Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?

A co do rozpoznawania, to popatrz na twarz. Czy jest delikatna, gładka jak mamisynka, czy taka boksera nosząca ślady obicia. Zwróć też uwagę na nos. Popatrz w oczy, zimne, znudzone, wsciekłe, zdecydowane czy wystraszone. Ważne są pięści, być może będziesz miał z nimi kontakt. Są mocne, kwadratowe, grube czy dłonie pianisty nie tknięte ciężką pracą? Popatrz na dwa pierwsze palce, czy wyróżniają się od pozostałych, są większe, wystające? To może świadczyć o tym, że często uderzał w twarde rzeczy.
Generalnie nie ma gotowej recepty na rozpoznanie przeciwnika. Te cechy, które wymieniłem mogą także mylić.
Aha jeszcze jedno ubiór, czy luźne ciuchy w który może ukryć sprzęt, czy ma koszulkę wkasaną w spodnie. Pewna scena z filmu "Zabawy z bronią" pokazała co nastolatek może mieć pod obszerną bluzą i okazało się, że całkiem imponujacy sprzęt łącznie z metrowym prętem 8O


dobrze powiedziane. Dodałbym tylko jedną kwestię, kwestię patrzenia w oczy - jak się gapisz przeciwnikowi w ślepia a trafisz na czorta, możesz od razu wymieknąc, po prostu przegrywasz walkę psychiczną, więc może lepiej patrzeć nieco poniżej oczu, tak jakby przez niego by widzieć jego ewentualne ataki, widac wówczas nawet jak bedzie chciał kopać, niedawno miałem taką sytuacje jak opadło towarzystwo trzech gnoi i dwóch panienek - telefonu chcieli, zastosowałem to o czym piszę i zblokowałem bez problemu mawashi geri, zwane też low kickiem, miałem fart, że leszczami byli i się z tego powodu mocno cieszę. :-)

Kameh napisał o szczegółach, które są wazne, ale często nei ma czasu na oglądanie ktosia, tylko trzeba działać, nie należuy oceniac po budowie ciała, mniejsi i żylaści są na ogół szybsi i bardzie zapalczywi, czyli że dłużej chcę walczyć, nie uciekają od razu. Z dużymi bywa różnie, potrafią tak przywalic, ale są wolniejsi, szybkośc jak wiadomo jest cholernie ważna, bo na ogół ten kto pierwsi dostaje to wtapia, zresztą na ulicy nie ma reguł róznie bywa.


Są mocne, kwadratowe, grube... dwa pierwsze palce... są większe, wystające? To może świadczyć o tym, że często uderzał w twarde rzeczy.


ja mam własnie takie piąchy, czyli że jestem bandziorek, hehehe :) :D
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Marcin ma rację co do patrzenia w oczy. Po pierwsze: w świecie zwierząt patrzenie w oczy przeciwnikowi jest sygnałem chęci do ewentualnej konfrontacji czyli ustalenia kto tu dominuje czyli wprost do walki...tak samo jest w świecie ludzi. Po drugie: powinno się patrzeć przeciwnikowi w twarz, ale na wysokość pomiędzy nosem, a brodą tak by zauważyć ewentualne ruchy barków i "pracę" nóg (oczywiście przed naparzanką). Jak już dojdzie do akcji to odbierać przeciwnika należy intensywnie prawie wszystkimi zmysłami (węch można sobie darować:))
A propos dłoni i historii na nich wypisanej...chyba też jestem bandziorem. Na usprawiedliwienie mam fakt, że nigdy nie zaczynam pierwszy:))
  • 0

budo_menelek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
"zblokowałem bez problemu mawashi geri, zwane też low kickiem, miałem fart, że leszczami byli i się z tego powodu mocno cieszę. :-) "
Hm... odkiedy mawashi geri zwane jest lowkickiem? Czy mi sie zle wydaje?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?

"zblokowałem bez problemu mawashi geri, zwane też low kickiem, miałem fart, że leszczami byli i się z tego powodu mocno cieszę. :-) "
Hm... odkiedy mawashi geri zwane jest lowkickiem? Czy mi sie zle wydaje?

Zle, bo mawashi geri gedan to jest wlasnie low kick.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Chmm z tego co wiem low kick taki tajski jednak się trochę różni od niskiej mawaszki.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
no pewnie ze sie rozni w muay thai inaczej sie kopie lowkick niz w karate
  • 0

budo_dziura2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Oświećcie mnie Panowie i Panie dlaczego "...powinno się patrzeć przeciwnikowi w twarz, ale na wysokość pomiędzy nosem, a brodą..." ??? Wydawało mi się, że lepiej patrzeć mniej więcej na wysokości mostka ( czy jakoś tak między ramionami ), bo wtedy lepiej widać wyprowadzanie/ przygotowanie ( ruchy ramion, bioder itp. ) do ciosów rękoma a i jest szansa na odpowiednio szybkie zauważenie akcji nogami. Raz, że patrzenie w nos czy brodę chyba specjalnie wiele nie daje, bo raczej tam nie da się wyczytać początku ruchu a dwa, że można nie dostrzec odpowiednio szybko ruchów nogi ( wysoko skierowany wzrok ogranicza pole widzenia na dole ). Ale może się nie znam...

