Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzja pachwiny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_marian874
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzja pachwiny
mam pewien problem od kilku miesiecy czuje dotkliwy bol w pachwinach a od okolo miesiaca przy wykonywaniu kopniec typu mawaschi mam wrazenie ze cos jest nie tak ,mysle ze to naciagniecie i moze ktos wie jak to wyleczyc :?:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
Jezeli to sciegna to powinienes troche pooszczedzac, albo lepiej sie rozgrzac i DELIKATNIE rozciagnac, ale mniej niz zwykle.
  • 0

budo_piotrek0589
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z DOJO

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
miałem to samo tylko przy wysokich kopnięciach typy mae kage. Około 3 -4 miesiące sensei nie pozwalał mi kopać tą nogą. Smarowałem miejsce bólu maścią fastum żel. I pamiątaj jeżeli nie będzie już boleć około tygodnia to nie kop nadal. Odczekaj około 2-3 tygodni od przestania bólu. Mnie jak przestało boleć to znowu naciągnąłem ;/
Pociesze Cię, że po tym jak już w 100 % wyleczyłem nogę to kopie o wiele wiele wyżej :) (i nic mnie nie boli) - oczywiście nie wiem jak będzie u Ciebie ;)
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
Kiedyś robilem szpagat damski z cegłówkami pod piętami. Robiłem do momentu kiedy nierozgrzany wszedłem do niego nonszalancko...odgłos jaki usłyszałem był podobny do wyciągania pędzla z butaprenu:( i tak zakończyłem uprawianie karate kyokushinkai. Teraz trenuję ju-jitsu i to mi się bardziej podoba. Moja pachwina musiała odpocząć minimum kilka miesięcy. Jedyna rada (jeśli kontuzja nie poczyniła nieodwracalnych szkód w ścięgnach) to poczekać kilka tygodni i nie forsować tej nogi, powinno ustąpić i będziesz dalej kopał wysoko:) Żele w rodzaju Fastum-tak, ale również gorąca kąpiel z dodatkiem soli boheńskiej
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
miałem tak samo... ale u mnie to wyglądało troszke inaczej :
ostry szlag w noge...i sie zaczeło...przez 3 dni chodzic nie umiałem...zero... taki przeaźliwy ból... wizyta u lekarza odrazu no i cos tam mialem zrobione ,ale nie pamietam co...po czasie jak bol zaczął mijać, to należy DELIKATNIE rozciągać nóżke(pachwine). Jak ból minie, to przez 2-3 tyg. nie forsuj nogi.
Pozdrawiam Szymon
  • 0

budo_marian874
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
moze mi ktos podpowie czy jest oprocz fastum jakas inna tez skuteczna masc na naderwania? z gory dziekuje za pomoc :-)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny

moze mi ktos podpowie czy jest oprocz fastum jakas inna tez skuteczna masc na naderwania? z gory dziekuje za pomoc :-)

Maście nie służą do leczenia fizycznych uszkodzeń ścięgien/stawów/mięśni. One tylko pozwalają złagodzić ból i przeciwdziałać stanowi zapalnemu. Człowieku, rusz głową! Od kilku miesięcy cię boli a ty nadal kopiesz. Wybierz się do lekarza i nie olewaj sprawy, bo potem takie kontuzje mogą się ciągnąć latami.
  • 0

budo_piotrek0589
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z DOJO

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
Słyszałem, że skuteczny jest też NAPROXEN (jest wiele tańszy od FASTUM), ale sam go nie używałem.

Tak jak slaszysz napisał te maści nie służą bezpośrednio na leczenie - są to maści przeciwbólowe i przeciwzapalne.
  • 0

budo_marian874
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
juz ponad 3 tyg nic nie robie i nie przesstaje bolec :( co mam zrobic?
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
Idź w końcu kurwa do lekarza, najlepiej sportwoego . :!:
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
Aż dziw bierze, jak niektórzy kombinują na około. Boją się tych lekarzy jak psy lecznicy. A jakbyście powiedzieli, żeby okłady z końskiego łajna robił, to by uwierzył? ;) Ciekawe.....

P.S. Sorki za sarkazm.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_piotrek0589
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z DOJO

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
Oczywiście, że do lekarza musisz iść - tylko nie zdziw się jak nic nowego Ci nie powie.

Po z za tym miesiąc to jeszcze nic :) mnie bolało jakieś 3 :)
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
A ja biedny mam inny problem. Przestalem cwiczyc - nie cwiczylem już chyba ponad pół roku - zero rozciągania itd. i nagle przyszło mi coś do głowy i zrobiłem z miejsca wykop w tył wysoko ponad głowę... i kiedy postawiłem nogę na ziemie poczułem straszny ból mniej więcej na poziomie połowy uda (ale od tyłu nogi) w nodze, na której stałem. Od tamtego czasu boli mnie i mam takie wrażenie, że zaczynając się rozciągać pęka mi coś... co z tym zrobić bo nie mogę wrócić do ćwiczeń (już pół roku)? Ma ktoś jakiś dobry pomysł? :roll:
Ostatnio pomaga jak siedzę i powoli (bardzo powoli) rozciagam tę nogę milimetr po milimetrze aż przestaje boleć - mam nadzieję, że da to w dystansie dobry efekt.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja pachwiny
Prawdopodobnie uszkodziłeś sobie mięsień. Nie rozciągaj, nie ćwicz! Szybko do lekarza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024