, Mar...K,

Tak Marco ksywa WT Bolo!

I generalnie prośba. Niech niektórzy mistrzowie przestaną robić z siebie błaznów na tym forum i założą sobie przykładem Marco swoje forum, na swoich www i tam błaznuja do woli. Mam nadzieję, że pojawią się wkrótce naśladowcy bo Marco nie jest jeden jedyny.

Zdrówko

El Muerte z odrobiną humoru :-)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
A jak się obrażą ? :lol:
  • 0

budo_xia chang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kochane Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
No przecież to duzi chłopcy! Ja tu to piszę dla celów terapeutycznych a nie dla jakieś niskich pobudek obrażania kogokolwiek.

Zresztą jeśli ktoś się obrazi, proponuję szklaneczkę zielonej herbaty i 5min. medytacji albo joga. Zajebiście poprawia humor oraz jasność widzenia i rozumienia.

Zdrówko i miłej nocy Tsailifo :wink:

El Nino
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
nie zebym się jakoś czepiał... ale obiektywnie rzecz biorąc Xia Chang masz trochę zakrzywiony obraz rzeczywistości...

zacytuje WTC:

moze jestem ultranaiwny ale odpowiem. nie chodzi (jeszcze, ale wkurzajcie dalej ) o kaske, o chodzi o zwykle przepraszam.


wydaje mi się (popraw się jeżeli się mylę) ale jesteś zwykłym męci wodą - dwoje ludzi (lub więcej) się o coś spiera to się przyłączysz i pokrzyczysz, w sumie nie wiesz o co chodzi - więc na pewno o kasę, bo o co może chodzić w kungfu?

czy Ty aby nie ćwiczysz BJJ, nie wiem czy kojarzysz ale z tym mi się to kojarzy: :twisted: , tylko ogień nisestety zabrali...
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
ech.. przepraszam za poprzedniego posta

Xia, Tsaliffo, Marku, Szymonie... Panowie... nie wiem czy czytaliście "Sztukę wojny" Sun Tzu

"Generalnie metoda prowadzenia wojny jest taka: najlepiej zachować stolicę wroga, bo jej zniszczenie jest gorszym wyjściem. Najlepiej ocalić jego armię, bo jej zniszczenie jest gorszym wyjściem. Najlepiej ocalić jego bataliony, bo ich zniszczenie jest gorszym wyjściem. Najlepiej ocalić kompanie, bo ich zniszczenie jest gorszym wyjściem. Najlepiej ocalić jego jednostki, bo ich zniszczenie jest gorszym wyjściem. Dlatego sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem osiągnięć. Prawdziwym szczytem osiągnięć jest podbicie armii wroga bez walki."

"The Complete Art of War" (Sztuka wojny) - Sun Tzu, autor wersji angielskiej R. D. Sawyer, przekład polski D. Bakałarz wydane przez Helion


Że książka, miom stuleci które upłyneły jest poczytna i 'skuteczna' jest powszechnie wiadomo (mają ją jako el. służby specjalne np. Maine Corps).

Oczywiście jest także całe gro ludzi, którzy uważają, że nie należy interpretować jej dosłownie, że zawiera wartości uniwersalne (co pewnie ma sens jako że Chińczycy nie mają w zwyczaju mówienie w prost). Zawarte w niej treści odnoszą się także do życia codziennego - do interesów, marketingu, życia prywatnego...

Wybitny strateg jakim był Sun Tzu, twierdził, że nie warto "wybijać" przeciwnika. Nie podał - przynajmniej tego nie pamiętam - dokładnych pobudek, które skłoniły go do zajęcia takiego zdania - ale chyba łatwo się domyśleć: im bardziej "gnębimy" "wroga" tym bardziej będzie się mścił w przyszłości - nie jest to dobre postępowanie.

Odnosząc to do zastanej sytuacji, gdy w jakimś innym systemie, albo pod czyimś adresem będą wypływać "brudy" - takie które się pojawiają wszędzie (jak stwierdził Tsalifo - w każdym systemie ludzie odchodzą) zacznie się analogiczna "jatka".

A tak naprawdę tracimy na tym wszyscy - coś takiego czyta sporo ludzi i zraża się nie tylko do danej szkoły, nie tylko do kung fu, ale do sztuk walki jako ogół.

W Naszym przypadku skorzystają z tego Panowie z BJJ, Combatów itp. mając argument, że świat chińskich sztuk walki jest ogólnie sfermentowany i wogóle nie warto się nim zajmować.

Tracą na tym wszyscy, bo szarzy ludzie powiedzą: "Ci od sztuk walki to sami matacze, lepiej zając się tańcem..."

więc po co?
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun-manekin
dyskusja dobiła do dna, szanuję mojego dawnego sihinga, który na własne rzyczenie rozstał się z nami, mieliśmy wtedy obaj łzy w oczach i conajmniej przez rok bylismy w dobrym kontakcie, boli jedynie jedna rzecz, że po wielu latach wspólnej pracy pojawia sie w Polsce aby niszczyć właśnie to co stworzylismy, na Węgrzech i na Litwie jest spalony, więc atakuje najsłabszy punkt zbierając czyli kilku byłych, zagubionych uczniów, znam go dobrze i wiem że on nie jest zainteresowany bluzganiem na forum ani wojną (której nie ma), niestety kilku nadgorliwych krzykaczy lubi telenowele, nich każdy sam zdecyduje gdzie lubi ćwiczyć
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024