Pozdrawiam
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Na pewno się znasz. Jeśli będziesz patrzył za nisko to cała mimika twarzy będzie ci obca, a ja na przykłąd nie znam człowieka, który przed atakiem nie zrobił by choć minimalnego grymasu...wiesz taki beton nie istnieje:) Poza tym mówiłem o patrzeniu troszkę poniżej oczu przed samym starciem w celu nie prowokowania ewentualnego agresora. Pozdrawiam
  • 0

budo_dziura2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
OK, dzięki za odpowiedź. A tak swoją drogą to mój instruktor wali "na zimno" 8O i uczy nas według wcześniej opisanej teorii. Przyznam, że mi osobiście nieco lepiej "walczy" się ( lepiej odczytuje się zamiary ) według jego sposobu, choś zapewne to odczucie subiektywne związane z przebywaniem pod jego wpływem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_jaro24
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Nie zgodze sie z tymi ,ktorzy twierdza ze dobrego fajtera pozna sie po ruchach,budowie, twarzy(blizny,nos itd),po wzroku wpatrzonym zawsze w oczy etc.
Najlepszym tego przykładem jest moj trener w sekcji jiu jitsu i vale tudo,ktory jest bardzo spokojny,pelen humoru i wyglada niepozornie ...słowem leszczyk.I własnie dlatego błedem jest ocena zewnetrzna oponeta."Dobry fajter nie musi sie sprawdzac"-z tym mottem zgadzam sie w 100%.
Pozdro.
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
co do patrzenia w oczy chciałbym zauważyć,że w pudle jest to oznaka agresji i chęci "sprawdzenia sie"....osoby siedzące unikaja patrzenia w oczy nawet mając złe zamiary;można się więc mocno przeliczyć,gdy pomyślimy,ze ktoś kto unika naszego wzroku "wymiękł".....
pozdr.
  • 0

budo_kwiatq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zasadniczo z Węgorzewskiej

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
jeżeli masz do czynienia z dobrym fajterem ulicznym to raczej poczujesz jego dwie pierwsze kostki a nie je zobaczysz poza tym wygląd zewnętrzny nie ma za dużego znaczenia.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?

co do patrzenia w oczy chciałbym zauważyć,że w pudle jest to oznaka agresji i chęci "sprawdzenia sie"....osoby siedzące unikaja patrzenia w oczy nawet mając złe zamiary;można się więc mocno przeliczyć,gdy pomyślimy,ze ktoś kto unika naszego wzroku "wymiękł".....
pozdr.


to co Ty robiłeś w pudle :?: :?: :)

ale faktycznie jest coś takiego jak trójkąt między brodą, a barkami.
zdecydowanmie łatwiej jest się obronić, a patrzenie w ten sposób i rozglądanie się na boki bez ruszania głową nazywa się: widzenie peryferyjne o ile mnie pamięć nie myli... :)
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Ja wiem tylko tyle co sam zaopserwowałem, z regoly waszmośćiowe, którzy "bujaja" sie jak łodka na wodzie czesto są osobnikami lubiącymi pozaczepiać, przez owe "bujanie" dają w ten sposob do zrozumienia,że coś soba reprezentują i mogą nam zrobić krzywde. Żecz jasna,że z tym robieniam krzywdy jest róznie?
Bujanie jest jak upierzenie albo jaskrawe kolory w świecie rwierzat-taki znak ostrzegawczy i mówiacy nam (o nie ten niedobry pan spewnościa skopie nam dupe lepiej oddać mu wszystkie dobra jakie posiadam! :( )
Pozdrawiem
:D
  • 0

budo_scarcita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
a moze to wcale nie glupota, ze niektorych atakujecie (tzn uderzacie pierwsi) bez zastanowienia? z pewnoscia na glupote wyglada w swietle rozwazan nad odroznianiem leszczy od fajterow, jednak... moze jest tak, ze jakis szosty lub inny zmysl (feromony??) mowi wam, ze tego goscia nie trzeba sie bac i mozna spokojnie mu wpieprzyc. caly czas mowicie "mialem szczescie, bo gosc okazal sie slabym zawodnikiem, a jego kumple uciekli". moze to nie zadne szczescie, tylko wlasnie "rozpoznanie leszcza" na poziomie podswiadomosci/instynktu?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?

tego goscia nie trzeba sie bac i mozna spokojnie mu wpieprzyc.


8O

Jak gościa nie trzeba się bać, to spokojnie można go wyśmiać, zamiast obijać mu gębę w kwadrat :?
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Adam:no przecież jesteśmy Wielkimi Wojownikami z szóstym zmysłem...nie możemy sobie pozwolic na takie ustępstwa........ :wink:

pozdr.
  • 0

budo_ninja_fighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Ja poznaję ulicznego zabijakę po tym, że zanim się zorientuję kim jest to już jestem najebany. U mnie w miescie niestety nie ma wielu takich. Dużo jest "falujących" i mocnych w gębie. Qrwa NIE NAWIDZĘ TEGO CAŁEGO PIERDOLONEGO SERCA!
  • 0

budo_rywal_18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpacie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
Pewnie nic oryginalnego nie powiem ale nie mozna odroznic leszcza od zabijaki...czasem chudy typek w okularach moze rozjebac nie jednego"kwadrata..."np. moj trener niski zadnych sladow walki na twarzy okularki ale z takim kims nie chcial bym sie spotkac na ulicy....maly pies glosno szczeka tyle,.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak odróżnić leszcza od zawodowego zabijaki ?
dla autora tematu:

zabijaka nosi nalepke na plecach : zawodowy zabijaka

a leszcz nosi nalepke: zwykły leszcz

tak odroznisz , ciesze sie ze moglem uzpelnic twoja filozofie poprzez swój nieoceniony wkład
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024